youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
25.10.2019

Prodloužený víkend přinese Sršňům hned 2 výjezdy!

Již dne, v pátek 25.10. od 20:00 vypukne v Havířově „zápas pravdy“.  Valaši totiž odehrají důležité utkání s havířovským Slovanem, který letos doposud nezískal ani bod a je jediným týmem, který se nachází v tabulce za Rožnovem.

Vláďa Chmelař se vrátil před sezónou do sestavy Sršňů po zranění a prozatím podává stabilní výkony

Zápas to jistě nebude jednoduchý, jelikož Slovan i přes bodovou absenci neodehrál úplně špatné zápasy. Všechno prohráli v průměru o 3 branky. Až na domácí debakl s Kladnem (4:12), zahráli vyrovnané zápasy, jen s nehezkým koncem. Například poslední zápas v Brně, odehráli s Bulldogs vyrovnaný duel s konečným výsledkem 4:3. Ještě aby ne, když Slovanu vypomáhá trojice hráčů z Vítkovic. Lukáš Herblich, Václav Jurdzin a Martin Děček nejsou žádní otloukánci a nejen v 1. lize, ale také v Superlize už něco odehráli. Rožnov tak především v tomto zápase nečeká nic jednoduché i s ohledem na důležitost utkání, kterou budou mít jistě hráči obou týmů v hlavách.

Radost Sršňů z gólového příspěvku

Při nahlédnutí do statistického okénka vidíme značně více střílející Havířov, což způsobuje i jejich větší počet vstřelených branek. Celkový brankový rozdíl ve prospěch Havířova pak hraje především fakt, jak již bylo psáno výše, že Havířov měl prohrané zápasy velmi těsné. Rožnov stále trápí přesilové hry. Nula gólů po sedmi utkáních je žalostná bilance. Větší srovnání s Kladnem nemá moc smysl, posuďte sami. Kladno je i díky postavení v tabulce lepší ve všech směrech.

Statistické srovnání obou rožnovských soupeřů před zápasy prodlouženého víkendu

Na státní svátek v pondělí 28.10. pak od 18:00 Sršni budou cestovat na Kladno. Tam je bohužel nebude čekat schůzka s hokejovou legendou, Jaromírem Jágrem, ale kladenští Kanonýři. Tým, který si dle mého názoru letos dal ze všech prvoligových týmů největší cíl, a to postup. O tom konec konců vypovídá i předsezónní posilování Kladenských. Největší posilou dle vstřelených branek je zatím Filip Ullmann, který na Kladno přišel ze Střešovic, kde působil v nejvyšší lize několik sezón. Poté je zajímavé působení několika cizinců v dresu Kanonýrů – Joel Ahlin, Aleksander Trofimov a také Sebastian Andersson se Sergeiem Grebenshchnikovem.

V utkání na Slovanu se jistě bude hlásit Josef Viktořík opět, aby zaměstnával pravidelně domácího gólmana

Vzájemné zápasy:
2014/2015
Kladno vs. Rožnov 8:7
Rožnov vs. Kladno 7:6 p
2015/2016
Kladno vs. Rožnov 9:6
Rožnov vs. Kladno 3:15

Kuba Štůsek v jednom se soubojů se soupeři

Zajímavost: V sezóně 2015/2016, kde se Rožnov s Kladnem potkal naposledy, Kladno postoupilo do Superligy. Naopak s Havířovem se Rožnov minimálně v posledních 5 letech nepotkal. Když Rožnov sestupoval do Národní ligy v sezóně 2016/2017 tak Slovan postupoval do 1. ligy.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista