02.12.2019

Sršni starších žáků si v Čeladné zahráli na zbojníky

Hráči týmu starších žáků si jeli do Čeladné minimálně pro tři body, a ty si také i odvážejí, ovšem po průběhu, který byl minimálně rozporuplný, protože jako zbojníci bohatým brali a chudým rozdávali. Konkrétně porazili zálohu Torpeda, která jim minule uštědřila téměř dvoucifernou porážku. Po tomto velmi dobrém výkonu ovšem velmi zaváhali s Petrovicemi, které se tak vítězstvím v tabulce k Sršňům nebezpečně přiblížily.

Tomáš Růčka v postupu do útoku

VS. 10:6
1. FBK Rožnov p/R   Florbal Exelsior Havířov B (3:3, 3:1, 4:2)

S Torpedem se mladí Sršni již v sezoně jednou setkali, tehdy si odnesli debakl 12:3, tentokrát ale Havířovu chybělo několik hráčů. Hned na úvod se bohužel pro domácí vyplnilo nedáš, dostaneš a hosté vedli. O pouhou minutu později ovšem dokázal srovnat Rumplík. Hned z další akce musel zachraňovat Kamas gólovou šanci až na brankové čáře, bohužel při tom stál v brankovišti, a tak mohl soupeř odskočit opět do vedení, Rissel dokázal naštěstí trestné střílení zneškodnit. Do konce třetiny si Havířov vytvořil více šancí, Sršni stříleli ale efektivněji a do druhé části se šlo za nerozhodného stavu. Hra se musela změnit, plno chyb zatím rezerva Havířova nedokázala využít, ale to se mohlo změnit a nikdo nechtěl, aby se zajímavé utkání jen dohrávalo. V polovině utkání nastal zlom, Rožnované odskočili do vedení a nervozita na hokejkách zmizela. Od této chvíle hrál Rožnov do konce utkání lépe, Havířov občas dokázal snížit, ale domácí vždy našli rychlou odpověď a zkušeně si dokráčeli ke třem bodům.

Daniel Kamas kontroluje zákrok Daniela Rissela v bráně Sršňů

VS. 5:2
Z.F.K. AQM Petrovice   1. FBK Rožnov p/R (3:0, 1:1, 1:1)

Petrovice se nacházejí v tabulce těsně za Rožnovem a oproti Havířovu se dal očekávat lehčí zápas. Bohužel mladí Sršni nedokázali napodobit výkon z předchozího utkání a působili od začátku odevzdaně, chyběla chuť do hry. V první třetině toho dokázal soupeř dokonale využít a prosazovat se z větší vzdálenosti. Tříbrankové manko jasně podtrhlo mizérii. V druhé části se výkon malinko zvedl, ale Petrovice se nacházely v mnohem komfortnější situaci a nemusely tvořit hru. Do poslední dvanáctiminutovky se příliš nezměnilo, i když Sršni mírně soupeře přehráli, tak se k obratu ani nepřiblížili a to znamenalo trochu zbytečnou ztrátu bodů.

Eliška Žantová a David Procinger během zápasu

Se staršími žáky opět vyrazil trenér Daniel Slovák a z předvedených výkonů nevěděl, zda dříve chválit, nebo kárat: „Naše zápasy byly jako den a noc. V prvním jsme měli od začátku navrch, ale do obrany jsme dělali spousty chyb. Tyto chyby jsme postupně odstranili a zaslouženě došli k vítězství. Škoda, že jsme si trochu zkazili den utkáním s Petrovicemi. V něm nám chyběla chuť ke hře, měli jsme na mnohem více. Děkuji zúčastněným.