youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
29.11.2019

Dvě venkovní utkání na jihu Moravy začnou Sršni ve Znojmě!

Startují nám odvetné duely. Ten první čeká na Sršně již 30. listopadu. Po dvou domácích utkáních, Rožnované vyjedou na venkovní palubovku hned dvakrát za sebou a pokaždé pojedou na na jih Moravy. První výjezd je na programu v rámci 14. kola již tuto, poslední listopadovou sobotu. A hned to bude těžký duel. Z palubovky, Sršňům dobře známého Znojma, se ještě v historii vzájemných duelů nepodařilo přivést ani bod. Navíc v letošní sezóně celkově Sršni nezískali venku ani jeden bod. Dojde v sobotu konečně k prolomení? Sršňům by to jednoznačně „bodlo“.

Ikona Znojma, Tomáš Kucharič, zve na prvoligové utkání se Sršni

Tak jako čas, i sezóna utíká velmi rychle, vždyť první polovina je již za námi. Sršni v této první polovině dokázali získat pouze 6 bodů (mimo jiné jeden z nich právě proti Znojmu) a v tabulce jsou předposlední. Doposud si hůře vedou pouze Petrovice. Vysněná desátá příčka je vzdálená na 9 bodů. Je to již ohraná písnička, ale je potřeba přepnout již nyní na mód play-off a každý zápas hrát jakoby byl poslední. Otázkou však zní, jestli to jsou Sršni, především pak mladí hráči v kádru Rožnova, schopni unést psychicky. V posledním zápase s Ústím nad Labem šla nervozita na hokejkách hráčů vidět a nezůstalo to nepotrestáno. Trest v podobě dvanácti obdržených branek v domácím prostředí je víc než krutý. Vždyť tolik branek a celkově takový debakl, Sršni doma nedostali od sezóny 2015/2016 (tehdy proti Kladnu 3:15). Neházejme flintu do žita! Rožnov ale vyhlíží návrat několika hráčů a všichni věříme, že se brzo začne blýskat na lepší časy.

Daniel Prašivka při rozehrávce Sršňů

Znojemští řeší oproti Rožnovu zcela jiné problémy. V tabulce jsou poměrně na klidném 6. místě, ovšem pořád je o co hrát. Neudržení šestého místa by totiž letos znamenalo hraní předkola play-off. Znojemští doma letos prohráli pouze dvakrát (jednou s Chomutovem a jednou s brněnskými Bulldogs), tedy s týmy z vyšších pater tabulky. Znojmo sestoupilo loni ze Superligy a jistě by si přálo vrátit co nejdříve zpět. Z loňského, superligového, kádru zůstalo hned devět hráčů, nastupujících i v tom kádru prvoligovém. Především udržení Tomáše Kuchariče je pro Znojmo výhra. Tento sedmadvacetiletý útočník totiž nasbíral v obou superligových sezónách nad 35 bodů, což jsou slušná čísla. Ani v první lize mu sbírání bodů není cizí a s příspěvkem 26 (18+8) kanadských bodů vládne jednoznačně produktivitě týmu.

Statistický pohled na oba týmy před odvetným utkáním

Zajímavost: Sršni v domácím prostředí ve druhém kole Znojmu podlehli 7:8 pp., i přes tuto skutečnost jsou Sršni jedním ze čtyř týmů, kteří Znojmu dokázali vstřelit více než 6 branek.

Poslední vzájemná utkání:
Rožnov vs. Znojmo 8:3, Znojmo vs. Rožnov 8:3, sezóna 2013/14
Znojmo vs. Rožnov 9:3, Rožnov vs. Znojmo 4:12, sezóna 2014/15
Rožnov vs. Znojmo 4:8, Znojmo vs. Rožnov 10:6, sezóna 2015/16
Rožnov vs. Znojmo 5:9, Znojmo vs. Rožnov 13:3, sezóna 2016/17
Rožnov vs. Znojmo 7:8 pp., sezóna 2018/2019

Hrající prezident, Dalibor Plesník, a jeho upřímná radost z asistenci rožnovskému sniperovi, Josefu Viktoříkovi

Utkání startuje v sobotu 30. listopadu od 18:00!
Textový online
Video online 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista