youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
20.11.2019

Béčko stále nepoznalo hořkost porážky

V den boje za svobodu a demokracii vyrazilo mužské béčko bojovat do Ostravy za žlutočerný prapor, který neodmyslitelně k rožnovskému florbalu patří. I když ale předvedená hra nebyla podle představ trenéra, urputný výkon a bojovnost naštěstí dovedla sršně ke dvěma výhrám. Ubráněná oslabení proti Českému Těšínu a pomoc v podobě pětiminutové přesilovky proti Krnovu byly hlavní dva faktory k zisku plného počtu bodů.

Pohodová atmosféra na střídačce v průběhu utkání

VS. 6:4
1. FBK Rožnov p/R B   FBC VÁLEC Český Těšín (1:2, 2:2, 3:0)

Utkání s Českým Těšínem bývá vždy velká gólová přestřelka, a tak trenér kladl před zápasem důraz především na obrannou hru. Po nedůrazu v brankovišti šel ale i přes varování do vedení soupeř. Vyrovnání naštěstí přišlo záhy, třetí desítku svých letošních gólů otevřel Viktořík. Těšín si vzal vedení zpět a opět to bylo po nedůrazu před bránou. Návrat k systému 2-1-2 a zahuštění středu hřiště tak na sebe nenechal dlouho čekat.

Druhá část nezačala pro Sršně vůbec dobře, lacinou brankou odskočil soupeř na rozdíl dvou branek a nad Rožnovem se začala stahovat mračna. Kontaktní branku zajistil Konvičný po pěkné otočce ve středu hřiště a přečíslení 2 na 1 Plesníka s Krhutem nekompromisně zakončil druhý jmenovaný. Chvíli na to byl v souboji u mantinelu přiškrcen Konvičný a svou stížnost na neodpískaný faul trochu přehnal, za což si vykoledoval osobní desetiminutový trest, ne příliš pěkně tak oslavil svůj kariérní zápas s pořadovým číslem 200. V závěru třetiny navíc těšínští přidali další banku po fatálním námazu obránce a nervozita na lavičce Rožnova stoupala.

Do poslední třetiny vlítli Valaši jako vyměnění a hned po 16 vteřinách srovnal stav opět Viktořík. Tlak se stupňoval a Těšín bránil jen za cenu faulů, Rožnov ale promarnil 2 nabídnuté přesilové hry. Nešlo to v přesilovce, dáme to tam v plném počtu, touto teorií se evidentně řídil Čegan, který doklepl na několikrát míček v brankovišti po vzoru NHL. A byl to gól veledůležitý, Rožnov rázem zklidnil hru, držel míček na hokejkách a konečně to byl florbal, který si trenér celý zápas přál. Sladkou tečku v podobě vymetené šibenice a zkompletovaného hattricku zajistil Viktořík a polovina nedělního úkolu byla splněna.

 

Brankář Camfrla obdržel od soupeře KO kolenem…

VS. 3:8
FBC ORCA KRNOV B   1. FBK Rožnov p/R B (2:3, 1:1, 0:4)

Úvod druhého zápasu vyšel Rožnovu skvěle, hned při prvním střídání se Šichtař z obrany proběhl s míčkem na čepeli po celém hřišti a nekompromisně zavěsil na zadní tyč. Soupeř sice odpověděl o minutu později, ale poté nastoupilo brankové komando Krhut s Viktoříkem, dali každý po jedné brance a dodali trochu klidu na rožnovské hole. Krnovu se podařilo snížit v přesilové hře, a tak se šlo do šatny s jednogólovým vedením Sršňů.

Druhé dějství začalo dalším oslabením Rožnova umocněným navíc samostatným nájezdem Krnova, ale Camfrla důležitým zákrokem nedal žádnou šanci krnovskému útočníkovi, který se pokoušel o freestylový trik. Nedáš - dostaneš, téměř v zápětí přidal další branku Krhut, nicméně poslední gólové slovo měl opět soupeř. Jednogólové vedení tedy platilo i po dvou třetinách.

Do poslední části nastoupil Rožnov s větší chutí a touhou skórovat a přetavil svůj tlak ve dva góly, trefili se Viktořík a Štamposký. Pak přišel hřebíček do rakve pro Krnov, když jeden z jejich útočníků doslova sestřelil v plné rychlosti kolenem Camfrlu a ten zůstal otřesen ležet na zemi. Za tento nepěkný zákrok vyfasoval pětiminutový trest a Rožnov věděl, že je hotovo. Tuto nadstandardní přesilovku Sršni využili hned dvakrát, nejprve Konvičný a poté svůj druhý hattrick završil Viktořík. Konečný stav 8:3 vypadá jednoznačně, ale vítězství se rozhodně nerodilo snadno.

 

Trenérova odměna za šest bodů

Zápasy okomentoval Dalibor Plesník, kapitán a trenér v jedné osobě: „Oproti poslednímu výjezdu byl výkon poloviční, scházely mi rychlé návraty do obrany, obětavé blokování střel, důraz před bránou a celkové hecování a podpora spoluhráčů. O proměňování šancí raději mluvit nebudu. Bohužel v sestavě chyběli dva skvělí centři a bylo to znát, hra postrádala konstruktivní rozehrávku i obranný systém, nemít v týmu dva prvoligové exekutory, kteří jsou schopni dát gól i ze střídačky, uhrajeme maximálně dvě remízy, a to ještě s problémy. Pevně věřím, že tréninková docházka se radikálně změní, jinak brzy narazíme…

Poslední letošní zápasy odehrají muži „B“ 7.12.2019 ve Smilovicích a porovnají síly se zatím neporaženými Domaslavicemi, kde se očekává velmi pikantní zápas o první místo v tabulce, druhým soupeřem budou nadějní mladíci z Přerova.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista