02.11.2019

Snový obrat téměř znovu po pěti letech – Sršni porazili Jaroměř!!!

Listopad 2014… prvoligové drama… Rožnov vs. Svitavy… třetí třetina a Rožnov nastupuje za stavu 1:7. V závěrečné části však dominuje a po základní hrací době svítí na ukazateli vyrovnaný stav. Že si to nepamatuje? Tak vzpomínejte na tento báječný zážitek – viz článek zde. A nyní realita, listopad 2019, znovu krize po druhé třetině a znovu podobný finiš v třetí části, tentokrát i s pomyslnou třešinkou v podobě vítězství v prodloužení. Dnes opravdu hala bouřila a málem i spadla, když Pepa Viktořík vstřelil vítěznou branku! Poslechněme si, jak viděl situaci Rožnova před utkáním trenér, Miroslav Kasl:

02. 11. 2019, 19:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

8
Raška Zdeněk(G), Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Slovák Daniel, Hegar Patrik(C), Blažek Vladimír, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Zdražil Jakub, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Ševeček Libor, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

7
Sestava TJ Sokol Jaroměř:
Špaček Šimon(G), Völgyi Dušan(G), Kubina Jakub, Horčička Patrik, Škola Jan, Hrobský Jan, Výborný Vojtěch, Hašek Petr, Černý Tomáš, Hejzlar Tomáš, Hofman Jiří, Hofman Petr, Emlar Dominik, Rozkovec Patrik, Kopecký Jakub, Heger Vít, Kotrč Pavel, Kárník Jakub

po prodloužení

po částech: 0:1, 2:5, 5:1, 1:0

29.Slovák(Kittel), 34.Slovák(Barabáš), 48.Viktořík(Žniva), 50.Kittel(Viktořík), 51.Hegar(Barabáš), 56.Barabáš, 60.Barabáš(Blažek), 63.Viktořík(Barabáš)

branky (asistence) TJ Sokol Jaroměř:
6.Hrobský(Hašek), 27.Hašek(Černý), 29.Kopecký(Emlar), 29.Hašek, 30.Hejzlar, 36.Kopecký(Emlar), 54.Černý(Rozkovec)

rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav
vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 128

Utkání začalo opatrně, ale na hráčích Jaroměře nebyla znát taková nervozita jako na domácích borcích. Ti chtěli doma prolomit dosud tristní bodový přísun a poprvé v sezóně zažít pocit vítězství. Bohužel se zpočátku projevila nezkušenost rožnovských mladíků a domácí jako první inkasovali. V té chvíli z domácích spadlo úvodní napětí a hru srovnali. Hosté zkoušeli velmi často napadat až za brankou sršňů, zato domácí spoléhali na poctivé kompaktní postavení a odebírání míče na své polovině. V žádném případě se nehrála příliš taktická bitva a brejk střídal brejk. Přestože domácí byli střelecky aktivnější, do šaten se šlo za nepříznivého stavu 0:1.

Druhá třetina pokračovala střeleckými hody a oba brankáři si nemohli stěžovat na nedostatek práce. Hosté však dokázali domácí donutit k chybě a tu potrestat. Rožnov však našel rychlou odpověď a z nenápadné akce pohotově zakončil na bližší tyč. Stav 1:2 však vydržel necelých 30 vteřin a hosté opět kontrovali na 1:3. Domácí tento gól rozhodil natolik, že během následující minuty dostali další 2 branky. V té době byla deprese domácího týmu jasně patrná a hosté na hřišti dominovali. Další pohotová branka z hole rožnovských snížila nepříznivý stav na 2:5 a domácím vlila energii do žil. Jejich zmrtvýchvstání však přibrzdila vlastní vyloučení, a znovu odskočení Jaroměře na 2:6.

Co se dělo v kabině o přestávce, to tam také zůstane, ale kdokoli šel kolem, zdaleka to slyšel. Na palubovku však nastoupilo úplně jiné mužstvo. Na hostující pětici a jejich strážce svatyně se valil jeden útok za druhým. Všichni v hale, kdo fandili domácím, pocítili rožnovskou šanci a pro hosty z Jaroměře vytvořili rožnovské peklo. V polovině poslední třetiny to bylo už 4:6. Pokud si někdo myslel, že domácí srazí další vyloučení (nyní však oboustranné), šeredně se mýlil. Stačilo 10 vteřin a bylo to o jednu branku. Domácí lavička vřela, fanoušci vřeli a atmosféra na hřišti velmi velmi dusná. Odnesl to jeden z domácích hráčů, který nedohrál pro podezření na vážné poranění holenní kosti (naštěstí nepotvrzené, pozn. red.). Hosté této chvíle naposled využili a odskočili na 5:7. Ale ani toto jim nestačilo. Rožnov nejprve pět minut před koncem snížil skrytou střelou ze střední vzdálenosti a v poslední minutě využil výhodu hry bez brankáře a srovnal na 7:7. O vítězi se muselo rozhodovat v nastavení a případně v nájezdech.

Na ně však nedošlo a domácí v nastavení rozhodli o svém prvním vítězství v letošním ročníku první ligy. Domácí halou se nesl sborově "Vysoký jalovec."

Přestávkový program vyplnily děti nejdříve hrou, později asistováním při losování zápasových bulletinů

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

Utkání zhodnotil René Hegar, který vyzdvihl výkon hráčů Rožnova: „Důležité domácí utkání, které se od začátku nevyvíjelo v náš prospěch jsme závěrečným tlakem otočili a vyhráli. Děkuji hráčům za vynikající výkon a soupeřům za férové utkání.

Josef Viktořík po vítězné brance potěšil i malé příznivce, když si neopomněl s nimi plácnout

Za hosty z Jaroměře se k utkání vyjádřil Tomáš Křovina, vedoucí týmu, který byl evidentně zklamaný: „K dnešnímu zápasu můžeme říct pouze to, že florbal se hraje 60 minut ne 40 jako v našem případě. Děkuji rozhodčím, soupeři a divákům a těšíme se na domácí utkání.

David Žniva utkání nedohrál, ošetřování přímo na ploše a v akci Český červený kříž z Valašské Meziříčí

V utkání se nepříjemně zranil David Žniva, přesto po návratu z nemocnice poskytl své vyjádření: „Po dnešním zápase jsme si dokázali, že když se chce, tak to jde. I přes čtyř brankový rozdíl po druhé třetině jsme ukázali naši bojovnost a nasazení, což se promítlo ve třetině třetí a my dokázali vyrovnat brankový rozdíl a v prodloužení vyhrát. Děkuji klukům, že dřeli až do konce a já budu doufat, že v neděli možná nastoupím proti Chomutovu.

Výkon Vladimíra Blažka s přibývajícím časem v utkání rostl

David už to nakousl, tak jen doplnění – Rožnované k dalšímu utkání zajíždí v neděli 10. listopadu do Chomutova a pak se dvakrát představí doma, nejdříve proti Českým Budějovicím a poté proti Ústí nad Labem.