youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
29.10.2019

Rožnovské béčko ve vítězné euforii

Zatím bez ztráty kytičky proplouvá posilněný B-tým Sršňů tabulkou regionální ligy, další dvě žihadla uštědřil Vosám a Přerovu. Výhry to byly přesvědčivé, Přerov dlouho vzdoroval, ale nakonec padl vysoko 9:2. To Vosy si odnesly výprask ještě větší, konkrétně 12:2. A to, vážení, za Rožnov nastoupil tým s průměrným věkem v sestavě více než 33 let. Tito chlapci opravdu nestárnou, nýbrž zrají jako víno a své zkušenosti na hřišti prodávají za velmi vysokou cenu.

Úderná trojice, která se ve dvojzápase postarala o 28 kanadských bodů….

VS. 2:12
TJ Stará Ves n/O Vosy   1. FBK Rožnov p/R B (0:3, 0:3, 2:6)

Kvůli pozdnímu příjezdu ještě Valaši nestačili nastartovat své dieslové motory a už se přepisovalo skóre v on-linu, Viktořík našel svého parťáka Krhuta dlouhým křižným pasem a ten mohl skórovat i se zavřenýma očima. Druhou trefu zařídil sám Viktořík po pěkné kombinaci s Martyčákem a toto nově složené likvidační komando Krhut-Martyčák-Viktořík se rozhodlo, že sobě i zbytku týmu udělají pěknou sobotu. Jejich lauf trošku přibrzdil Štamposký dvěma zbytečnými fauly po sobě, ale obě oslabení Rožnov zvládl na výbornou a ne nadarmo se v lize pyšní nejvyšším procentem ubráněných oslabení. Na 3:0 navýšil opět Viktořík, kterého našel opět Krhut. Soupeř si, ač se brankově neprosadil, vytvořil několik střeleckých příležitostí, ale všechny pokusy skončily na hradbě těl obětavé obrany, případně na jistém Camfrlovi. Ten se kvůli dušičkovému dopravnímu kolapsu stihl rozchytat jen psychicky, ale po první třetině si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat.

Stejná dvojice otevřela skóre druhé části a Viktořík tak zkompletoval hattrick za 16 minut. Svou čtvrtou branku tento nadaný chlapík přidal po samostatném úniku, brankáře vykoupal, i když už nám plavecká sezóna dávno skončila. Šestou branku zaznamenal nestárnoucí Štamposký po výletu z obrany až na zadní tyč soupeřovy branky, kde si ťuknutím o zem řekl o přihrávku Viktoříkovi, ten zrovna přebíjel nový zásobník a týmově naservíroval gól na zlatém podnosu.

Sedmý zásah zařídil Martyčák, i když už to byla šance s dvoumístným pořadovým číslem a cenu za paliče zápasu si s přehledem pohlídal. O čisté konto připravila Camfrlu špatně rozestavěná obrana při volném úderu soupeře, ale tento zásah byl ihned potrestán dvěma brankami Viktoříka a svou bodovou mašinérii zastavil v tomto zápase na čísle osm. Devět a dost, to si jistě řekla druhá (ta slabší ) rožnovská lajna a konečně předala slovo svým spoluhráčům, černého Petra a dobrovolnou pokutu za 10. branku si vytáhl Čegan. Jedenáctý gól a technickou parádu bekhendovým obloučkem předvedl Krhut a neméně pěknou branku přidal ještě Plesník, ten si vyběhl od mantinelu téměř přes celou šířku hřiště a zavěsil pod víko. Soupeř ještě kosmeticky upravil na 12:2, ale tou dobou už zněly vítězné chorály z rožnovské střídačky. Dovětek nezaujatého diváka v bufetu po zápase jistě potěšil všechny z týmu, cituji: „Chlapi, to byl koncert“.

 

Na střídačce bylo veselo i v průběhu zápasu

VS. 8:2
1. FBK Rožnov p/R B   FBC Přerov U20 B (1:2, 1:0, 6:0)

Druhý zápas byl dle předpokladu o poznání obtížnější, i když po minutě hry našel Viktořík dlouhým krosem Krhuta, který chladnokrevně zakončil. To bylo ale na delší dobu vše a velmi omlazený tým Přerova s průměrným věkem hráčů okolo dvaceti let Rožnovu slušně zatápěl, navíc velmi dobře bránil systémem 2-2-1. Netrvalo dlouho a soupeř vyrovnal pěknou střelou na zadní tyč. Poté jako blesk z čistého nebe, a to doslova, přišel druhý gól Přerova, sražený míček spadl z velké výšky až za záda dezorientovaného Camfrly.

Rožnov musel dohánět a o srovnání se nezasloužil nikdo jiný než ostrostřelec Viktořík. Valaši se ale jen velmi těžce dostávali přes obranný val soupeře a nerozhodné skóre po dvou třetinách odpovídalo dění na hřišti. Trenér má ovšem podezření na šestého hráče Přerova, jímž byla sličná divačka, která ochabovala nabroušené čepele rožnovských chasníků a narušovala plnou koncentraci týmu. Jediné, co tedy Sršni mohli ustát, bylo oslabení a těsně před koncem druhé části musel ještě likvidovat trestné střílení Camfrla.

Neproměněný nájezd jakoby zlomil mladý Přerov a následné zaváhání v jejich rozehrávce nekompromisně potrestal Krhut. Od této chvíle byl na hřišti jen jeden tým. Rožnov začal sázet jeden gól za druhým, na 4:2 navyšoval Viktořík, pátou trefu přidal životní střelou z první pod víko nestárnoucí a již prvoligový Kasl a na 6:2 zpečetil vítězství Martyčák. Přerov navíc nabídl Rožnovu přesilovou hru a Krhutova přihrávka Štamposkému na zadní tyč by se mohla tisknout ve florbalových příručkách. Osmý gól přidal Žitník po narážečce s Plesníkem a gólovou tečku za zápasem udělal Krhut, i když se tato trefa nevešla do oficiálního on-linu, zřejmě došel papír.

 

Úspěšná sestava záložního týmu Sršňů

Sobotní zápasy zhodnotil Zbyněk Štamposký, který ještě včera hrál prvoligové utkání se Slovanem Havířov: „V Litovli z nás byl cítit vítězný duch už od příjezdu a ve skvělé náladě se nám hrálo výborně. Nicméně jak by se na první pohled mohlo zdát, úplně tak snadné to nebylo. Především Přerov nás dlouho trápil, a kdyby za nerozhodného stavu zužitkoval trestné střílení, dostali bychom se asi do pořádné šlamastiky. Soupeř ale tuto šanci naštěstí neproměnil a my už jsme si pak zbytek utkání pohlídali a dovedli ho tam, kam jsme chtěli. Radostný je nejen plný bodový zisk, ale navíc můžeme mít i dobrý pocit z předvedené hry a výborné teambuildingové akce…snad všem vydrží forma i nadále!!!

Z méně radostné nálady v „A“ týmu si odskočil i Josef Viktořík, který si otevřel v obou zápasech soukromou střelnici a výborně mu v tom sekundovali zejména Peťa Krhut a Tomáš Martyčák: „Z obou zápasů mám pocity výborné. Vše klapalo na jedničku. Spolupráce v útoku s Krhym a Martym fungovala parádně. Pokud bude někdy příště možnost vyrazit s „B“ týmem, tak ji využiji.

Svou formu pojede Rožnov potvrdit 17.11.2019 do Ostravy a bude to výjezd z kategorie „velmi obtížný“.  Soupeřem bude rozjetý Krnov a vždy nepříjemný Český Těšín, trenér proto věří, že ti, kteří se do sestavy na tento dvojzápas dostanou, ze sebe vydají naprosté maximum.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista