03.11.2019

V Orlové junioři Sršňů zaspali obě první třetiny a stálo je to jeden zápas

Mladí Sršni prozatím mají turnaje jako den a noc. Nejdříve v domácím prostředí si nesáhli ani na jediný bod, pak na druhém dvojzápase zase zavřel bránu gólman Škrobák a junioři slavili dvě výhry bez inkasované branky. Vyváženost dvou výher a dvou proher udrželi i na tomto dvojzápase, kdy za jednu výhru a jednu prohru berou tři body.

Úspěšný tým juniorů…

VS. 2:4
FBC Letka   1. FBK Rožnov p/R (2:0, 0:1, 0:3)

Do zápasu s Letkou se šlo s dobrou náladou a možná s pocitem snadného zápasu, v minulých zápasech si totiž mladý tým juniorů připsal lehká vítězství. Tohle mentální nastavení se ukázalo samozřejmě jako chybné. Nevydařený vstup do utkání znamenal pro soupeře rychlé vedení o dvě branky. Letka poté dlouho dobře bránila, ale také občas zahrozila z protiútoku, všechny ale skončily na pozorném Škrobákovi. Utkání se rozhodně nehrálo v rukavičkách a oba celky se dostávaly na trestnou lavici. Výhodu přesilové hry poprvé využil Ševeček. O pár minut později měl možnost srovnat z trestného střílení Šimek, pro kterého to byl první zápas za rožnovský klub. Možnost srovnání se bohužel nepodařilo využít. Třetinu ukončil smolně Ševeček, když fauloval a nechal se vyloučit. Přesilovky a oslabení měli mladí Sršni dnes ale pod palcem a nejen že dokázali oslabení ubránit, ale navíc se podařilo získat míček, Kloss poté přešel přes dva hráče a rozdal míček Plandorovi, který už neměl složitou práci, položil si brankáře a srovnal do prázdné brány. Tvrdá hra pokračovala, nejprve se podařilo ubránit další oslabení, a poté v přesilové hře vstřelil vítěznou branku Plandor. FBC Letka se snažila ještě vyrovnat, ale nakonec při hře o všechno inkasovala do prázdné brány. Pro Rožnovany těžký zápas s dobrým koncem, Letka se ukázala být úctyhodným soupeřem.

Ondra Smékal a Vojta Žanta, vysmátí mezi zápasy

VS. 3:4
1. FBK Rožnov p/R   FBC TJ Sokol Frenštát p.R. (0:2, 2:2, 1:0)

Podradhošťské derby bývá svátkem a hráči si ho vždy užívají. Frenštát vstupoval do utkání jako mírný favorit a jako tým, který si chtěl spravit chuť po první prohře sezony, která přišla téhož dne od Třince. Zápas chtěl odehrát Adam Burýšek, který se během prvního utkání zranil, bohužel po prvním střídání zjistil, že to nebude možné. Sokoli odehráli lepší první třetinu, Rožnovanům jako by chyběla chuť do hry a nejvíce se to projevilo na pohybu, výsledkem bylo vedení 2:0 z pohledu hostů. Druhá třetina se zlepšila, Sršni začali mírně soupeře přehrávat a přesilovou hrou přišlo také snížení a za malou chvíli také srovnání. Poté přišla situace, kdy se hrálo 4 na 4 a všechna dřívější snaha se zahodila, když si Frenštát během minuty dokázal vzít dvoubrankové vedení zpět. Poslední část utkání Sokol Frenštát pozorně bránil. Šest minut do konce mohlo přijít snížení, ale Kloss nedokázal využít nařízeného nájezdu. O dvě minuty později ale napravil svého pochybení a přiblížil Sršně na rozdíl jedné branky. Po oddechovém čase šli Sršni do šesti, ale svůj tlak nedokázali využít. Vyrovnané utkání skončilo lépe pro hosty, kteří si odvezli tři body.

Hra se z větší části odehrávala v obranném pásmu soupeře

Trenér, Daniel Slovák, vedl Sršně v obou utkáních: „Dnes to byli mnohem těžší soupeři než minule. Letka hrála dobře a jde vidět, že se snaží s florbalem ve Štěpánkovicích něco dělat. Frenštát má skvělé individuality a celkově má dobře organizovanou hru, pro nás to byl cenný zápas. Takových bychom potřebovali více. Z dneška si odvážíme tři body. Měli jsme na šest, ale nemuseli jsme si také odvézt žádný. Děkuji všem zúčastněným.

Vývoj zápasu bylo třeba otáčet

Příležitost v utkání dostal i David Karafiát, který vypomáhal juniorům jako dorostenec a ve svém vyjádření byl stručný, ale výstižný: „První zápas jsme s velkým nasazením vyhráli. Druhý byl dosti vyrovnaný. Po oslabení a obdržených dvou gólech jsme už nedokázali stáhnout náskok.