18.11.2019

Sršni z řad mladších žáků v Čeladné potvrdili kvality

Pět vítězných utkání za sebou měli mladší žáci za sebou, když odjížděli do Čeladné. Zvítězili hned i po šesté a vypadalo to, že naváží výsledkově na minulý turnaj. Následná remíza a dvě těsné prohry jim výsledkově mírně turnaj zkalily, ale celkově určitě s herním výkonem byla spokojenost.

Mezi třetinami na lavičce vládla dobrá nálada

VS. 1:4
FBC Spartak Bílovec   1. FBK Rožnov p/R

Neobvykle brzký začátek turnaje se projevil i na naší hře. Poločas jsme nejen „prospali“, ale také prohráli 1:0. Naštěstí se kluci v druhém poločase probudili a díky zlepšenému výkonu hráčů a skvělému Svenovi v bráně, jsme  dotáhli zápas do vítězného konce.

VS. 4:4
1. FBK Rožnov p/R   Z.F.K. AQM Petrovice

V druhém zápase nás čekal náročnější soupeř. Celý zápas jsme dotahovali náskok Petrovic. V poslední minutě si soupeř vzal timeout s cílem vyhrát. My jsme na hřiště poslali také to nejlepší a byli jsme to my,kdo mohl zápas otočit, ale opět nás zradilo naše zakončení.

V kabině je důležité zhodnocení odehraného utkání i příprava na utkání následující

VS. 8:6
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov p/R

Na zápas s Frýdkem jsme měli delší pauzu, kdy jsme nabrali síly a kluci se na zápas těšili. Od začátku jsme hráli jen na dva útoky a byl to velice vyrovnaný zápas. Sice jsme stále tahali za kratší konec, ovšem závěr byl velice dramatický. Minutu před koncem jsme snížili na 7:6, vzali si timeout a zkusili vyrovnat Hráli jsme v šesti hráčích v poli a klukům se povedlo se natlačit před bránu soupeře a k vyrovnání moc nechybělo. Naši snahu o vyrovnání a tlak na soupeře přerušila rozhodčí, která usoudila, že jsme byli příliš agresívní a nařízené trestné střílení stanovilo konečný výsledek.

VS. 2:4
1. FBK Rožnov p/R   PASKOV SAURIANS

V posledním zápase se mělo rozhodnout o konečném umístění našeho týmu. Výhra znamenala druhé místo, remíza třetí, prohra čtvrté. Poločas jsme vyhráli 2:0 a vše nasvědčovalo umístění na bedně. V druhém poločase kluci jako by vypnuli, docházely síly, přestali jsme běhat a soupeř toho a našich hrubek využil a zápas obrátil na svou stranu.

Rožnovská obrana čelila několika nebezpečným útokům Paskova

Trenér mladších žáků, René Hegar, byl s většinou času na turnaji, i přes čtvrté místo spokojen: „Na turnaj do Čeladné jsme odjížděli potvrdit výsledek z Ostravy. Kromě prvního a posledního poločasu turnaje kluci hráli výborně naši hru, skvěle napadali a předváděli dobrý návrat do obrany. Trošku nám nešla práce křídel, na té musíme zapracovat. Také mně mrzí ztráta koncentrace v posledním zápase. Projevila se nejvíce u hráčů, kteří se „občas“ nesoustředí na tréninku. Doufám, že si domluvu ze šatny vezmou k srdci a začnou na sobě více pracovat a soustředit se i na trénincích, aby si to mohli potom přenést i do zápasů. Děkuji hráčům za reprezentaci a rodičům za početnou podporu na zápasech a pomoc s odvozem.