#23 25.04 FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B × 1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R -:-

21. 09. 2019, 08:00, SH Kostelec na Hané

sestavy:

1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R:
1 Štefková Viktorie(G), 12 Majerčíková Jana(G), 3 Zvonková Jitka, 5 Kozová Karin, 15 Konvičková Kateřina, 16 Martinková Klára, 18 Elichová Natálie, 19 Blažková Zuzana, 25 Eliášová Kateřina, 38 Zdarsová Kateřina, 52 Kubenková Adéla, 79 Konrádová Vendula
SK K2 Prostějov:
10 Kotyzová Gabriela(G), 2 Pavlíková Aneta, 4 Spáčilová Natálie, 6 Rullová Michaela, 19 Střelcová Ivana, 26 Ondra Bestrová Renata, 28 Skládalová Kateřina, 31 Klevetová Eliška, 44 Pechová Aneta

10:36, vyloučení, Martinková Klára - 2 min (901) - ROŽ

vyloučení: 3:1; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Chovanec Šimon, Horváth Aleš; diváků: 23; 65 min.
komentář:
Hned první políček dostaly sršnice v úvodním zápase proti Prostějovu. Houževnatý a tak nějak lehce hrající soupeř dělal Rožnovu problémy od začátku, komplikace v obraně a menší či větší nedorozumění na vlastní straně pak pohromu dokonaly. Do začátku druhé části to i vypadalo, že by se body mohly připsat na stranu Rožnova, to když opět po létě úřadovala Zvonková, podpořila ji také posila z Frenu, Kačka Zdarsová. Jenže soupeř tlačil a sršnice mu přebírání otěží v zápase dost ulehčovaly. Do konce zápasu se zmohly už jen na jednu branku. Snížení na konečných 3:6 zařídila také posila, střelkyně Karin Kozová.

1. kolo
1. SC TEMPISH Vítkovice B - 1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R
21. 09. 2019, 11:25, SH Kostelec na Hané
4:2
(2:2, 0:0, 2:0)

sestavy:

12 Majerčíková Jana(G), 3 Zvonková Jitka, 5 Kozová Karin, 15 Konvičková Kateřina, 16 Martinková Klára, 19 Blažková Zuzana, 25 Eliášová Kateřina, 38 Zdarsová Kateřina, 52 Kubenková Adéla, 53 Štefková Viktorie, 79 Konrádová Vendula
1. SC TEMPISH Vítkovice B:
48 Kodedová Klára(G), 12 Holušová Karla, 18 Hrubá Lucie, 19 Doleželová Irena, 22 Sladká Tereza, 27 Janáčková Veronika, 38 Barvíková Eva, 79 Hrubá Dominika

09:33, vyloučení, Konrádová Vendula - 2 min (901) - ROŽ

vyloučení: 0:1; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Jiruška Václav, Špaček Ladislav; diváků: 16; 55 min.
komentář:
Druhý soupeř z Vítkovic přijel trochu nečekaně ve velmi nízkém počtu, což dávalo Rožnovu v plné sestavě lehkou naději, navíc se do tohoto zápasu zamíchalo s původně zamýšlenou sestavou, která se v předchozím zápase moc neosvědčila. Poměr útočných sil se vyrovnal mezi obě lajny, což bylo hned znát. Vedení se opět ujaly sršnice, opět zásluhou Zvonkové a tentokráte Kozové, ale stejně jako v předchozím zápase ho nedokázaly udržet. Byť bylo šancí moře, nedařilo se nikomu z Rožnova výrazněji se prosadit. Bohužel, zkušenosti a taky trochu štěstí rozhodlo. Ještě do konce první části dokázala Ostrava srovnat stav, v průběhu poslední části pak další dva góly vstřelit.

3. kolo
1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R - S.K. P.E.M.A. OPAVA
05. 10. 2019, 10:00, SH ZŠ Mařádkova Opava
1:8
(1:4, 0:0, 0:4)

sestavy:

1 Řezníčková Ivana(G), 5 Kozová Karin, 7 Zdarsová Kateřina, 13 Majerčíková Jana, 15 Konvičková Kateřina, 19 Blažková Zuzana(C), 22 Buchalová Eva, 52 Kubenková Adéla, 53 Štefková Viktorie
S.K. P.E.M.A. OPAVA:
1 Ngoc Tran Mai(G), 30 Sajašová Michaela(G), 4 Růžičková Barbora, 7 Svobodová Markéta, 8 Zavřelová Marie, 12 Kahánková Karolína, 15 Filuschová Karolína, 19 Filuschová Vanessa, 20 Gracová Leontýna, 23 Stiborská Pavla, 27 Němcová Lucie, 29 Harazimová Jana, 39 Nováková Karolína

06:35, stav 1:8, Zavřelová Marie (Gracová Leontýna) - OPA

vyloučení: 3:1; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Fňukal Filip, Kelemen Pavel; diváků: 0; 65 min.
komentář:
Opava není pro Rožnov neznámý soupeř, ve většině případů se štěstí klonilo k sršním ženám. Tentokráte tomu ale bylo naopak. Skóre sice Sršnice otevřely už ve 3. minutě, zásluhou Zdarsové a její krásné bekhendové doklepávačky, ale to bylo bohužel už takto brzo od Rožnova vše. Opava hrála celkem pohledný, rychlý florbal, holky byly běhavé a dělaly nejen sršní obraně, ale celému týmu, problémy. Taky se patřičně gólově vyznamenaly. Na lavičce Rožnova naproti herní opavské pohodě vládl chaos a zmatek, doprovázený křikem, což k úspěchu úplně nevedlo. Body tedy z tohoto zápasu nepřilétly, bylo z toho spíše potupné sedmi gólové manko.

FBC Hranice:
53 Žočková Alena(G), 4 Vaněková Alena, 6 Cibulková Veronika, 9 Hynčicová Michaela, 11 Drietomská Vendula, 12 Vondráková Anna, 13 Hendrychová Edita, 15 Drietomská Apolena, 18 Šťastná Kristýna, 27 Nováková Veronika, 29 Hašová Tamara, 66 Hynčicová Klára, 79 Klvaňová Lenka

11:58, vyloučení, Kozová Karin - 2 min (907) - ROŽ

vyloučení: 1:2; využití: 1:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Morkes Vít, Palowski Jakub; diváků: 0; 63 min.
komentář:
Do druhého víkendového zápasu se šlo ale s poněkud jiným nasazením. Situace se po diskuzi v šatně trochu uklidnila, přeci jen se Rožnov a Frenštát (dále už jen Rožtát) hledají a chvilku to určitě ještě potrvá. Větší pohoda byla na hřišti znát, najednou byl i Rožtát důstojným soupeřem.

Nutno podotknout, že pro Sršnice byla pozice o něco více nevýhodnější, protože branku Hranic bránila dlouholetá Rožnovačka, Žočková, která všechny střelkyně znala a na jejich výkon se soustředila, proto mohly být ženy z Frenštátu překvapením.

Nicméně skóre otevřela krásnou, klasicky rožnovskou "bombou k tyči" Vojkůvková. Pardon, nyní již Buchalová, k čemuž ji za celou redakci, klub a především tým, gratulujeme a přejeme mnoho štěstí. Toho si zřejmě užívá více než dosti, protože po vyrovnání stavu na konci druhé části opět Buchalová na začátku poslední třetiny poslala Sršnice do vedení, tentokrát doťukem mezi nohy brankářky Žočkové.

Zápas se tak vyvíjel poměrně slibně, do konce zbývalo přibližně 6 minut. Pak začala divoká mela. Nejprve došlo na srovnání stavu, což by bylo ještě v pohodě, bod by Rožtát bral také rád. Jenže pak přišlo na oslabení, ve kterých jinak Sršnice vynikají, tentokráte ale bránu neuhlídaly a minutu a půl před koncem inkasovaly. S tím se jim již bohužel nepodařilo nic udělat, a tak body opět nevezou.

6. kolo
1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B
26. 10. 2019, 09:00, SH ZŠ Čeladná
2:4
(0:1, 2:2, 0:1)

sestavy:

53 Štefková Viktorie(G), 5 Kozová Karin, 7 Zdarsová Kateřina, 13 Majerčíková Jana, 15 Konvičková Kateřina, 16 Martinková Klára, 18 Elichová Natálie, 19 Blažková Zuzana, 22 Buchalová Eva, 25 Eliášová Kateřina, 79 Konrádová Vendula
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B:
87 Lichnová Barbora(G), 3 Hebronová Denisa, 5 Skácelová Romana, 6 Voláková Tereza, 11 Štrbáková Zuzana, 17 Viciánová Veronika, 22 Škopková Nikol, 47 Metzová Petra, 73 Kobzová Zuzana

04:37, stav 2:4, Skácelová Romana (Škopková Nikol) - OVA

vyloučení: 0:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Bílek Andrej, Fojt Ondřej; diváků: 0; 63 min.
komentář:
Zápasy s ostravským "Pepínem" bývají často jako na kolotoči.....holky ostravský o sobě prostě ví, přihrávky "mají oči", nepotřebují příliš běhat a i přesto bývají na hřišti lepší....
Rožtát si však řekl, že bude vyrovnaným soupeřem - což se relativně dařilo - v první části padla pouze jedna branka z hole ostravské Štrbákové, zbytek střel i dorážek si Sršnice pohlídaly.

Druhá část už byla na branky bohatší - v druhé minutě srovnala stav na 1:1 krásnou akcí Eliášová-proběhla snad půlkou hřiště a přesně mířenou střelou pokořila Lichnovou. Ostrava však vzápětí odpověděla a opět strhla vedení na svou stranu. To ještě zvýšila v 7. minutě Viciánová a rožtátské ženy v černém tak musely stahovat hned dvoubrankové vedení soupeřek. Zodpovědně se k tomu postavila Zdarsová s Kozovou, které krásnou spoluprací přelstily brankářku Ostravy a snížily jejich vedení na 2:3.

Poslední část byla na góly opět velice chudá - padl bohužel pouze jeden a opět z ostravské hole. Sršnice se snažily prosadit, ale to by musely místo asi pěti nastřelených tyčí a břeven mířit malinko jinam.

6. kolo
FbC KOVO KM Frýdek-Místek - 1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R
26. 10. 2019, 13:40, SH ZŠ Čeladná
4:7
(0:1, 1:2, 3:4)

sestavy:

1 Řezníčková Ivana(G), 13 Majerčíková Jana(G), 5 Kozová Karin, 7 Zdarsová Kateřina, 15 Konvičková Kateřina, 16 Martinková Klára, 18 Elichová Natálie, 19 Blažková Zuzana, 22 Buchalová Eva, 25 Eliášová Kateřina, 53 Štefková Viktorie, 79 Konrádová Vendula
FbC KOVO KM Frýdek-Místek:
87 Jalcsová Veronika(G), 7 Střelecká Saskie, 8 Božková Lydie, 10 Ivanová Darina, 13 Kučerová Barbora, 14 Cencková Lenka, 33 Tomášková Denisa, 51 Vahalíková Lenka, 61 Švantnerová Petra, 71 Muroňová Kateřina, 88 Volná Ester, 99 Magnusková Kateřina

11:22, stav 4:7, Božková Lydie (Tomášková Denisa) - FM

vyloučení: 0:1; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Jeřábek Šimon, Krhovják Vojtěch; diváků: 0; 71 min.