31.10.2019

První body v kapse….

Sršnice se po fúzi s Frenštátem staly tzv. Rožtátem a po odehraných 4 zápasech byly na chvostu tabulky. O víkendu je čekaly zápasy, které pořádaly na hale v Čeladné a cíl byl jasný – z dvou těžkých zápasů vybojovat nějaké body!

Posily z Frenštátu – Zdarsová, Kozová, Konvičková a Štefková

VS. 2:4
1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R   FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B (0:1, 2:2, 0:1)

Zápasy s ostravským "Pepínem" bývají často jako na kolotoči.....holky ostravský o sobě prostě ví, přihrávky "mají oči", nepotřebují příliš běhat a i přesto bývají na hřišti lepší....
Rožtát si však řekl, že bude vyrovnaným soupeřem - což se relativně dařilo - v první části padla pouze jedna branka z hole ostravské Štrbákové, zbytek střel i dorážek si Sršnice pohlídaly.

Druhá část už byla na branky bohatší - v druhé minutě srovnala stav na 1:1 krásnou akcí Eliášová-proběhla snad půlkou hřiště a přesně mířenou střelou pokořila Lichnovou. Ostrava však vzápětí odpověděla a opět strhla vedení na svou stranu. To ještě zvýšila v 7. minutě Viciánová a rožtátské ženy v černém tak musely stahovat hned dvoubrankové vedení soupeřek. Zodpovědně se k tomu postavila Zdarsová s Kozovou, které krásnou spoluprací přelstily brankářku Ostravy a snížily jejich vedení na 2:3.

Poslední část byla na góly opět velice chudá - padl bohužel pouze jeden a opět z ostravské hole. Sršnice se snažily prosadit, ale to by musely místo asi pěti nastřelených tyčí a břeven mířit malinko jinam.

Selfíčka být musí

VS. 4:7
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R (0:1, 1:2, 3:4)

Druhý domácí zápas měl příchuť derby - jak by taky ne, když se hráčky Frenštátu před sezónou rozdělily a část šla hrát za Sršnice a část právě za Frýdek. A vzhledem k tomu, že Sršnice letos ještě nevyhrály, tak bylo jasné, že z tohohle zápasu prostě bez bodů odejít nechtějí!

První část byla vyrovnaná, možná to bylo způsobeno také tím, že tyto hráčky často společně trénují, takže se docela dobře znají. A možná také tím, že Frýdku chytá brankářka, která je velice šikovná a Sršnice měly mířidla pořád docela špatně nastavená.... Skóre se konečně měnilo až po velice chytré rozehrávce Konrádové, která využila nepřipravenosti soupeřek a nahrála překvapené Buchalové, která měla na hřišti absolutní prostor a stačilo jen správně zamířit - což se povedlo a tak Rožtát vedl 1:0.

Druhá třetina byla jasně v rukách Rožtátu - skóre navýšila ještě znovu Buchalová a poté i Blažková (aneb. úderná dvojice B+B), bohužel však půl minuty před koncem třetiny se také prosadily soupeřky a do poslední části se šlo se zaslouženým vedením 3:1.

V třetí části začaly být soupeřky čím dál více nebezpečné, v brance však byla Majerčíková, která prostě za svá záda nechtěla nechat proklouznout nic kulatého. Zdarsová s Kozovou navázaly na předchozí zápas a opět předvedly pěknou spolupráci a navýšily na 4:1. Soupeřky poté však ukázaly, že umí taky vystřelit a tak Jana musela vylovit za svými zády gól na 4:2. Jak jsme říkaly výše, tak Sršnice potřebovaly lépe nastavit mířidla, které měly zejména Konrádová a Kozová špatně nastavená (trefovaly až příliš často zařízení) - Konrádová naštěstí v deváté minutě mířidla seřídila (5:2), stejně tak jako frýdecká Tomášková (5:3) a poté se přidala i Kozová a to hned dvakrát - 7:3. Konečnou tečku za zápasem však udělaly soupeřky - 7:4, to už však na radosti černožlutých dam nic nezměnilo a tak si i ony konečně připsaly první tři body za zasloužené vítězství!

Rožtát veze body!!!

Sršnice se tak z předposlední příčky vyhouply na desátou příčku, kterou hodlají brzo opustit a umisťovat se stále výše a výše…..držte palce už na příštím výjezdu do Paskova.