24.11.2019

Čtyřbodová sobota ze Šumperka

K posledním letošním zápasům se Rožtát vydal do dalekého Šumperku, kde se střetl se dvěma relativně hratelnýma soupeři. Plán zněl jasně – dovézt bodů šest, nakonec z toho byly „jen“ čtyři, ale i tak to byl nejúspěšnější výjezd letošní sezóny.

… a jsme tu téměř všechny!

VS. 4:4
1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R   FBC Spartak Bílovec (0:1, 3:2, 1:1)

První část byla taková rozjezdová - Rožtát hledal své místo na hřišti a tak se stalo, že si nepohlídaly Krayzlovou a soupeřky vedly 0:1. Zásadní věc, která se na střídačce mezi třetinama probírala, byla rozehrávka -> je třeba obráncům pomoci a nabíhat, čekání na nahrávku není to pravé ořechové. A tak se taky stalo....hned to byl veselejší pohled... Soupeřky však využily momentu překvapení a poslaly na branku takový dloubáček, který Majerčíková v bráně viděla až když padal za její záda - 0:2. Pak si dámy v černožlutém řekly DOST a začaly to štěstíčko pokoušet taky -> Buchalové se povedlo doklepnout míček od Martinkové a snížila tak na 1:2. Soupeřky pak prověřily obranu ještě jednou a bohužel úspěšně - 1:3. Do konce druhé části pak už úřadovaly naštěstí jen Valašky - nejprve se po krásné akci trefila Kozová, kterou poté doplnila i Zdarsová a Rožtát konečně vyrovnal na 3:3. Tam, kde Sršnice dobře skončily, tak i navázaly, šutérka Zdarsová navýšila vedení na 4:3, bohužel radost z vedení netrvala příliš dlouho - recept na opětovné vyrovnání nalezly bílovecké hráčky z hole Sýkorové a tak i nakonec skončil celý zápas - 4:4.

Porada mezi třetinami

VS. 2:3
FbC Asper Šumperk   1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R (1:1, 0:2, 1:0)

Druhý zápas měl být pohodlnější - Šumperk totiž zatím bez bodu okupuje poslední příčku tabulky, ale jak se často stává, tak i s relativně slabým soupeřem se dá krásně prohrát. Sršnice však chtěly všechny tři body a tak bylo třeba začít hrát a hlavně střílet. Ze začátku byl opět problém s rozehrávkou a "Šumperačky" to vycítily a často nenechaly obráncům Rožnova prostor pro pohodlné rozehrání. Skóre otevřela Kozová - Rožtát se tak lehce uklidnil a mohl pokračovat, bohužel však neradoval se dlouho - v 9. minutě bylo vyrovnáno - 1:1. V tomto zápase se bohužel nedalo mluvit o nějaké velké převaze Rožtátu, ač by se dalo předpokládat, že bude, aneb. jak jednoduše se hra přizpůsobí soupeřově.
Prostřední část však už patřila Sršnicím - nejprve krásně využily přesilovky a Zdarsová, která měla opět svůj den, prostřelila Žákovou z úhlu na 2:1. Za pár chvil, jakoby si ze Zdarsové chtěla vzít příklad, provedla to samé, ze stejného místa Kozová a tak Rožtát vedl již o dvě branky - 3:1.
Třetí část se hrozně vlekla, celkově to byl docela ospalý zápas, ale Sršnice se už viděly se třemi body na cestě domů, to se jim však nevyplatila a ještě dvě minuty před koncem snížila šumperská Maixnerová po hrubé chybě Buchalové v obraně a Sršnice se tak lehce obávaly o výsledek. Ten si však naštěstí pohlídaly, a tak se mohly radovat z další výhry.

V šatně dobrá nálada nechybí!

K posledním zápasům v tomto roce 2019 se vyjádřila také Kateřina Zdarsová, nejproduktivnější hráčka víkendu: Do dalekého Šumperku jsme vyrazily s cílem dovézt konečně šest bodů. V prvním zápase nás čekal soupeř z Bílovce. Naše první třetina představovala něco strašného a díky tomu se soupeř dostal do vedení. Věděly jsme, že do toho musíme šlápnout a začít hrát to své. Naštěstí se podařilo a my dokázaly zápas otočit. Nicméně jsme byly málo důrazné a nechaly jsme holky z Bílovce srovnat. Z prvního zápasu jsme odnesly jeden bod, ale myslím, že všechny jsme za něj rády. V druhém zápase nás čekal poslední tým tabulky, který zatím nezískal ani bod. Slabší týmy se nesmí podceňovat a přesto, že jsme se dokázaly ujmout vedení, Šumperk neměl problém srovnat a my věděly, že musíme přidat. Podařilo se nám vstřelit dvě rychlé branky a tím jsme si zajistily vítězství, i když jsme ke konci zápasu ještě jednou inkasovaly. Ze Šumperku jsme dovezly čtyři body, za které jsme určitě všechny rády a doufáme, že po Novém roce pojedeme dále na této vlně.

Oslava čtyř bodů v City clubu RpR

Sršnice tak zakončí první část sezóny na deváté příčce. A vzhledem k tomu, že to byly poslední zápasy v tomto roce a také nejúspěšnější výjezd, tak bylo třeba je také pořádně probrat, oslavit a naladit se na druhou část roku.