15.11.2019

Do Rožnova přijede tým s nejlepší hrou v oslabení v lize!

Cestování přes celou republiku se opět nepodařilo. V Chomutově Valaši totálně zklamali a odjížděli doposud s největší prohrou v probíhajícím ročníku 1. ligy. ,,Výborný soupeř který nás vůbec nepustil do hry od začátku až dokonce. Kluci ještě asi zůstali na cestě sem a absolutně nám nic nevycházelo neposlouchaly nohy ani hokejky a absolutně špatná koncentrovanost.“ Těmito slovy hodnotil zápas v Chomutově trenér Rožnova Miroslav Kasl. Tak jako jemu, tak ani zbytku posádky, která odcestovala do města jež čítá více než 50 tisíc obyvatel, nebylo po utkání zrovna do řeči. Ve všem se však má hledat to pozitivní, a tím je fakt, že Valaši mají to „nejhorší“ nejspíš za sebou. Soupeře, kteří se ocitají na vrcholku tabulky a jsou vzdálení přes celou republiku, mají Sršni, byť neúspěšně, za sebou. Čekat už je budou jen domácí odvety. Dost o tomto nevydařeném zápase… mysl teď musí všem hráčům směřovat na utkání s Českými Budějovicemi…

Po jednozápasové absenci se do sestavy vrací David Žniva, z utkání z Jaroměře zraněný, ale nyní fit k dispozici trenérovi

Štíři z Českých Budějovic se do první ligy probojovali teprve předloni, kroutí tak druhou sezónu. V první lize však nejsou premiérově. Hráli tuto soutěž již v sezóně 2010/2011, to se tam ale dlouho neohřáli, hned totiž spadli zpátky do ligy Národní. Budějovice se aktuálně nacházejí na 11. místě v tabulce, s 10 body na kontě. Poslední zápas 1. ligy prohráli na palubovce Jaroměře těsně 4:3. Budějovice měli tento týden náročný program, ve středu 13.11. totiž doma v rámci Poháru České pojišťovny, hostili superligovou Českou Lípu. V tomto zápase si vůbec nevedli špatně, nakonec však superligovému týmu podlehli těsně 8:7.

Pavel Barabáš v souboji u mantinelu v utkání na Slovanu Havířov

Rožnovští Sršni si po posledním utkání budou chtít jistě spravit chuť a my budeme všichni věřit, že se jim to také povede. Doma je to totiž jiný tým než venku! Nyní čekají navíc Valachy hned dvě po sobě jdoucí domácí utkání. Kromě již zmiňovaného soupeře z Českých Budějovic, přivítají Sršni doma následující sobotu Ústí nad Labem. Kromě týmových opor v podobě Josefa Viktoříka, Pavla Barabáše a Marka Obšívače, se budou Sršni doma také jistě spoléhat na výborné domácí fanoušky, kteří především proti Jaroměři, hnali Sršně neúnavně kupředu. Vysněná 10. příčka a zajištění předkola play off je na dosah 9 bodů, čehož si jsou Sršni vědomi a doma tak jistě přeřadí na vyšší level.

Na Kladně Sršni především ve třetí třetině nestačili tempu domácích, což poznal i Dan Slovák

Zajímavosti: Tým z Českých Budějovic na venkovní půdě, tak jako Rožnov, doposud ani jednou nevyhrál. Získali venku pouze bod, za prohru v prodloužení. Sršni naopak doma získali doposud všechny své dosavadní body.

Statistické data dnešních soupeřů, hostujících Štírů z Budějovice a domácích Sršňů z Rožnova

Statistické okénko: I přes nepříliš velký náskok v tabulce, jsou Budějovice dle statistik mnohem lepší hned v několika ohledech. První, do očí bijící je 92,86% úspěšnosti ubráněných oslabení (nejlepší z celé ligy!), do karet jim v tomto ohledu hraje fakt, že nejsou často vylučováni. Obdrželi doposud pouze třicet minut, což je oproti obdržených 82 minutám na straně Rožnova obrovský rozdíl. Mnohem lepší jsou také v počtu střel.

Jakub Zdražil už pravidelně nastupuje za Rožnov při střídavém startu z Otrokovic, byl i u minulého výsledku v Chomutově, který se moc Sršňům nepovedl

Sršně tak doma jistě nečeká nic lehkého a budou potřebovat Vaší podporu! S Českými Budějovicemi se Sršni utkají vůbec poprvé v historii klubu, toto premiérové utkání startuje v sobotu 16.11. v 19:30! Buďte u toho také, vše bude zajištěno jako v minulém utkání, tedy včetně bufetu a dalšího doprovodného programu!!!