06:23, stav 5:4, Juchelka Šimon (Kasinec Tomáš) - FBC Spartak Bílovec
08:10, stav 6:4, Štůsek Jakub (Smékal Ondřej) - ROŽ
12:42, stav 6:5, Kouba Šimon (Richtár Václav) - FBC Spartak Bílovec
14:17, stav 6:6, Richtár Radim (Kouba Šimon) - FBC Spartak Bílovec
15:26, vyloučení, Richtár Václav - 2 min (901) - FBC Spartak Bílovec
18:17, vyloučení, Richtár Václav - 2 min (909) - FBC Spartak Bílovec
19:29, stav 7:6, Rebroš Matěj (Zimmer Denis) přesilovka - ROŽ

00:23, stav 7:7, Richtár Václav (Kouba Šimon) - FBC Spartak Bílovec
06:45, stav 7:8, Richtár Radim (Richtár Václav) - FBC Spartak Bílovec
07:08, stav 7:9, Šmída Marek (Melecký Jakub) - FBC Spartak Bílovec
08:42, vyloučení, Kudrna Matyáš - 2 min (922) - ROŽ

vyloučení: 1:3; využití: 2:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Jekielek Dalibor, Pustówka Dominik; diváků: 35; 117 min.
komentář:
Do prvního ligového utkání v sezóně vlétli Sršni velmi aktivně. Skóre otevřel už v 6. minutě Jakub Štůsek. Ten se později stal klíčovým hráčem domácích, když skóroval celkem ještě čtyřikrát. Hosté ale brzy odpověděli díky Radimu Richtárovi, který už v 10. minutě vyrovnal na 1:1. Týmy se přetahovaly o vedení a první třetina nakonec skončila nerozhodně 3:3, když se za Rožnov prosadil ještě Ondřej Smékal a opět Štůsek. Na straně Bílovece skórovali Marek Šmída a Jakub Melecký.

Druhá třetina byla z pohledu domácích stále příznivá. Rožnov dokázal využít přesilové hry a po trefách aktivního Štůska, matadora Knebla a juniora Rebroše šel do vedení 7:6. Bílovec ale držel krok a díky gólům Juchelky a Radima Richtára zůstával v těsném kontaktu.

Rozuzlení gólové přestřelky nastalo ve třetí třetině, kdy Bílovec nejprve bleskově vyrovnal a později prokázal větší vůli po vítězství, zatímco Rožnov už nedokázal najít recept na defenzivu soupeře. V této fázi hry byli hosté efektivnější a po dvou slepených gólech ve 48.minutě z holí Radima Richtára a Marka Šmídy – otočili zápas na konečných 9:7. Rožnov se v závěru ještě snažil o vyrovnání, ale ani hra bez brankáře už nic podstatného nepřinesla.

3. kolo
1.FBK Sršni Rožnov p/R - 1. FBK Eagles Orlová
28. 09. 2024, 17:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
3:8
(1:0, 2:4, 0:4)

sestavy:

1 Škrobák Jiří(G), 2 Rissel Daniel(G), 3 Smékal Ondřej, 4 Závorka Vojtěch, 5 Capil Ivo, 13 Knebl Tomáš, 19 Rebroš Matěj, 37 Dressler Oto, 38 Kudrna Matyáš, 42 Zimmer Denis, 51 Rozkošný Matěj, 67 Kloss Jiří, 69 Plandor Richard, 70 Štůsek Jakub, 96 Viktořík Josef
1. FBK Eagles Orlová:
1 Brož Vít(G), 24 Kloza Filip(G), 4 Lukáš Jan, 6 Krmášek Adam, 8 Kříž Tomáš, 12 Pleva Matyáš, 15 Vítovec Petr, 18 Sasyn Jakub, 20 Šimík Vojtěch, 32 Louda Lukáš, 48 Hájek Patrik, 55 Babiš Ondřej, 69 Matějka Filip, 77 Bečka Tomáš, 82 Sedláček Matěj, 88 Kučera Adam, 89 Gamrot Lukáš, 90 Šimík Ondřej, 96 Soukup Šimon

19:54, stav 3:8, Soukup Šimon (Lukáš Jan) - 1. FBK Eagles Orlová

vyloučení: 5:5; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Morkes Vít, Palowski Jakub; diváků: 30; 120 min.
komentář:
Zápas začal ve vysokém tempu a 4 útočné formace Orlové hrály agresivní nátlakovou hru hned od první vteřiny utkání. To Rožnov trochu zaskočilo a jen horko těžko se dostával do útočného pásma soupeře. Rožnov tak pálil z větších vzdáleností. Jeden z projektilů Viktoříka se odrazil od zadního mantinelu na čepel Plandora a ten se zakončením neměl žádný problém. Do šaten se tak šlo s těsným vedením domácích 1:0.
Ve druhé části se hra vyrovnala, ale agresivní styl obou týmu vyústil v celkem pět vyloučení a jedno trestné střílení. To bohužel ostřílený exekutor Plandor nevyužil, ale při následné hře 4 na 4 si spravil chuť po nahrávce od Viktoříka. Této situaci předcházela vyrovnávací branka hostů, stejně jako ve 33. minutě, kdy Orlová po chybě v rožnovské obraně opět srovnala. Jen pár vteřin po obdržené brance musel Rožnov čelit dalšímu oslabení a soupeř nekompromisně tuto početní výhodu zužitkoval. No a když půl minuty později přidala Orlová další šťastnou branku, byla rázem na koni. Tuto euforii naštěstí zarazil Rebroš těsně před druhou sirénou.
V poslední třetině měli Valaši několik slibných brankových příležitostí, ale pálili jen do připraveného brankáře. Naopak domácí gólman Škrobák se musel činit daleko více a v průběhu zápasu mnohokrát hasil nebezpečné šance soupeře. Orlová v průběhu třetí části přidala další dvě branky, což vyústilo v time-out Rožnova. Ten zkusil vabank hru bez brankáře, ale Orlová tuto herní variantu dvakrát potrestala a odváží si tak z rožnovské arény zaslouženě plný počet bodů.

4. kolo
1.FBK Sršni Rožnov p/R - Warriors Nový Jičín
05. 10. 2024, 17:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
3:7
(2:0, 1:1, 0:6)

sestavy:

1 Škrobák Jiří(G), 2 Rissel Daniel(G), 3 Smékal Ondřej, 4 Závorka Vojtěch, 5 Capil Ivo, 19 Rebroš Matěj, 23 Konvičný Michal, 38 Kudrna Matyáš, 42 Zimmer Denis, 51 Rozkošný Matěj, 67 Kloss Jiří, 70 Štůsek Jakub, 89 Červený Petr, 97 Bártek Lukáš
Warriors Nový Jičín:
1 Klinka Jan(G), 25 Szczurek Michal(G), 7 Monsport Jan, 11 Friedel David, 17 Burýšek Petr, 21 Burýšek Adam, 22 Hýnar Martin, 23 Prašivka Daniel, 27 Eichner Dominik, 28 Kittel Vladislav, 69 Kittel Petr, 71 Lípový Marek, 72 Sadil Dominik, 97 Najvar Martin, 99 Šimek Jiří

05:49, vyloučení, Capil Ivo - 2 min (901) - ROŽ
06:13, stav 3:5, Eichner Dominik (Lípový Marek) přesilovka - Warriors Nový Jičín
13:52, vyloučení, Monsport Jan - 2 min (910) - Warriors Nový Jičín
16:55, stav 3:6, Prašivka Daniel (Eichner Dominik) - Warriors Nový Jičín
16:55, timeout - ROŽ
19:45, stav 3:7, Friedel David (Kittel Petr) - Warriors Nový Jičín

vyloučení: 3:6; využití: 0:1; oslabení: 0:1; rozhodčí: Grzymek Matyáš, Křivánek Lukáš; diváků: 95; 122 min.