28.10.2019

Rožnov na Kladně bojoval, ale nakonec si veze opět dvoucifernou prohru

Devět odehraných kol a Sršni jsou bohužel stále bez důležitého vítězství. Nejde tak o současné postavení v tabulce, ale především o psychologické rozpoložení. Výhra může být impulsem do dalších utkání, naopak tomu je u porážek. V nejbližší době odehrají Sršni větší počet utkání doma, tak bude zapotřebí všech prostředků včetně fanoušků, aby dokázali sérii porážek prolomit.

Petr Červený při ochraně gólmana a malého brankoviště musel použít jakýchkoliv prostředků

28. 10. 2019, 18:00, SH BIOS Kladno

13
Sestava Kanonýři Kladno:
Pospíšil Marek(G), Lupoměch Ondřej(G), Svačinka Tomáš, Přívara Dušan, Stůj Matěj, Andersson Sebastian, Riebauer Ondřej, Grebenshchikov Sergei, Pixa Marek, Pfaur Vojtěch, Trofimov Aleksander, Sachr David, Novák Vojtěch, Janda Dominik, Teslík Vojtěch, Ullmann Filip, Skuhrovec Michal

3
Raška Zdeněk(G), Chmelař Vladislav, Slovák Daniel, Hegar Patrik(C), Kostelecký Jakub, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Ševeček Libor, Červený Petr

po částech: 4:2, 5:0, 4:1

branky (asistence) Kanonýři Kladno:
6.Ullmann(Pfaur), 10.Grebenshchikov(Sachr), 13.Andersson(Skuhrovec), 17.Teslík(Andersson), 22.Přívara(Stůj), 24.Andersson(Skuhrovec), 25.Pixa(Přívara), 34.Riebauer, 36.Andersson(Riebauer), 47.Přívara(Riebauer), 53.Riebauer(Přívara), 57.Ullmann(Přívara), 59.Teslík(Riebauer)

4.Ševeček(Prašivka), 12.Barabáš(Ševeček), 43.Burýšek(Hegar)

rozhodčí: Brejcha Jan, Husák Lukáš
vyloučení: 4:9; využití: 6:0; diváků: 250

Rožnov hrající na horké půdě jednoho z hlavních aspirantů na postup do superligy nezačal utkání vůbec špatně. Kladno, které vyrazilo s vysokým presingem i za brankou Rožnova, dokázal udržet na uzdě a přitom i sám skórovat a otevřít gólový účet tohoto zápasu. Domácí však rychle srovnali a poté i obrátili vedení na svou stranu. I na to však našli Valaši odpověď a srovnali na 2:2. Domácí však dokázali zužitkovat svou vysokou kvalitu a dvěma brankami do konce třetiny navýšili skóre na 4:2.

Druhá třetina začala pro hosty z Rožnova velmi špatně. Během několika málo minut inkasovali 3x a Rožnov znejistěl. Na hřišti se začaly objevovat fauly obou družstev, ale byli to domácí, kdo dokázal využít dvě vyloučení hostujících hráčů a ještě navýšit skóre. Po druhé třetině, velice nervózní třetině, domácí pohodlně vedli 9:2.

Do třetí třetiny nastoupil Rožnov s novým odhodláním bojovat až do konce, a domácím nedovolil při hře 5 na 5 vstřelit branku. Hned zkraje třetiny se Sršňům podařilo vstřelit třetí branku, ale vlastními vyloučeními dali domácím výhodu, kterou domácí dokázali využívat. Ze 13 branek využili domácí 6 přesilových her a toto utkání opanovali. Hosté z Rožnova tak i nadále čekají na plný bodový zisk.

Dan Slovák v tuhé obranné práci

Textový online z utkání
Video online z utkání

Nejlepším hráčem Sršňů byl gólman, Zdeněk Raška

Renda Hegar, vedoucí výpravy Sršňů do Kladna ocenil sílu soupeře: „Těžký zápas, kdy jsme dokázali se soupeřem držet krok jen v první a na začátku třetí třetiny. Ke konci zápasu došly síly a už jsme jej jen dohrávali. Děkujeme pořadatelům, divákům a soupeři za dramatický podvečerní zápas a těšíme se na klidnou noční cestu domů po D1 a zítřejší pracovně školní povinnosti.

Jakub Štůsek se snaží dohnat rozehrávajícího hráče Kladna

Náročný trenér domácích, Jan Pazdera, má na domácí Kanonýry ty nejvyšší nároky: „První třetinu jsme pokračovali v našem trápení. Postupem času jsme hráli lépe a lépe, získávali jsme převahu, kterou jsme dokázali přetavit v branky. Pozitivní kromě výhry byla zlepšená hra v přesilovkách. Děkujeme divákům za příjemnou atmosféru.