youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
16.11.2019

Sršni doma podruhé vítězní a už nejsou v 1. lize poslední!!!

Někteří říkají, že je důležité mít „Filipa“, domácí borci i fanoušci můžou být rádi, že mají „krále Miroslava“. Asi zůstane jen mezi hráči v šatně, jaký „koktejl“ jim tam jejich trenér vždy před třetí třetinou míchá, ale funguje to a Rožnované už podruhé za sebou v domácím utkání otáčejí zápas. Tentokrát Štíři byli svědky obratu z 1:3 na konečných 4:3, když třetí třetina skončila 3:0 ve prospěch Rožnova. Miru Kasla jsem vyzpovídali už před utkáním a chtěl se prezentovat tímto herním stylem:

16. 11. 2019, 19:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

4
Sestava 1. FBK Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Chmelař Vladislav, Slovák Daniel, Kittel Vladislav, Burýšek Adam, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Zdražil Jakub, Burýšek Petr, Dvořák Oliver, Ševeček Libor, Červený Petr, Smékal Ondřej, Štamposký Zbyněk, Viktořík Josef
 
3
Sestava FBC Štíři Č. Budějovice:
Kulhan Radek(G), Macek Josef(G), Králík Jan, Hejplík Václav, Staněk Jan, Hanák Radek, Řezník Ondřej, Havelka Ondřej, Matějček Michal, Drobiš Daniel, Chvosta David, Měřička Michal, Vlček Dominik, Brožek Tomáš, Hanák Tomáš
 

po částech: 1:2, 0:1, 3:0

branky (asistence) 1. FBK Rožnov p/R:
20.Kittel(Barabáš), 45.Burýšek(Zdražil), 54.Burýšek(Žniva), 57.Viktořík(Kittel)

branky (asistence) FBC Štíři Č. Budějovice:
7.Havelka(Hanák), 12.Měřička(Králík), 33.Chvosta(Staněk)


rozhodčí: Števček Petr, Števček Radek
vyloučení: 1:4; využití: 1:1; diváků: 103

Report:
Stejně jako v minulém zápase i nyní to byl Rožnov, kdo jako první inkasoval, a opět to bylo po vlastním vyloučení. Od začátku byli hosté na míčku jistější a daleko šikovnější než domácí. Ti měli jakoby zkoprnělé ruce a jejich souhra vázla. České Budějovice byly aktivnější a domácí Obšivač musel být hodně pozorný. V polovině třetiny hosté udeřili podruhé. Po skrumáži v polovině hřiště se míče zmocnili, dvěma rychlými přihrávkami překonali domácí "rozestavení-nerozestavení" a střelou do šibenice skóre navýšili. To už se ale začali chytat i domácí Sršni a svou hru zvedli. Začali více běhat a více hrát týmově, ale stále jim to "nelepilo". Ke konci třetiny jim však byla nabídnuta přesilová hra, kterou zužitkovali a přiblížili se hostům na dostřel.

Do druhé třetiny byli domácí hráči nabádáni k aktivitě a koncentraci, ale proti týmu, který vyznává převážně osobní bránění, se horko těžko hledal recept jak je trvale přehrávat. Rožnovským hráčům se nedala upřít snaha, ale provedení úplně neodpovídalo představám trenéra. Po třetí brance do sítě Rožnova po špatném zdvojení u mantinelu se domácí nezlomili, protože už v té době hostům docházely síly a domácí byli více na míčku než doposud. Hostující vytažená obrana s napadáním i za brankou však dlouho dělala Rožnovu problémy. Ve hře bylo plno nepřesností a brejk střídal brejk. Ke konci třetiny byla domácím nabídnuta další přesilová hra, ale Valaši nastřelili pouze tyč. Do šaten se tak šlo za nepříznivého stavu 1:3.

Do poslední třetiny nastoupil Rožnov už na dvě lajny s cílem buď a nebo. Domácí se tlačili dopředu daleko dravěji a přímočařeji a byli nebezpeční. Bylo vidět, že hosté už vyčerpali svůj fyzický fond, ale i nadále byly jejich brejky velmi nebezpečné. Rožnovský brankář několikrát zachránil svůj tým před inkasováním. Sršni cítili svou šanci a svou rostoucí dominanci. Snížení na 2:3 přišlo v páté minutě a srovnání lehce po polovině třetiny. Hosté si vzali time out pravděpodobně s cílem vymyslet vítěznou strategii. Přece jenom byli favority utkání a nyní tahali za kratší konec. Jejich snaha o vítězství se záhy stala snahou o srovnání, protože Rožnov udeřil čtyři minuty před koncem počtvrté. Štíři se pustili do domácí obrany a vytvořili si několik velmi slibných šancí, ale vše jim zkazili buď domácí bránící hráči s brankářem, nebo jim v rozhodující chvíli ztvrdly ruce a nezakončili dobře. Rožnovu se podařilo vedení uhájit až do konce a poprvé v sezóně bral plné tři body.

podrobnosti z utkání >>>

Dvěma góly v utkání z předbrankového prostoru vrátil Sršně do zápasu Petr Burýšek

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

V utkání na lavičce v roli asistenta trenéra působil i Standa Barabáš, kterého zdravotní indispozice nepustily na hřiště, tak se stal jednou z prodloužených ruk hlavního trenéra, Miry Kasla: „První dvě třetiny to byla z naší strany křeč a nervozita. Hosté nás předčili především v individuálních dovednostech, ale od půli zápasu se to začalo otáčet v náš prospěch. V posledních minutách to byli hosté, kteří doplatili na nervozitu a z jejich několika šancí nebyli schopni skórovat. Naši hráči si za druhou půli zaslouží uznání, za první půli nasekat na zadek. Děkuji R-D-S za zápas… Ještě se omlouvám fanouškům, bez nich by to nešlo.“ 

Lídrem rožnovské obrany je stabilní opora, David Žniva, tentokrát přidal i ofenzívní představení

S hosty přijel jediný člen realizačního týmu, Lukáš Malý, hlavní trenér a vedoucí v jedné osobě: „Zápas, který měl na začátku úroveň Národní ligy jsme prohráli, protože jsme nebyli schopni přepnout na vyšší level. Soupeř šel za vítězstvím mnohem více, než my a za týmový výkon si zasloužil vyhrát.

Nejlepším hráčem v sestavě Sršňů v utkání byl Jakub Zdražil

Bojovného utkání se šťastným koncem se zúčastnil i Zbyněk Macura, a výkon od poloviny utkání hodnotil velmi pozitivně: „Kluci pod Mirovým vedením odehráli doma čtyři zápasy a všechny skončily o jedinou branku, dvakrát v náš prospěch, dvakrát v neprospěch. Co mě však těší je fakt, že přestože se na venkovních zápasech nedaří a mnohdy musí kluci skousnout i krutou porážku, tak v domácím prostředí nezaostáváme a soupeři cítí, že jim tu v žádném případě nebudeme dávat body zadarmo. Z tohoto utkání mě velmi potěšilo, že náš tým nestojí na jediném střelci, ale že už máme více „zakončovatelů“ a to je pro týmový úspěch velmi důležité. Ještě větší radost mám z týmového duchu na střídačce. Možná se zdálo, že ze začátku to na střídačce „nežilo“, ale od druhé části bylo vidět, že střídačka je „v laufu“, a to pak se výkon ještě znásobí na hřišti, zvláště když i domácí fanoušci a diváci tým ženou dopředu. Nechci jmenovat jednotlivce a stálice rožnovské sestavy, bez nich by to ani nešlo, ale jedno jméno zmíním – Jakub Zdražil. Je u nás na střídavý start z Otrokovic a líbí se mi jeho přístup, kdy je mimo hřiště skromný a přátelský, ale na hřišti se z něj stává dravec a výkon proti Budějovicím byl zatím to nejlepší, co jsem od něj viděl. Po právu byl nejlepším hráčem utkání, ve kterém celý rožnovský tým podal týmový výkon a jako tým i po zásluze vyhrál.

Vladislav Chmelař ve svých útočných choutkách během utkání se Štíry z Budějovic

Kdo byl na hale pozorný, odhalil, že mezi přítomnými diváky se objevil i Josef Rýpar, který zde odstartoval svou současnou hvězdnou kariéru. S přítelkyní Gabrielou Peřkovou pozorně utkání sledoval a těsně po utkání stručně zhodnotil: „Ze začátku byly Budějovice lepší, Rožnov neměl skoro žádnou vypracovanou šanci, ale postupem času domácí získávali více prostoru a přicházely i šance. Ve třetí třetině jsem až žasl, jaký výkon domácí předvedli a dokázali utkání otočit na svou stranu. Přeji klukům hodně štěstí, ať hlavně v domácích zápasech nedávají soupeřům kůži lacino a baví fanoušky podobnými výkony, jako dnes v druhé polovině zápasu se Štíry z Budějovic.

V utkání si svoje odehrál i nestárnoucí Zbyněk Štamposký

Po utkání s Jihočechy i následující zápas odehrají Sršni v domácím prostředí. V rámci 13. kola, které ukončí první polovinu základní části, potkají posledního soupeře, který jim z prvoligové tabulky zbývá – Florbal Ústí. Severočeši excelentně zvládli poslední dva zápasy doma, když si dvakrát otevřeli střelnici a zejména dojem, který zanechali po utkání s derby s Chomutovem, který smetli 9:1, to jim muselo dodat hodně psychické pohody. Uvidíme, s čím přijedou na Moravu, ale v Rožnově jim kluci určitě dají poznat, že na Valašsku chutná chlebíček jinak, než v Severních Čechách.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista