youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
19.11.2019

Pět branek dali, pět branek dostali, 3 body získali – víkendové vysvědčení dorostenců

Prozatím relativně vyrovnanou sezónu mají dorostenci. A tuto rovnici potvrdili i v následujícím dvojzápase, když pořadatelský tým Frýdku-Místku porazili o jedinou branku. Bohužel v následujícím střetnutí nestačili taktéž o jednu branku na zástupce S.K. P.E.M.A Opava. Tabulkově tak zůstali těsně ve středu tabulky.

V souboji nekompromisní David Šimša

VS. 2:3
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov p/R (0:1, 1:1, 1:1)

Frýdek-Místek neprožívá povedený vstup do ligy a v domácím prostředí chtěl poprvé bodovat. Utkání začalo v brzkých hodinách, tempu to příliš nepřidalo, ale nedá se říci, že by hráči na hřišti spali. Rožnované jasně přehrávali Frýdek, z první třetiny vytěžili ovšem pouze jednobrankové vedení, když se ujala souhra starších žáků. Druhá třetina vypadala podobně, domácím se ale podařilo srovnat. Půl minuty před koncem druhé části dokázal Rebroš zužitkovat dlouhý výhoz Skláře a Sršni opět vedli. Poslední dvanáctiminutovku odstartoval Kloss svým proměněným trestným střílením, hned na to žlutočerní dokázali ubránit oslabení pět na čtyři. Soupeř nakonec dokázal zápas ještě zdramatizovat, z protiútoku se prosadil Šimík. I přes početní nevýhodu si dokázali Rožnované pohlídat závěr a odnesli si tři body do tabulky.

 

Gólman Sršňů, Martin Sklář, je skutečnou oporou týmu

VS. 2:3
1. FBK Rožnov p/R   S.K. P.E.M.A. OPAVA (1:1, 0:0, 1:2)

Opava disponuje širokým kádrem, v tomhle má oproti Rožnovu velkou výhodu. První polovina utkání nabídla nespočet vyloučení, ani jeden z týmů ale nedokázal využít početní výhodu. Gólový účet utkání otevřel svou premiérovou brankou v rožnovských dorostencích Šimek. O tři minuty později soupeř dokázal srovnat po rozehrávce z rohu a začínalo se od nuly. Na začátku druhé půle nastala velká nepříjemnost, Plandor si poranil kotník a jeho návrat na hřiště nebude příliš brzký. S tímto oslabením pokračoval nepříliš zajímavý zápas vyrovnaně až do třetí části, kdy strhl vedení na stranu Sršňů dalekonosnou střelou Křenek. Síly docházely a Opavané se chystali k závěrečnému tlaku. Tři minuty před koncem ho dokázali využít, Sklář dokázal střelu vytěsnit konečky prstů pouze na tyč, od které se míček odrazil za brankovou čáru. Bohužel pro domácí to nebylo vše a Opava dokonala obrat a po drobné chybě nakonec rozhodla.

 

Daniel Slovák na střídačce vede své svěřence

Zhodnocení hlavního trenéra Sršňů, Daniela Slováka, bylo stručné a pozitiva vidí v uplatnění starších žáků: „V prvním utkání jsme byli jasně lepší, ale výsledek tak jednoznačně nevypadal, podali jsme takový průměrný výkon. Druhý zápas příliš krásy neukázal, bohužel jsme si nedokázali pohlídat závěr. Trápí nás celkem marodka, momentálně je třetina týmu mimo, ale zapracovávají se někteří starší žáci, dnes předvedli slušný výkon.

David Karafiát při útočném sprintu na polovinu soupeře

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista