13.11.2019

Druhé vítězství pro Rožtát

V sobotu tým žen zavítal do, stále ještě dá se říct, nové haly v Paskově, kde ženy čekal domácí tým spolu s Olomoucí. Oba tyto týmy už ženy moc dobře znají, takže věděly, do čeho jdou. Sestava byla oproti předchozím zápasům více méně přívětivá. Dohromady 10 hráček do pole a 2 gólmanky.

Jedna ze hry…

VS. 1:0
1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R   FBS Olomouc B (0:0, 1:0, 0:0)

V prvním zápase nás čekal tým Olomouce. Věděly jsme, že to nebude jednoduché. Olomouc je velmi kvalitní tým, který má svou hru dobře srovnanou na hokejce. A ještě nikdy jsme tohoto soupeře neporazili. Ale přece jen jsme tentokrát cítily potenciální šanci v kostech, neboť v posledních zápasech šla Olomouc se svými výkony spíše dolů.

Začala první třetina, hned v 6. minutě nám dal soupeř šanci na vedení, kdy špatně vystřídal a my si tak mohly vyzkoušet přesilovou hru. Ale bohužel jsme jejich chybu nepotrestaly. Naše hra byla po celou dobu zápasu více než excelentní ve srovnání s dosavadními výsledky této sezóny. A to nám pravděpodobně zajistilo vítězství tohoto zápasu. Každá hráčka měla svou hráčku a pokud se Olomouc přece jen k něčemu dostala, většinou to skončilo mimo úroveň branky, nebo si s tím naše gólmanka Viky bez problémů poradila. Unikátní je, že jsme dokázaly takto makat a dřít po celou dobu zápasu a nepolevily snad ani jedinou vteřinu. Během zápasu jsme si dokázaly vytvořit několik šancí na soupeřově polovině, ale jak se říká, chybělo nám trochu štěstíčka v zakončení. Zlomový bod přišel ve 21. minutě, kdy padla jediná branka tohoto zápasu - díky bohu jsme to byly my, kdo skóroval (a to po povedené akci z hole hráčky, která se ujala také tohoto článku - Karin Kozové - pozn. redakce). Teď jsme věděly, že musíme pokračovat ve své hře a k ničemu Olomouc nepustit. Ve 32. minutě nám trochu zatrnulo, kdy naše hráčka byla vyloučena na 2 minuty za hru na zemi. Trenér nasadil tu nejlepší čtyřku, co jsme měly k dispozici a s bojovností jsme toto oslabení přežily.

Ani v posledních dvou minutách se naštěstí soupeři nepodařilo vyrovnat a my se tak mohly radovat z vybojovaného vítězství.

VS. 3:2
PASKOV SAURIANS   1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R (1:1, 1:0, 1:1)

Do druhého zápasu jsme tedy šly s pozitivní náladou. To jsme ale ještě nevěděly, jak tento zápas bude probíhat. Soupeřem nám byl velmi známý Paskov, který se svou hrou řadí do první poloviny tabulky.

Zápas začal více méně v poklidu ve srovnání s tím, co následovalo, ale to zatím předbíhám. Ve druhé minutě soupeřka sekla jednu z našich hráček a my si tak zahrály hned z úvodu přesilovou hru. Nepamatuji si, kdy jsme naposledy z přesilové hry vstřelily branku, možná by nebylo špatné ji opět potrénovat. Ve 4. minutě jsme poprvé skórovaly z hole Zdarsové a tím se ujaly vedení v tomto zápase, ale soupeř dlouho nezahálel a za pár minut vyrovnal. Ke konci třetiny jsme hrály další přesilovku, ale bohužel opět se stejným výsledkem.

Ve druhé třetině se nám příliš nezadařilo. Špatně jsem se zorientovala a vběhla na hřiště dřív než jsem mohla a tím svůj tým oslabila na následující 2 minuty. Ještě jednou se tedy omlouvám. Ale mé spoluhráčky si s tím poradily na výbornou. Oslabení nám jde tedy lépe než přesilovka. Zanedlouho jsme ale přece jen obdržely branku a soupeř se tak dostal do vedení v tomto zápase 2:1.

Třetí třetina byla nejspíše stěžejní celého zápasu. Když to vezmu nejprve obecně statisticky. Jednou jsme vstřelily branku (díky pěkné akci z obrany od Martinkové), jednu jsme obdržely a dvakrát si zahrály oslabení.

Co k tomu říct, i takové zápasy jsou. Věřím, že každý, kdo tento zápas sledoval, si určitě vytvořil svůj vlastní názor. Ale snad se shodneme na tom, že by tomuto zápasu slušela remíza.

Porada mezi třetinami…

Autorkou obou článků je střelkyně Karin Kozová,“ jak uvedla vedoucí týmu, Eva Buchalová a dodala: „tímto bych chtěla Karin poděkovat za sepsání článku. K dalším zápasům se vydáme v sobotu 23.11. do Šumperka, kde změříme síly opět s domácím týmem a týmem z Bílovce. Držte palce….body potřebujeme!