youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
14.11.2019

Mladí Sršni pomýšleli na dvě výhry, Třinec nakonec nepřekvapili

První soupeřem Sršňů na turnaji byli hráči Třince, kteří atakují špici tabulky. Valaši se s nimi již utkali v sezóně a byli o branku horší, tentokrát tomu bylo stejně, když jedinou branku utkání vstřelil Górny. Drobnou náplastí pak bylo povinné vítězství nad Polankou, o kterém rozhodli Sršni v druhé polovině zápasu.

David Karafiát svým pasem vysílá do šance svého spoluhráče

VS. 0:1
1. FBK Rožnov p/R   FBC Ossiko Třinec (0:1, 0:0, 0:0)

Třinec jako jeden z favoritů na zisk titulu v soutěži přijel do Čeladné v plné sestavě. S tímto týmem se již mladí Sršni jednou v sezóně utkali a ve vyrovnaném utkání prohráli o jedinou branku. Od prvních minut se hrál běhavý florbal plný soubojů. Utkání rozhodla jediná branka z první třetiny, kdy se šťastně, ale nádherně trefil Gorný. Do konce utkání šance střídala šanci na obou stranách, ale nikdo se nedokázal prosadit. Třinec byl v zápase mírně lepším týmem, ale utkání mohlo dopadnout jakkoliv. Fotbalový výsledek rozhodně neznamenal nudnou podívanou.

 

Mezi zápasová atmosféra byla uvolněná a došlo i na zkoušku soupeřových dresů

VS. 3:8
TJ Sokol Polanka nad Odrou   1. FBK Rožnov p/R (2:1, 0:3, 1:4)

Polanka nad Odrou hraje ve florbalovém prostředí první sezonu a je to klub s rodinnou atmosférou. Tento tým dokázal ve svém prvním klání dne porazit Orlovou, Rožnované měli ovšem být mnohem těžší zkouškou. Polanka po celou dobu ukazovala jasnou taktiku, betonovat, zahušťovat střed hřiště a trestat rychlými protiútoky. Nejdříve tato taktika fungovala na jedničku, hned z prvního protiútoku si soupeř došel pro trestné střílení, které proměnil. Sršni hráli nejistě a kupili spoustu chyb v rozehrávce, jednu takovou se podařilo soupeři potrestat. V této chvíli to nevypadalo vůbec dobře, Polanka byla na koni a jejím obranným valem se nedařilo proniknout. Ke konci třetiny se to podařilo Klossovi, který z výběhu mířil nad nohu brankáře. Start druhé části vypadal hororově, obrovské množství chyb mohlo znamenat rozhodnutí. Škrobák v brance naštěstí chytal více než jistě a ponechal Rožnovanům šanci na obrat. V polovině utkání přišla dobrá minuta a půl hry, kdy se Sršni prosadili hned třikrát. Nejprve Žanta, poté se prosadil premiérově Jahoda, hráč, který prostě ví, jak nastavit nohu a obrat dokonal dorostenec Karafiát, který využil se Skalíkem ukázkově přečíslení dva na jednoho. Od tohoto momentu bylo na hřišti jen jedno družstvo a náskok postupně narůstal. V závěru se začal prosazovat také navrátilec do sestavy sniper Smékal. Co potřeboval byl přesun do obrany, od změny pozice mu stačila chvíle a zkompletoval hattrick. Zprvu depresivní klání skončilo jasným vítězstvím Rožnova.

 

Vojta Žanta slaví branku v dresu Sršňů

Trenér, Daniel Slovák, byl po dvojzápase drobně zklamaný, neboť Valaši nezískali nic navíc: „Věděli jsme, že Třinec je velmi kvalitní mužstvo a nakonec jsme s nimi dokázali hrát vyrovnaně. Myslím si, že rozhodl náš pohyb v útočném systému. Prozatím většině kluků chybí lepší herní myšlení v pohybu bez míčku a to si myslím, že v takřka mužském florbalu hraje jednu z klíčových rolí. Druhý zápas neměl takovou kvalitu. Nejprve jsme se trápili, ale od poloviny utkání jsme hráli tak, jak je u nás běžné. Ponaučení z toho plyne jasné, poctivěji se připravovat na zápasy ať už jde o jakéhokoliv soupeře a to mluvím hlavně o mentální přípravě. Děkuji všem zúčastněným.

Dan Slovák se v letošní sezóně trenérsky stará hned o několik kategorií, včetně té juniorské

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista