youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
24.11.2021

Viktořík tentokrát zachraňoval až třetí rezervu Sršňů

Posílený celek třetí zálohy mužů „D“ v domácím prostředí chtěl šesti body potvrdit své příslušenství k čelu tabulky. První utkání nasvědčovalo tomu, že by se to mohlo povést, když Fencers Havířov byl spíše statickým soupeřem. To rozhodně ale neplatilo o druhé záloze Bílovce, kde mladí kluci roztočili takový kolotoč, že Valaši byli v polovině zápasu na ručník. Zápas nakonec dokázali hlavně zásluhou dvojice Plandor – Viktořík srovnat, ale je třeba ocenit výkon mladíků z Bílovce, kteří dokonale domácí Sršně zaskočili.

VS. 3:9
KTG Bruises Opava   1. FBK Sršni Rožnov p/R D (0:2, 2:4, 1:3)

Rožnov vstoupil do utkání důrazně a od prvních vteřin určoval tempo zápasu. Odměnou jim byla v úvodu první části využitá přesilová hra Klossem a lehce za polovinou první části navýšení skóre Stypkou. Opavané působily nemastným - neslaným dojmem a když v úvodu druhé části inkasovali další dvě branky, prakticky bylo rozhodnuto o zápase. Nakonec i druhou část Sršni vyhráli o dvě branky a stejně tak se jim to podařilo v třetí části. Celkově Opavě nasázeli devět branek a při třech inkasovaných se jednalo o poměrně snadné vítězství, kterému šli Valaši naproti.

 

V utkání proti Fencers Havířov bylo většina buly vítězná pro Rožnov

VS. 6:5
FBC Intevo Třinec B   1. FBK Sršni Rožnov p/R D (4:1, 2:2, 0:2)

Druhý dnešní zápas byl souboj poklidného stáří Rožnovanů a dravého mládí z Třince. Věkový průměr obou celků byl značně rozdílný a částečně podle toho vypadal i start do úvodní části, který byl hrůzostrašný z pohledu Sršňů. V závěru páté minuty to bylo o tři branky pro Třinec, kdy soupeřovi snad vyšlo vše, na co sáhl, ale mnohdy to bylo po hrubých chybách Valachů. To bylo pro Sršně i pořádnou fackou na vzpamatování, ale moc to nepomohlo, protože čtvrtou branku vstřelili Slezané ještě do konce první třetiny, aby do poloviny utkání přidali ještě další dvě a při jedné inkasované vedli nad Sršni o pět branek. V té chvíli to vypadalo na ručník do ringu pro Valachy. Nicméně nakonec se ukázalo, že ze strany Třince to byly góly poslední a že nyní bude následovat stíhací jízda Rožnova, který od té chvíle byl rovnocenným soupeřem Třinci. Aktivita přinesla ovoce, kdy dva góly Kotrse korigovaly skóre na hratelný tříbrankový rozdíl do třetí části. Ve třetí třetině Rožnované věděli, že už v ní musí nechat všechno a nemají se nač šetřit, ale i přes bojovný výkon to nestačilo, když Kotrs završil hattrick a branku vstřelil i Najvar, ale k remíze stále jediná branka chyběla a ta nakonec ani nepadla. Třinec tak těsně Valachy přemohl.

 

Ve druhém utkání byly během přestávky na lavičce vzrušené diskuze, jak si poradit s mladíky z Bílovce

Do utkání zasáhl jako hráč i sekretář rožnovského celku, Zbyněk Macura a byl velmi překvapen zejména výkonem hráčů druhé zálohy Bílovce: „Po delší době jsem měl možnost si aktivně zahrát v utkání a tempo toho s Havířovem mi vyhovovalo, žádná divočina. Jako tým jsme měli zápas celou dobu pod kontrolou a splnili vše, co jsme potřebovali. Snad jen vyšší rozdíl ve skóre by nebyl špatný. Ve druhém zápase jsem očekával lepšího soupeře než v tom prvním, ale mladí kluci z Bílovce mě velmi mile překvapili. Myslím, že se jim zápas velmi povedl a když v úvodu na co sáhli, to jim vyšlo (a většinou v naší síti), tak jim to ještě dodávalo energii. Ani si nemyslím, že jsme to utkání dokázali nakonec zremizovat vlastními schopnostmi. Spíše se mlaďoši soupeře mírně začali obávat o výsledek a podvědomě bránit a nám to usnadnilo jinak jejich nepříjemnou hru v našem obranném pásmu. Celkově musím za oba zápasy vyzdvihnout juniorského gólmana Skláře, který inkasoval jen branky, které buďto vůbec neviděl, nebo jsme je do branky tečovali my hráči. Vynikající zákroky si udržel i na závěrečné minuty, kdy už to bylo za remízového stavu a Bílovec mohl strhnout vítězství na svou stranu. Celkově to hodnotím za šťastnou remízu z naší strany. Musíme být v dalších zápasech lepší.

Sice tam už není ta rychlost, zpracování a vůbec vše jako dříve, ale v „D“ týmu ještě i sekretář klubu najde herní uplatnění

Soutěž bude pokračovat za tři týdny v Malých Hošticích, kam si Sršni pojedou pro dvě vítězství. Jinak ani nemůžou uvažovat proti soupeřům, které mají pod sebou v tabulce. Oba již v sezóně porazili a můžou plně věřit, že se jim to podaří znovu. Ať už tým SK ANAKONDA, nebo opavské Bruises zatím v sezóně nestačí tempu lepších týmů v soutěži, ale není radno je ani podcenit. Vše bude také záležet na týmu a sestavě, která do Malých Hoštic vyrazí z Rožnova, vláda v rámci pandemie přitvrzuje a bude zajímavé vědět, zda v „D“ týmu zůstane dostatek hráčů, kteří budou mít právo vůbec do utkání nastoupit.

Sestava Sršňů, která reprezentovala v domácích utkáních

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista