youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
23.11.2021

Medvědi skolili Warriory, ale sami nakonec potupně zaváhali a vrátili Novojičínské do čela

Velké přípravy a nakonec poměrně velké zklamání. Tak to vypadalo před utkání mužů „C“ v barvách Warriorů z Nového Jičína proti slezským Honey Badgers. Vědělo se, že se jedná o přímé konkurenty pro postup do vyšší soutěže, nicméně druhé záloze mužů to v tomto utkání nešlapalo podle představ a nakonec prohráli o tři branky. Již před svým druhým utkání v derby s Gůfuněmi z Nového Jičína však mohli být znovu naladěni na vítěznou nótu, neboť Honey Badgers hned v následujícím utkání poprvé v sezóně prohráli s outsiderem z druhé zálohy Petrovic a když Warrioři Gůfuně následně porazili, slavili opět návrat na ligové tabulkové  výsluní. 

Sestava rožnovských mužů „C“ v barvách Warriors Nový Jičín, která reprezentovala v utkáních proti Honey Badgers a Gůfuň Nový Jičín

VS. 4:1
FBC Honey Badgers F-M   Warriors Nový Jičín FBK Sršni C (1:1, 1:0, 1:0)

Je to tady. Zápas „o vše“, jelikož Frýdek-Místek, může Warriory přeskočit v tabulce a Warrioři si naopak mohou pevněji zajistit své prvenství. Zápas nezačíná nejlíp pro domácí Válečníky, již ve třetí minutě inkasují. Podaří se ze standartní situace srovnat, ovšem tohle byl z holí novojičínských první a poslední gól v tomto utkání. Ještě před koncem první třetiny Frýdek získává své vedení zpátky. Celkově se jedná o utkání se hrou na vysoké úrovni na Moravskoslezský přebor mužů. Šance na obou stranách, ovšem góly střílí už jen jediný tým a tím jsou pouze Frýdeckomístečtí. Warriorům se nepodařilo využít ani tři přesilové hry a naopak vyloučení ke konci zápasu Válečníkům komplikuje jít do závěrečného powerplay a tak Medvědi z Frýdku – Místku zaslouženě vítězí a berou všechny 3 body.

VS. 8:5
Warriors Nový Jičín FBK Sršni C   FK Gůfuň Nový Jičín (2:2, 5:1, 1:2)

Městské derby, velká očekávání na jedné i druhé straně. Je znát již předem, že tento zápas bude něčím výjimečný. Taky, že byl. Gůfuni se rychle ujímají dvoubrankového vedení a Válečníci musí změnit hru. Tomu pomáhá jeden gól z hole Eichnera a následující šatňáček Adama Burýška šest vteřin před koncem třetiny a stav je tak opět vyrovnaný a oslava Adama po góle ukázková. Ve druhé třetině je na hřišti prakticky jeden tým a tím jsou Warrioři. Během minuty a jednadvaceti vteřin vstřelili Válečníci hned tři branky a skóre otáčejí. Třetí třetinu ukazují Gůfuni, že nic nevzdávají a dostávají se Warriorům na dostřel dvou branek a ještě to vypadá na drama. Ovšem zkušenosti na straně Válečníků jsou znatelné a tak si skóre pohlídali s konečnou výhrou o tři trefy.

Do utkání jako hrající vedoucí týmu nastoupil i Petr Burýšek, který byl z výkonu proti Honey Badgers zklamán, ale potěšila ho alespoň výhra v derby: „V zápasu s Frýdkem nám absolutně nic nevyšlo a trápila nás koncovka, do toho asi dvě nastřelené tyčky. Hlavně jsme byli špatní v osobních soubojích, ve kterých nás Frýdek přejel na plné čáře. Opticky to vypadalo řekl bych vyrovnaně, každopádně Frýdek zaslouženě zvítězil. Pro nás dobrá prověrka. Poprvé jsme se museli i bránit a ukázalo nám to slabiny a do dalších zápasů víme na čem pracovat. Druhý zápas, derby, Gůfuni měli větší hlad po vítězství a my si mysleli, že to půjde samo. Zaskočili nás zezačátku „osobkou“ a z naší strany to bylo trochu podceněné. Každopádně po třetině jsme si sedli, stáhli to na dva útoky, něco namalovali, trochu zvýšili hlas a utkání i díky využitým přesilovým hrám strhli na svou stranu. Třetí třetina zase myšlenkami asi jinde, nebo možná to bylo tím, že jsme poslali do hry opět i třetí útok, který byl díky absenci některých hráčů poslepován. Soupeře však musím pochválit, protože zahráli lépe, než čekal kdokoliv z nás. Utkání se určitě muselo líbit, dostatek gólů a i menší drama nakonec. Teď se musíme připravit na turnaj za dva týdny, který se snad odehraje a pak uvidíme, co vedení florbalové unie vymyslí dále.

Celkově zle konstatovat, že je možná dobře, že Warrioři dostali tuto facku. Uvědomili si tak, že žádné utkání v soutěži není zadarmo a budou muset vyjít z pokory a makat v každém zápase na sto procent, aby na konci sezóny mohli být spokojeni s dosaženým výsledkem. V dalších zápasech ligy je za dva týdny čekají Kojoti z Jablunkova, soupeř, který zatím v lize toho příliš nepředvedl a následně první záloha Bílovce. U tohoto soupeře je zdvižený prst, neboť třetí záloha Bílovce složená z mladíků v Rožnově proti mužům „D“ předvedla vynikající výkon a pokud první záloha má ještě větší kvalitu, budou muset Warrioři předvést svůj jeden z nejlepším výkonů, aby se nenechali Bíloveckými zaskočit, přestože postavení v tabulce tomu neodpovídá.

Pan Jiří Šimek starší sledoval počínání svého syna přímo na hale. Svých fanoušků měli Warrioři velké množství a v tomto ohledu určitě jsou příkladem pro ostatní týmy nejen v lize, ale i v regionu

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista