youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.10.2019

Po dlouhých 6 týdnech se Sršni představí na domácí půdě!

Dlouhých šest týdnů neměli možnost fanoušci Rožnova přijít na 1. ligu. Naposledy tomu bylo 21.9., kdy se Valaši představili v Hornets aréně. Poté los přinesl Rožnovu dlouhých 6 týdnů, ve kterých hráči absolvovali celkem 6 výjezdů. Bohužel venku se Sršňům body získat nepodařilo a tak se pod Radhošť vrací hráči s prázdnou…

1. liga, 10. kolo – Rožnov vs. Jaroměř

Z 6 výjezdů musí Sršně především mrzet prohra v Havířově, konkrétně prohra se Slovanem. Ostatní prohry, ne že by mrzet neměly, ale s ambiciózními soupeři jako je Kladno, Karlovy Vary či s ještě loni superligovými brněnskými Buldoky se venku hraje velmi těžce, navíc se stále neúplnou sestavou. Pozitivem tak může být fakt, že až na Chomutov, který se dle mnohých řadí letos do top 4, mají Rožnované ty nejhorší výjezdy za sebou. A teď již budou víc než venku, hrát doma. Nebudou to mít ale vůbec jednoduché, musí totiž dohánět bodové manko. Po devíti zápasech svítí v tabulce u Rožnova pouze jeden získaný bod.

Kuba Kostelecký a Petr Burýšek asistují při obraně Zdeňovi Raškovi

Vše mohou nastartovat již v nejbližším duelu s Jaroměří, která je stejně jako Rožnov nováčkem v 1. lize. Ovšem Jaroměř si nevede až tak špatně. V tabulce se nacházejí na desáté pozici s 11 body. A většinu bodů paradoxně získala právě venku, kde dokázala porazit například Ústí nad Labem nebo Pražský START. Doma pak zvítězila například nad Buldoky z Brna. V Jaroměři vyčnívá v produktivitě teprve jednadvacetiletý Dominik Emlar, který stihl za devět utkání zaznamenat již 19 bodů!

Statistické porovnání Rožnova a Jaroměře

Klíč k úspěchu?
… vyvarování se zbytečných vyloučení a vyvarování se zbytečných chyb. Pokud na tomto dokáží Sršni zapracovat tak by mohli pomýšlet na úspěch. Především vyloučení jsou velkým problémem, alespoň dle statistik. Rožnov totiž se svými 70 trestnými minuty je nejvylučovanějším týmem v lize.

Oliver Dvořák ve svém útočném výpadu

Zajímavost: S Jaroměří se Rožnov potká v lize poprvé v historii!

Tak neváhejte a dorazte podpořit Sršně při jejich tažení za prvním vítězstvím! Utkání startuje v sobotu v 19:30.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista