youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
25.11.2021

Sršni se opět vracejí na Vysočinu, v Třebíči v přímém souboji budou hájit druhou příčku v tabulce

Tímto víkendem začíná doba soutěží, o kterých může leckdo pochybovat, zda jsou ještě regulérní a zda zavedená opatření včetně lockdownu nejsou diskriminační. To je však boj, který nevede náš klub, ale především odstupující činitelé vlády v demisi vůči pandemii. Našemu klubu nezbývá, než se v rámci možností s touto situací poprat a nedoplatit na ni více, než je to nezbytné. Základní otázkou pro víkend tedy je, zda budou moci nastoupit všechny tři týmy ve svých soutěžích, tedy muži „A“ v Třebíči, ženy ve dvojzápase v Bílovci a junioři ve svém dvojzápase v Třinci. Podle prvotních informací a propočtů to vypadá, že s určitou dávkou štěstí se to zdaří.

V minulém kole v Pelhřimově si na nedostatek práce v bráně nemohl stěžovat ani junior Martin Sklář, pro kterého to byla premiérová účast v „A“ týmu

MUŽI A

Lekci z bojovnosti a také diváckého fanatismu dostali Sršni v neoblíbeném Pelhřimově, který již od dob, kdy hráli Valaši v první lize byl jedním z velmi neoblíbených florbalových stánků. Místní často velmi neuklizená palubovka, nepříjemná cesta a mnohdy až fanatičtí diváci urážející kohokoliv čímkoliv jsou aspekty, které soupeři nechtějí zažít, zvláště ti, kteří se chtějí soustředit na florbal. Podobně je na tom Třebíč, ve které se představil Rožnov naposledy před třemi roky, kdy v listopadu 2018 nikdo nepopsal zmíněné utkání jinak, než hokejovým kláním. A vesměs se jedná o stejný jev i v letech předchozích, kdy zápasy v Třebíči jsou plná nervozity, vyloučení a často i zranění, kdy v lepším případě to odnesou jen hokejky. Stačí si také vzpomenout na září letošní sezóny a náznak podobného průběhu utkání i v Rožnově se stejným soupeřem, kdy jediným štěstím byli rozhodčí, kteří dokázali hráč z Vysočiny uklidnit a v případě zákroku za dovolenou hranici i vyloučit.

Statistické srovnání obou týmů

Statistické okénko – Třebíčští střelci mají o jednu výhru méně než Rožnovští sršni a může to být přesně ta rozdílová z jejich vzájemného utkání. Tehdy měli hráči z Vysočiny za sebou několik dobře odehraných utkání se špatnou koncovkou, naopak Rožnov jel na vlně výher. V této chvíli je situace spíše opačná, kdy Třebíč víceméně jen vítězí, Rožnov střídá výhry s porážkami. Určitě pozor si budou muset dát Valaši na vylučování a přesilovky domácích, kteří dokážou proměnit téměř každou druhou. Rožnované sice v oslabení umí dobře bránit a často i být gólově produktivní, nicméně právě v posledním utkání s Pelhřimovem to nepotvrdili a sami v početní výhodě neskórovali, naopak ve vlastním oslabení dvakrát inkasovali, kdy druhá branka půl minuty před koncem byla i brankou vítěznou ze strany Pelhřimova. Od začátku soutěže je Rožnov lehce trestanějším týmem, naopak Třebíč je pak lehce horší v úspěšnosti střelby.

Pravidelně na levém podhrotu nastupuje v mladé dravé lajně Jakub Štůsek, který má jednu z nejlepších tréninkových docházek v týmu

Zajímavost – asi to nelze posuzovat úplně jako zajímavost na soupeři, ale spíše handicap, kdy mluvíme často o nalomené psychice celku z Vysočiny. Často jim negativní emoce v utkání způsobují herní zkraty a většinou se jedná o faktor, který pak rozhoduje celé utkání. V tomto ohledu na tom nejsou nejlépe ani Sršni, kteří sice ze začátku ligy většinou k vyloučením nesklouzávali, ale v poslední době mají se svým chováním v zápasech zejména vybraní hráči problémy. Jednou to je nával zápasového adrenalinu, jindy to je nevhodně útočné chování diváků soupeře a někdy to může být i situace ze života, která se hráči promítne do utkání. Je však jisté, že právě v takových chvílích nejde jen okamžité ovlivnění výsledku, ale často i o narušení atmosféry na střídačce a poté dlouhodobý zlom v utkání, který utkání nezkazí pouze jim samotným, ale hlavně všem z celého týmu. Po zkušenostech obou soupeřů může být právě tento faktor jedním z rozhodujících v celém utkání, které lze právem v této chvíli považovat za přímý souboj o druhé místo v tabulce. Aby ho Sršni uhájili, musí v utkání jakýmkoliv způsobem bodovat.

Textový online z utkání 

V řadách Sršnic už pomalu nelze rozeznat, která z hráček původně patřila k Rožnovu a která k Frenštátu. Určitě však nezaniká Karin Kozová, která se stará o gólovou produktivitu týmu

ŽENY

Poslední výjezd do Bílovce na konci října absolvovalo pouze torzo žen. Sršnice tak měly měsíc na to, aby na své hře zapracovaly a trenér Jakub Vahalík prostor, aby vymyslel, jak by se hra jeho týmu měla ubírat, aby děvčata spojeného týmu Rožnova a Frenštátu měly v tabulce lepší umístění, než současnou předposlední pozici zavánějící sestupem o soutěž níže. Nejdříve se potkají se zálohou FBC Ostrava, které se v lize dosud také příliš nedaří, ale u které je vždy otázkou, s jak kvalitními posilami z „A“ týmu dorazí. Tentokrát asi můžeme čekat kvalitní tým, neboť v extralize žen je reprezentační přestávka, a tak si holky z „A“ týmu Ostravy tréninkový proces určitě rády zpříjemní zápasem za zálohu svého týmu. Klíčovým utkání pro Sršnice však určitě bude následný souboj s Bílovcem, který je o příčku níže v tabulce, tedy na posledním místě dosud bez získaného jediného bodu. Pokud chtějí Valašky myslet na záchranu v soutěži, Bílovec musí bezpodmínečně porazit a s ostravským FBC každý urvaný bod bude něčím navíc. Uvidíme, které z žen k utkáním vyrazí, zda se podařilo v týmu dostatečně eliminovat zdravotní absence a zda bude tým dostatečně bojovně naladěný na obě utkání, aby je zvládl s bravurou.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B – Textový online 
FBC Spartak Bílovec – Textový online 

V nezvyklé střelecké pozici vidíme Richarda Plandora, na kterém je zatím největší gólový příděl v sítích soupeřů

JUNIOŘI

Po delší ligové pauze se znovu scházejí junioři, kteří tentokrát vyrazí do Třince, kde sehrají nejdříve velmi důležité utkání s Horní Suchou, která prozatím v soutěži nezískala jediný bod a později pak zkusí poměřit síly se slezskou Letkou. Dlouhou více než měsíční přestávku v soutěži si junioři vyplňovali nastupováním za různé mužské složky. Ani v jedné se neztratili, kdy často nebyli jen do počtu, ale v některých případech byli i jedněmi z hlavních aktérů utkání. Na utkání vyrazí v omezeném počtu danými současnými restrikcemi, ale i tak by mělo být v jejich silách se vypořádat hned v úvodním utkání s Horní Suchou a definitivně jí odstřihnout cestu ke zbytku týmům v soutěži. Ve druhém utkání se potkají s jedním z širšího pléna favoritů soutěže, kam určitě Letku lze řadit. Podává však v sezóně nevyrovnané výkony, kdy dokáže bodovat s favoritem, ale i ztratit s outsiderem. Celkově tři body z výjezdu jsou nezbytnou podmínkou, se čtyřmi nebo pěti by byla spokojenost a pokud by se obě utkání podařilo vyhrát za tři body, pak by se jednalo o ideální zápasový výjezd. Důležité určitě bude, jak dokáží Sršni na turnaji hospodařit s vlastními silami, aby v druhém zápase s Letkou jich měli dostatek až do závěrečných minut.

FbK Horní Suchá – Textový online 
FBC Letka Toman Finance Group – Textový online 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1675373356.0029 sekund.

Pocet dotazu: 1