22.11.2019

Rožnov odehraje další domácí utkání, tentokrát přijede severočeské ÚSTÍ!

Valaši potvrzují, že doma umí, především pak třetí třetiny. V posledním domácím střetnutí konečně získali plný počet bodů, když zdolali Štíry z Českých Budějovic 4:3. Utkání se však nevyvíjelo snadno. Otáčet Sršni museli opět až v poslední třetině, do které šli za nepříznivého stavu 1:3. Dvakrát to vyšlo, po třetí se to může vymstít. Rožnov pokud zlepší první dvě třetiny, mohli by doma dokázat odehrát důstojné utkání téměř s kýmkoli.

„Tak co na ty kluky z Ústí vymyslíme?“ … dumá trio Kittel, Viktořík a Dvořák

Pod Radhošť tentokrát přijíždí daleké severočeské Ústí (n/L). Ústí, které v posledních utkáních srší výbornou formou. Domácí výsledky s Chomutovem 9:1 a havířovským Torpedem 11:3, jsou minimálně zastrašující. Tyto zápasy ale odehráli Ústečtí před domácími fanoušky. Nepříjemně dlouhá cesta a následná hra, v bouřlivém prostředí Hornets arény, nemusí být pro hosty vyloženě snadná. Na to ovšem nelze v žádném případě spoléhat a hráči Rožnova by nyní měli začít hrát každé utkání jakoby šlo o play-off. Poslední postupová příčka alespoň do předkola, je totiž Sršňům vzdálená devět bodů.

Na Kladně se Petr Červený v brankovišti přetahoval, s Ústím určitě bude stejně nekompromisní ve vlastním brankovišti

Zajímavost: Při posledních vzájemných zápasech Rožnova s Ústím v sezóně 2016/2017, Ústí dominovalo celé 1. lize. Tenkrát Rožnovu vypomáhal formou střídavých startů Lukáš Pešat, naopak ale nehrál Josef Viktořík. Ústí, skončilo po základní části na 1. místě a následně v play off potvrdili formu a postoupili do Superligy. Rožnov naopak ten rok spadl o soutěž níž, do ligy Národní.

Sestavu Sršňů snad opět posílí Vladimír Blažek, mladík z Otrokovic na střídavý start

Statistické okénko: Ve statistikách Ústí nijak extrémně nad týmy nevyniká. Oproti Rožnovu je to vzhledem k postavení v tabulce. Stále stejná písnička v podobně obdržených a vstřelených branek nikoho nemůže překvapit. Jednu věc, ve které se snad Rožnov začíná pomalu zvedat, jsou přesilové hry.

Rožnov vs. Ústí 7:2

Bohužel v utkání s Ústím určitě neuvidíme Pavla Barabáše, je prozatím v evidenci zraněných

Utkání startuje v netradiční čas, ale snad pro rodiny příznivější čas, v 18 hodin! Dorazte podpořit domácí Sršně v tažení za dalšími body!