youtube tvcom mail Město Rožnov
 
Historie >>>
Úspěchy >>>
Tréninky >>>
Diskuse >>>
   
ZAPOJ SE
CHCI POMÁHAT >>>
BOJ PROTI NEŠVARŮM >>>
   
   
   
   
   
 
 
 
 
   
 

 
Pojď hrát...
Buď trenér...
>>>
Buď rozhodčí...
>>>
Buď delegát...
>>>
   

...Není divu, že se florbal stal v Česku druhým největším sportem a je všude kolem nás. Takřka ve všech koutech naší země se děti s florbalem pravidelně setkávají, ať už v hodinách tělesné výchovy či sportovních kroužcích. Jeho zábavnost od prvních krůčků a fakt, že začít s florbalem nestojí velký balík peněz, z něj udělala fenomén napříč všemi v Česku rozšířenými sporty. Pokud i Tobě nestačí hrát florbal pouze ve školní tělocvičně a chceš okusit jaké to je být ligovým hráčem, není nic jednoduššího, než číst dál a dozvědět se o florbalu více informací.

Florbal je vzrušující týmový sport založený na rychlosti, technické zdatnosti, disciplíně a bystré mysli. Po celém světě florbal rekreačně hraje několik milionů lidí, mužů i žen, oficiální soutěže pak několik stovek tisíc. Mezi četné přínosy patří zlepšování koordinace, obratnosti a síly, ale také rozvoj týmové spolupráce, sebevědomí a života v kolektivu. Všechny tyto dovednosti jsou velmi důležité i v jiných oblastech života.

Nejlepší cestou jak začít s florbalem, je vyhledat náš florbalový oddíl, kde nábor hráčů probíhá celoročně a začít trénovat pod dohledem speciálně vyškolených trenérů, kteří se specializují na florbal, a proto porozumí veškerým potřebám malého florbalisty. Největší výhodou je samozřejmě pravidelný start v ligových soutěžích.


DOBRÉ DŮVODY PROČ ZAČÍT!

FLORBAL JE COOL!
Děti si užívají příležitost hrát zábavný a vzrušující sport s celou řadou nových a různorodých dovedností, které se při něm naučí.

FLORBAL JE BEZPEČNÝ SPORT!
Kontakt je ve florbale povolen jen v minimální míře. Při správném provozování je extrémně bezpečným sportem pro všechny.

FLORBAL JE ZPŮSOB ŽIVOTA!
Florbal spojuje mnoho lidí. Ve městech vznikají velké florbalové rodiny, které společně sdílí všechny skvělé zážitky a vzájemně se podporují.

FLORBAL JE TÝMOVÝ SPORT!
Není nic lepšího, než se stát součástí týmu. Děti se spolu učí zodpovědnosti, důvěře a spolupráci - zkušenostem, které jim vydrží po celý život.

PÁR ODPOVĚDÍ K PRVNÍMU KROKU...

Od kdy mohu začít hrát? / Věkové kategorie...

Florbalisté se v České republice dělí do devíti kategorií dle ročníku narození od přípravky po veterány starší 40 let a tyto kategorie jsou shodné jak pro muže, tak ženy. Ti nejmenší mohou do soutěžních zápasů nastoupit již od 5-ti let, samotné kategorie jsou pak odstupňovány vždy po dvou letech až do dospělosti. V každé kategorii mohou zpravidla vždy nastupovat hráči až o dva roky mladší. Více informací zde

S čím mohu hrát? / Vybavení...

Pro florbal je typická nenáročnost na vybavení hráčů v poli, kteří vedle klasického sportovního oblečení potřebují ke hře pouze florbalku. U dětí ale výrazně doporučujeme také nošení ochranných brýlí. U brankářů je vybavení mnohem sofistikovanější a patří mezi ně maska, sada nezbytných chráničů a speciální kalhoty. Aby hráči mohli startovat v ligových soutěžích, musí být vybaveni (florbalka, maska, ochranné brýle) certifikováno, což jim zajišťuje maximální možnou bezpečnost. Partnerem našeho klubu v Rožnově pod Radhošěm je florbalová značka FAT-PIPE. Členové rožnovského klubu si tak mohou florbalové vybavení pořídit v mnohem příznivějších cenách. Více zde
KONTAKTUJTE NÁS!
Korespondenční adresa klubu: 1.Florbalový klub Rožnov p. Radhoštěm
Hradišťko 736
Rožnov p.Radhoštěm
756 61
   
IČO: 22662723
E-mail: 1fbkroznov@seznam.cz
Oficiální web: www.1fbkroznov.org
Telefón: +420 606 337 879
Bankovní spojení : Česká spořitelna a.s.
poboč. Rožnov p.R.
číslo účtu:
000000-1857761399/0800
   
  Další kontakty naleznete na stránce Vedení.