14.11.2019

Pro první výhru v soutěži si šli starší žáci krkolomnou cestou

Starší žáci v letošní sezóně poznávají spíše porážky. Ojediněle dokážou remizovat. V tomto byl poslední dvojzápas rozdílný a podle průběhu utkání to mohlo být plných šest bodů. Mladí Sršni nakonec v úvodním utkání vedení neudrželi a soupeř dokázal srovnat, naopak druhý zápas měl být krasojízdou mladých Valachů, nakonec Sršni k vítězství dospěli po gólovém obratu v druhé polovině zápasu.

Béďa Radil je lídrem rožnovské obrany

VS. 6:6
1. FBK Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov (1:1, 4:2, 1:3)

Slovan Havířov se nacházel v tabulce těsně před domácími, a proto se dal očekávat těžký boj o každý míček. Hned po půl minutě hry otevřel gólový účet utkání Růčka. Stačila ale minuta hry a bylo srovnáno. Do konce třetiny šance střídala šanci na obou stranách, ale brankáři s trochou štěstí neinkasovali. Druhá třetina patřila Rožnovanům, ti ji ovládli jak herně tak výsledkově a to v poměru 4:2. Poslední část zápasu mladí Sršni odpadli po fyzické stránce a dalo by se říci, že hlavně bránili, Slovan se ovšem dlouho nedokázal prosadit, a tak žlutočerní trestali. Chybu v rozehrávce bez zajištění středu hřiště potrestal Rebroš. Zbývalo šest minut a vedení o tři branky vypadalo velmi pohodlně. Havířov chtěl se zápasem ještě něco udělat, nechyběla mu hladovost a postupem času si dokázal vytvářet čím dál větší tlak. První snížení přišlo z hole Gorčáka a dvě minuty před koncem soupeř dokázal snížit ze samostatného úniku na rozdíl jediné branky. V čase 35:03 vybouchla jásotem celá sousední střídačka, když se Sršňům nepodařilo dostoupit jednoho hráče a ten se střelou pod horní tyčku nemýlil. K výhře nechybělo moc a všichni hráči společně s trenérem se cítili velice zklamaně.

Pokud se mohou Rožnované spolehnout na přísun branek, pak je to ze strany Matěje Rebroše

VS. 5:8
1. SC Bohumín´ 98   1. FBK Rožnov p/R (2:2, 3:1, 0:5)

Po ohromném zklamání tady byl zápas s Bohumínem, který se nachází na spodku tabulky. Urostlí kluci, kteří nechtěli dát Rožnovanům nic zadarmo a měli v plánu se poprat o body. Tempo zápasu nijak nenadchlo a nikomu se nechtělo příliš běhat. Úvodní třetina skončila nerozhodně a Bohumín v domácím prostředí cítil šanci. Druhá dvanáctiminutovka podtrhla mizérii Sršňů, ti se do závěrečné části museli vyrovnat s dvoubrankovým mankem. V takovou chvíli šly zásady trenéra trochu bokem a ten začal více mluvit na hráče na hřišti. Probuzení přišlo rázem a snížení na sebe nenechalo dlouho čekat. Na hřišti již bylo pouze jedno družstvo. Nejprve vyrovnal Rebroš a poté sice pomalým, ale velmi dobrým výběrem místa na středu dokončil obrat Radil. Za malou chvíli to již bylo o dvě branky a soupeř reagoval oddechovým časem, aby se připravil na hru v šesti. Ta jim ale nevyšla a Rumplík dovezl míček do prázdné brány. Utrápená výhra s velkolepým obratem.