23.11.2019

Ústí pokračovalo ve svých výborných výkonech i v Rožnově

Rožnované dvakrát doma vyhráli, nejdříve v prodloužení porazili Jaroměř, poté za tři body Budějovice. Do třetice však špatně rozehrané utkání zvrátit nedokázali a tentokrát budou muset rychle zapomenout na výraznou porážku z holí Severočechů.

23. 11. 2019, 18:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

2
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Chmelař Vladislav, Slovák Daniel, Hegar Patrik(C), Konvičný Michal, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Burýšek Adam, Žniva David, Štůsek Jakub, Zdražil Jakub, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Ševeček Libor, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

12
Sestava Florbal Ústí:
Netopilík Marek(G), Kužel Radek, Žáček Martin, Kawulok Ondřej, Beneš Dominik, Stummer David, Sattler Tomáš, Semerád Dan, Pavelka Vít, Poloprutský Aleš, Štěpánek Jan, Fuchsig Martin, Fořt Miroslav

po částech: 0:4, 1:2, 1:6

28.Burýšek(Kittel), 51.Viktořík(Burýšek)

branky (asistence) Florbal Ústí:
12.Semerád(Beneš), 15.Beneš(Fořt), 17.Pavelka(Kužel), 19.Semerád(Kawulok), 26.Stummer(Fořt), 27.Kužel(Pavelka), 41.Kužel(Pavelka), 47.Sattler(Kužel), 51.Kawulok(Beneš), 55.Fořt(Kawulok), 56.Žáček, 56.Semerád(Beneš)

rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav
vyloučení: 3:2; využití: 0:2; diváků: 135

Domácí drželi s hosty krok více než půl třetiny. Hosté byli sice malinko více na míčku, ale domácí byli pozorní a sami se snažili hosty přehrát. Pak, jak už to u Rožnova bývá přišla chyba při vlastním držení míče a hosté toho využili. Domácí znervózněli a za minutu se provinili vyloučením. I toho hosté využili. Najednou to bylo 2:0, a to během pouhých dvou a půl minut. Když přišla další minela při rozehrávce, hosté si pohodlně přidali třetí gól. Do konce třetiny padla ještě jedna branka, a i ta do sítě rožnovských Sršňů.

Druhá třetina začala pro domácí dobře. Vyhráli buly a svou aktivitou si vytvořili několik střel. Bohužel se vše zastavilo dalším domácím vyloučením, a opět využitým soupeřem. Inkasovaný gól domácí opět rozhodil a hosté toho využili. Hned nato však domácí prokázali, že i oni umí dávat branky a přišlo bleskové snížení na 1:6. Zbytek třetiny se nesl v duchu hry nahoru a dolů a šance střídala protiútok. Ty šance byly především hostí, ale domácí brankář byl pozorný a opět prokazoval své kvality. Do protiútoků se dostávali i domácí, ale na šance s tím byli daleko hůře.

Pokud první 2 třetiny vyšle domácím dobře, tak hosté si to vynahradili v té třetí. Hned v první minutě se trefili po 8 a byli rozhodně při chuti. Na domácích byla už místy vidět frustrace z nevydařené hry a tak i jejich obrana byla fádní, mdlá a bez agresivity. I tak se však domácím podařilo jeden gól inkasovat a jeden vsítit. Destruktivních však bylo 5 minut na začátku druhé půle posledního dějství. Domácí během těchto minut inkasovali hned 4 krát a brankář se poroučel z branky a pustil tam kolegu. Ten už další banku do sítě domácích nepustil a Valaši byli do konce třetiny opět aktivní. Několikrát hostům zahrozili, ale branku nedali. Po dřívějších bodových úspěších tak domácí opět narazili a pocítili tíhu první ligy naplno.

Sotva utkání začalo, došlo ke zranění domácího gólmana Obšivače

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

Za trenéry utkání nejdříve zhodnotil David Derka, hlavní trenér Severočechů: „Jsem velice rád, že se nám podařilo získat 3 body na hřišti neoblíbeného Rožnova. O to bude sladší cesta domu! Kluci to dnes vzali zodpovědně a od začátku si šli za tím. Pochvala pro všech 11 v poli a oba brankáře. Už se těšíme na domácí zápas a zvu diváky do ochozů.

Novojičínské duo Kostelecký – Kittel obehrává protihráče z Ústí

Nijak lehce se nehodnotilo utkání Pavlovi Barabášovi, který zraněný musel sledovat počínání svých spoluhráčů: „Soupeř byl lepší, vytvořil si více brankových příležitostí a efektivně s lehkostí je proměňoval. My jsme naopak soupeři některé góly darovali a v zakončení jsme byli špatní. Kluci šli do třetí třetiny s nadějí a i přes zlepšený výkon soupeř pokračoval ve své kvalitní hře a trestal.

Rožnované při přesilové hře soupeře dvakrát inkasovali

Po dvou domácích zápasech Valaši opět vyrazí na dvě utkání do venkovního prostředí, nicméně k soupeřům, které už v lize potkali. Začíná druhá polovina základní části a odvety. Příští víkend se tak Sršni představí ve Znojmě a hned ten následující v Brně. Utkání s těmi soupeři vždy těsně prohráli o jedinou branku, tak uvidíme, zda se podaří Sršňům z hřišť soupeřů přivézt nějaký ten bodík.