03:59, vyloučení, Jahoda Jakub - 2 min (902) - ROŽ
11:12, stav 1:0, Havlena Petr (Cahel Martin) - FBK Štajgřy Ostrava

01:56, stav 2:0, Moravec Jan (Růžička Milan) - FBK Štajgřy Ostrava
02:37, stav 3:0, Havlena Petr (Cahel Martin) - FBK Štajgřy Ostrava
06:10, stav 4:0, Moravec Jan (Moravec Petr) - FBK Štajgřy Ostrava
06:31, vyloučení, Urban Jaromír - 2 min (901) - ROŽ
06:56, stav 5:0, Popelka Petr (Růžička Milan) přesilovka - FBK Štajgřy Ostrava

3. třetina
00:17, vyloučení, Knap Petr - 2 min (919) - FBK Štajgřy Ostrava
06:22, stav 6:0, Popelka Petr (Moravec Jan) - FBK Štajgřy Ostrava
09:17, vyloučení, Ševeček Libor - 2 min (911) - ROŽ

vyloučení: 1:3; využití: 1:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Lepík Ondřej, Piško Jan; diváků: 26; 55 min.
komentář:
K úvodnímu utkání nastoupil zcela nový "C" tým mužů, když po loňském kádru se téměř zaprášilo a naopak do Rožnova přišla velká spousta nových hráčů. Kádru se ujal trenér Macura a od září se snaží s hráči pravidelně trénovat, aby se tým společně připravil na soutěž, kterou má hrát. Do tohoto utkání při absenci tří hráčů základního kádru bylo přizváno hned několik juniorů. První třetina zápasu byla oboustranně nervózní. Štajgřy v prvních dvou zápasech sezóny prohráli, proto se snažili pro zisk bodů přitvrdit na hřišti, a to zejména v osobních soubojích. Ty Sršni ve většině případů prohrávali a pokud se to plně nepotvrdilo v úvodní třetině, pak v druhé části téměř v plné nahotě. Třetí část při pětigólovém manku se mohla jen dohrávat, ale Valaši chtěli vstřelit alespoň čestnou branku. Nebyli však schopni proměnit ani jedinou svou příležitost. Jejich marnost nakonec znovu završili Ostravané šestou, poslední, brankou utkání. Muži "C" tak vstoupili do soutěže porážkou a lehce rozladěni se odebrali vše probrat na oběd doplněný nezbytnou desítkou či dvanáctkou, vždyť přece pro tuto žízeň utkání hrají.

3. kolo
1. FBK Rožnov p/R C - FK Gůfuň Nový Jičín
06. 10. 2019, 13:40, SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice
5:2
(0:1, 3:1, 2:0)

sestavy:

52 Kundrát Josef(G), 13 Stypka Filip, 19 Diblík Martin, 20 Štekl Radek, 27 Urban Jaromír, 31 Drápala Daniel, 34 Burýšek Adam, 54 Buchal Vladislav(C), 66 Jahoda Jakub, 76 Macura Zbyněk, 77 Burýšek Petr, 78 Švajda Vojtěch, 86 Prašivka Daniel, 88 Ševeček Libor, 93 Kotrs Daniel
FK Gůfuň Nový Jičín:
77 Vašenda Dominik(G), 5 Bill Štěpán, 7 Bienek Ondřej, 9 Drda Lukáš, 13 Dresler Alexandr, 15 Táborský Jakub, 16 Němeček Milan, 17 Kluska Tomáš, 21 Táborský Pavel, 28 Žlebek Jakub, 44 Žlebek Petr, 64 Hanzelka Vojtěch, 69 Najvar Martin, 88 Mik Patrick, 97 Rusev Oliver

10:31, vyloučení, Macura Zbyněk - 2 min (903) - ROŽ

vyloučení: 3:1; využití: 1:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Brus Tomáš, Kotala Martin; diváků: 0; 50 min.
komentář:
Druhé utkání mužů "C" v sezóně začalo prakticky jako to úvodní, tj. nervózní první třetinou a inkasovanou brankou. Projev Sršňů v utkání však už nebyl tak pochmurný, naopak Valaši navázali na závěr předchozího utkání a také soupeř byl pro Rožnovany přijatelnější, neboť měl zájem narozdíl hrát florbal... narozdíl od Štajgrů v předchozím utkání, kteří jen vyhledávali souboje, ve kterých neustále drobně faulovali na hraně pravidel. Ale vraťme se ke Gůfuňům, kteří před utkáním se Sršni třikrát zvítězili a nepřipouštěli si porážku ani v tomto utkání. A když v úvodu druhé části vstřelili druhou branku, vypadlo vše na dobré cestě pro Novojičíňáky. Naopak Sršni vypadali, že i kdyby dnes stříleli z metru na prázdnou házenkářskou bránu, tak jsou schopni netrefit. Muže nakonec musel probrat junior Ševeček, který po čtyřech neplodných třetinách konečně rozvlnil síťku za soupeřovým gólmanem. A byl to impuls, který znamenal brankový rozjezd Sršňů. Ti se nakonec zastavili na pěti vstřelených brankách hráčům Nového Jičína, když už žádný další neinkasovali. Celkově tak dnes Valaši působili v dvojzápase Janošíkovsky... Štajgrům, kteří dosud nevyhráli, nechali vítězství, aby Gůfuňům, kterou dosud jen vyhrávali, uštědřili porážku.

6. kolo
Florbal Torpedo Havířov C - 1. FBK Rožnov p/R C
26. 10. 2019, 10:20, SH SOŠ Dopravní Ostrava
5:1
(2:1, 1:0, 2:0)

sestavy:

1 Jasný Jakub(G), 52 Kundrát Josef(G), 13 Stypka Filip, 19 Diblík Martin, 20 Štekl Radek, 27 Urban Jaromír, 54 Buchal Vladislav, 74 Fiurášek Václav, 76 Macura Zbyněk, 78 Švajda Vojtěch, 83 Blizňák Jan, 91 Kurka Daniel(C), 93 Kotrs Daniel
Florbal Torpedo Havířov C:
1 Kelnar Ondřej(G), 61 Mik Patrik(G), 7 Nápravník Pavel, 8 Poncza Roman, 11 Lajczyk Jakub, 13 Procházka Jan, 19 Böhm Norbert, 21 Vyvial Jakub, 27 Procházka Václav, 81 Matušek Tomáš, 93 Halaxa Tomáš

06:57, stav 5:1, Vyvial Jakub (bez) - HAV

vyloučení: 0:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Müller Martin, Nehera Michal; diváků: 0; 51 min.
komentář:
Valaši přijeli k utkání bez doplnění o mladé juniory a na jejich výkonu to bylo od úvodního hvízdnutí hnát, chyběl jim pohyb a mnohdy i obyčejné zpracování míčků. V první třetině se také prali s nedodržováním taktiky, a tak byli záložního "C" týmu Havířova po většinu času v útoku. Na jejich první branku Sršni odpověděli, na tu druhou už bohužel ne. V dalším průběhu utkání to opticky vypadalo, že Sršni srovnali krok, ale nedokázali využít své vypracované šance. Hosté v tomto ohledu měli ještě více šancí a byli také efektivnější v jejich využívání. Třetí branka byla spíše z kategorie lacinějších, naopak čtvrtý a pátý gól bez diskuze si soupeř zasloužil. Při konečné porážce 1:5 museli Sršni přijmou porážku od týmu z popředí tabulky a začít se koncentrovat na další utkání, opět s celkem, který se pohybuje na špici tabulky.

6. kolo
1. FBK Rožnov p/R C - FbC Coyotes Jablunkov
26. 10. 2019, 12:40, SH SOŠ Dopravní Ostrava
3:6
(1:2, 1:1, 1:3)

sestavy:

1 Jasný Jakub(G), 52 Kundrát Josef(G), 13 Stypka Filip, 19 Diblík Martin, 20 Štekl Radek, 27 Urban Jaromír, 54 Buchal Vladislav, 78 Švajda Vojtěch, 83 Blizňák Jan, 91 Kurka Daniel(C), 93 Kotrs Daniel
FbC Coyotes Jablunkov:
1 Pinkas Petr(G), 44 Pavka David(G), 8 Turoň Lukáš, 9 Legierski Jakub, 10 Pyško Daniel, 11 Lasota Martin, 18 Stebel Vladislav, 21 Sikora Jiří, 23 Velčovský Martin, 24 Byrtus Marek, 99 Chmiel Martin

10:33, vyloučení, Velčovský Martin - 2 min (901) - JAB

vyloučení: 4:2; využití: 0:4; oslabení: 0:0; rozhodčí: Repček Dalibor, Tietz Adam; diváků: 0; 60 min.
komentář:
Jak jinak celý průběh zápasu hodnotit, než že se nesl ve 100% využití všech přesilových her, které Valaši nabídli soupeři. Naopak při hře 5 na 5 to byli Sršni, kdo vstřelil více gólů, ale ne dost, aby eliminoval branky obdržené v jejich početní nevýhodě. Ale pojďme od začátku, kdy na druhé dnešní utkání museli sestavu opustit hned dva hráči, a tak Sršni hráli v devíti hráčích do pole. Rožnované tak nastoupili se šesti útočníky a třemi obránci. Úvod utkání byl spíše bojovný, než florbalový, a tak rozhodčí na obou stranách postupně vyloučili po jednom hráči. Valaši toho nevyužili, soupeř se však touto výhodou dostal do vedení. Poučení u Sršňů do konce první části z toho nevedlo, kdy se nechal 2x vyloučit Buchal a hráči Jablunkova to 2x potrestali. Do druhé části se tak šlo s tříbrankovým vedením hostů. Druhá část určitě přinesla Sršňům naději. Nejdříve snížili po vlastní brance soupeře a v polovině druhé části dokonce Švajdou se dotáhli na jednobrankový rozdíl. Před třetí třetinou tak stále bylo o co hrát. Tu však Sršni nezvládli. Hosté proměnili další početní výhodu, přidali také dvě branky ve stejném počtu hráčů na hřišti a Rožnov jen kosmeticky v závěru upravil skóre na konečné tříbrankové manko.

7. kolo
FBC Vikings Kopřivnice B - 1. FBK Rožnov p/R C
10. 11. 2019, 09:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)

sestavy:

52 Kundrát Josef(G), 13 Stypka Filip, 19 Diblík Martin, 20 Štekl Radek, 22 Brandstettr Jiří, 26 Plesník Dalibor, 27 Urban Jaromír, 31 Drápala Daniel, 54 Buchal Vladislav(C), 74 Fiurášek Václav, 76 Macura Zbyněk, 78 Švajda Vojtěch, 79 Šichtař Daniel, 93 Kotrs Daniel
FBC Vikings Kopřivnice B:
1 Ohera Vít(G), 4 Sladkovský Tomáš, 5 Telčer Tomáš, 8 Žáček Vojtěch, 10 Goršanov Jan, 11 Rosmarin Karel, 12 Podlezl Petr, 13 Jahoda Mojmír, 15 Jehlár Marek, 17 Matúš Zdeněk, 18 Vavřík Radim

10:45, vyloučení, Diblík Martin - 2 min (922) - ROŽ

vyloučení: 1:2; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Frömmel Jiří, Večerek Jiří; diváků: 0; 58 min.