youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
12.11.2019

Druhá záloha mužů v domácím prostředí urvala bod

V domácí Hornets aréně muži „C“ nejdříve urputně bojovali s Kopřivnicí. V celém utkání padly jen dvě branky, bohužel obě lovil domácí Josef Kundrát ze své svatyně. Svou střeleckou impotenci Sršni prolomili až v druhém utkání s „C“ zálohou Petrovic, které nakonec skončilo remízou.

Jarda Urban je posilou „C“ týmu a v obraně se stal velmi pevným článkem s aktivní podporou ofenzívy

VS. 2:0
FBC Vikings Kopřivnice B   1. FBK Rožnov p/R C (0:0, 2:0, 0:0)

Rožnované vstoupili do utkání nebojácně a několikrát ohrozili kopřivnického gólmana. To ale pak bylo na delší dobu všechno, co předvedli. Naopak to byli Vikingové z Kopřivnice, kteří častěji drželi míček a snažili se o kombinaci. V první třetině ale neměli vyloženou šanci, a tak na první přestávku se šlo za bezbrankového stavu. Začátek druhé třetiny byl obrazem konce první části. Útoky Sršňů převážně končily na polovině či v lepším případě v rohu útočného pásma, rychlé kontry Vikingů "smrděly" první brankou utkání. Své dobré příležitosti však nevyužili, než se ujala utěšená střela nejstaršího hráče na hřišti, Marka Jehlára, který překvapil domácího gólmana od mantinelu. A aby toho nebylo, stejný hráč prakticky ze stejného místa během krátké chvíle skóroval znovu. Zaskočení Valaši byli rádi, že brzy byl konec třetiny. O přestávce zúžili sestavu, chtěli vystupňovat tempo, ale moc se jim to nedařilo. Se závěrem utkání se nakonec dostali i do vyložených příležitostí, ale ani s jednou si neporadili, a tak Vikingové si z Rožnova odvážejí vítězství.

 

Vladislav Buchal v útočném zapálení proti druhé záloze Petrovic

VS. 4:4
1. FBK Rožnov p/R C   Z.F.K. AQM Petrovice C (2:2, 1:1, 1:1)

Druhé utkání začalo drobnými změnami v sestavě. K Šichtařovi s Plesníkem, kteří pomohli "C" týmu v domácích zápasech, byl přidán junior Drápala a naopak Radek Štekl šel do obrany. Zároveň druhý junior, Jirka Brandstettr přešel do obranné dvojice k Zbyňkovi Macurovi. A celá sestava šlapali do útoku lépe než v předchozím utkání. Nejdříve se trefil Drápala, poté Sršni ubránili oslabení Buchala a prakticky vzápětí přidali branku úřadujícím prezidentem klubu, Daliborem Plesníkem. Hosté však dokázali ještě do konce první části dvakrát kontrovat a srovnali tak stav utkání, a to ve druhém případě dokonce ve vlastním oslabení. Krátce po úvodu druhé části šli hosté poprvé v utkání do vedení, ale odpovědí byl kontr a přesný již druhý přesný střelecký zásah Plesníkem. Stav byl tak znovu vyrovnán. A nic podstatného se nestalo ani do druhé přestávky, kromě vyloučení hostujícího Mrkvy a nevyužité přesilovky domácích. Třetí část začalo ještě dohrávkou početní výhody Sršňů, skórovat se však nepodařilo a polovinu třetí části se čekalo na to, kdo strhne vedení na svou stranu. Byli to hosté, když Pryszcz dokonal hattrick v utkání a předhodil tak Sršňům úkol srovnat skóre. To se s přibývajícím časem nedařilo, avšak šance se naskytla necelé dvě minuty před koncem, když byl po sporném zákroku vyloučen hostující kapitán a hrající trenér, Roman Ochodek. Ten tomu ještě nasadil korunu svým emotivním projevem vůči rozhodčím, kteří neváhali a přidali mu k sekání ještě trest za nesportovní chování s dalším oceněním osobního trestu. Valachům se tak naskytla příležitost hry pěti proti třem, kterou umocnili ještě i odvoláním brankáře a po několika šancích tuto výhodu přibližně čtyřicet sekund před koncem využili. Pořád však mohli hrát ve více lidech v poli a pokusili se zahrozit i v následující přesilovce pěti proti čtyřem. Nakonec svou branku vstřelili do sítě zálohy Petrovic se závěrečnou sirénou a mohli se radovat, ale rozhodčí si v té chvíli nebyli jistí - jeden gól uznal, druhý byl však proti z důvodu, že to bylo již těsně po závěrečné siréně. Rozhodčí po krátké poradě k neradosti Rožnovanů uznanou branku odvolali a utkání tak skončilo remízou.

 

Týmu se pro letošní rok ujal Zbyněk Macura a snaží se nejen mimo hřiště, ale také ještě aktivně i na hřišti

Pár slov Zbyňka Macury, který se stará o „C“ tým mužů v sezóně a zároveň za něj i hraje: „Za normálních okolností v průměru tři branky obdržené na utkání nejsou špatným výsledkem obrany. Je vidět, že za dva měsíce tréninku už dokážeme bránit ve správných prostorech a soupeři nemají velké množství šancí. A pokud je mají, většinou bývají po individuálních chybách, a to sám vím, o čem osobně mluvím, neboť se mi v každém zápase podařilo nějakou jako obránci vyrobit, naštěstí ji soupeř nepotrestal, ale nemělo by se to stávat. Problémem však zůstává útok. Oproti minulému turnaji se aspoň do útočného pásma dostáváme, ale v něm jsme neskutečně zbrklí a když už se náhodně do šance dostaneme, tak jsme doslova střelecky impotentní. Budeme na tom pracovat v tréninku a uvidíme, kdy se v tom dokážeme zlepšit.“ 

Gólová radost Sršňů

Další příležitostí na získání bodů v soutěži bude 1. prosinec, kdy „C“ tým zajíždí do nedaleké Čeladné. Utká se v zápasech s Bazingou Ostrava a novojičínskými Gůfuněmi. S Ostravou v sezóně prohráli, naopak hráče Nového Jičína dokázali porazit. Uvidíme, jak dopadnou odvety.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista