youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
04.11.2019

Druhá záloha mužů v Ostravě herně nepřesvědčila

S dosavadní sezónní bilancí jedné výhry a jedné prohry odjížděla „C“ záloha mužů na dvojzápas na ostravskou Dopravku. Tým byl prakticky složen jen z hráčů „C“ týmu, bez posil, s výjimkou jediné, Jana Blizňáka, kterého uvolnil trenér „B“ týmu, přestože i „B“ záloha mužů měla své zápasy. 

Tento pohár „C“ tým zatím po loňsku obhajuje, pravda s velmi vlažným začátkem…

VS. 5:1
Florbal Torpedo Havířov C   1. FBK Rožnov p/R C (2:1, 1:0, 2:0)

Valaši přijeli k utkání bez doplnění o mladé juniory a na jejich výkonu to bylo od úvodního hvízdnutí hnát, chyběl jim pohyb a mnohdy i obyčejné zpracování míčků. V první třetině se také prali s nedodržováním taktiky, a tak byli záložního "C" týmu Havířova po většinu času v útoku. Na jejich první branku Sršni odpověděli, na tu druhou už bohužel ne. V dalším průběhu utkání to opticky vypadalo, že Sršni srovnali krok, ale nedokázali využít své vypracované šance. Hosté v tomto ohledu měli ještě více šancí a byli také efektivnější v jejich využívání. Třetí branka byla spíše z kategorie lacinějších, naopak čtvrtý a pátý gól bez diskuze si soupeř zasloužil. Při konečné porážce 1:5 museli Sršni přijmou porážku od týmu z popředí tabulky a začít se koncentrovat na další utkání, opět s celkem, který se pohybuje na špici tabulky.

 

Oproti loňsku má letošní sestava „C“ týmu hromadu hráčských změn

VS. 3:6
1. FBK Rožnov p/R C   FbC Coyotes Jablunkov (1:2, 1:1, 1:3)

Jak jinak celý průběh zápasu hodnotit, než že se nesl ve 100% využití všech přesilových her, které Valaši nabídli soupeři. Naopak při hře 5 na 5 to byli Sršni, kdo vstřelil více gólů, ale ne dost, aby eliminoval branky obdržené v jejich početní nevýhodě. Ale pojďme od začátku, kdy na druhé dnešní utkání museli sestavu opustit hned dva hráči, a tak Sršni hráli v devíti hráčích do pole. Rožnované tak nastoupili se šesti útočníky a třemi obránci. Úvod utkání byl spíše bojovný, než florbalový, a tak rozhodčí na obou stranách postupně vyloučili po jednom hráči. Valaši toho nevyužili, soupeř se však touto výhodou dostal do vedení. Poučení u Sršňů do konce první části z toho nevedlo, kdy se nechal 2x vyloučit Buchal a hráči Jablunkova to 2x potrestali. Do druhé části se tak šlo s tříbrankovým vedením hostů. Druhá část určitě přinesla Sršňům naději. Nejdříve snížili po vlastní brance soupeře a v polovině druhé části dokonce Švajdou se dotáhli na jednobrankový rozdíl. Před třetí třetinou tak stále bylo o co hrát. Tu však Sršni nezvládli. Hosté proměnili další početní výhodu, přidali také dvě branky ve stejném počtu hráčů na hřišti a Rožnov jen kosmeticky v závěru upravil skóre na konečné tříbrankové manko.

 

Alespoň takto si zavzpomínám na kapitána Dana Kůrku, pokud se do nejbližších utkání nedá zdravotně dohromady

Komentář trenéra „C“ týmu, Zbyňka Macury, který musel opustit tým po prvním odehraném zápase: „Myslím, že jsme dnes všichni podali průměrný výkon, a to při našich kvalitách na tuto soutěž nestačí. Musíme být každý z nás lepší. Obecně zaostáváme ve fyzické kondici a ještě větší rozdíly jsou mezi jednotlivými hráči v individuálních činnostech jednotlivce… počínaje zpracováním nahrávky, střelou apod. Na klucích je určitě vidět snaha a odhodlání, ale musíme zůstat také na zemi při očekáváních, že z nás budou mít ostatní týmy respekt a vítězství nám dají na zlatém podnose. Zvláště hráči, kteří ještě loni hráli v jiných týmech, mají možná malinko přehnaná očekávání. Vše se odvíjí od základní práce na trénincích a hlavně v přenesení těchto prvků z tréninku do zápasu, a tam značně pokulháváme a beru to i na sebe, že to klukům více nevštěpuji před utkáním, co mají dělat. Spoléhám na jejich herní inteligenci, ale někdy je třeba jít více vstříc a připomínat. Věřím, že při domácích zápasech 10. listopadu budeme v Rožnově úspěšnější, neměla by nám chybět kondice, protože snad budeme hrát jako na prvních zápasech na tři útoky a dvě obrany, a to byl i jeden z prvků, proč jsme především v druhém zápase v Ostravě herně také odešli.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista