24.10.2019

Starší žáci v Havířově bodově neuspěli, herně ale nebyli daleko

Ještěři z Paskova stejně jako Havířované jsou týmy, které se nacházejí v popředí tabulky. A je to na jejich hře poznat. Přesto Sršni měli v obou utkáních možnosti, jak dostat výsledek utkání na svou stranu. Nevycházely jim však závěrečné části, kde vždy tahali za kratší konec a nakonec tak i v obou utkáních.

Týmová porada před zápasem

VS. 5:8
1. FBK Rožnov p/R   PASKOV SAURIANS (2:2, 1:3, 2:3)

V prvním utkání dne nastoupilo domácí družstvo proti Paskovu, který vstoupil do letošní sezóny opravdu dobře a nyní se nachází na druhém místě. Mladí Sršni se ale zlepšují ve všech směrech a v zápase to chtěli ukázat. Hned od první minuty Rožnované nasadili napadání až u soupeřovy brány. Tato taktika fungovala, soupeř nedokázal reagovat a ztrácel spoustu míčků. První třetina nabídla krasný florbal plný šancí s mírnou převahou Rožnova. Stav 2:2 Sršňům určitě nevyhovoval. Následně se o skóre opět přetahovalo, ale dvě minuty před koncem druhé části přišla slabá chvilka a Paskov vstřelil dvě šťastné branky. Zbývalo dvanáct minut, to je spousta času se zápasem něco udělat. trvalo to jen pár minut a bylo opět srovnáno. V takovou chvíli měli být jasně na koni hráči ve žlutočerném. Zkušenosti nakonec rozhodly. Paskovští dostali možnost volného úderu a nekoncentrovaností Valachů šancí nepohrdli. Následně následovalo vyloučení za nesportovní chování a soupeř v přesilové hře odskočil na rozdíl dvou gólů. Pár vteřin před koncem Ještěři upravili na konečných 8:5 a pro Rožnov měla tato prohra hořkou příchuť.

Rožnované před druhým utkáním

VS. 5:3
1. SFK Havířov B   1. FBK Rožnov p/R (1:1, 1:2, 3:0)

1. SFK Havířov jako pořádající klub se v domácím prostředí zúčastnil v plné síle. Tento tým je trenérovi dost známý, protože dva roky zpět Havířov o bod vyhrál tuto soutěž právě před Rožnovem a jak říká trenér Slovák: "V SFK dělají florbal hodně dobře, spoustu toho klukům nabídnou, mají kvalitní trenéry a jejich hra má jasnou tvář, ať už se hraje s áčkem, nebo béčkem jsou to těžké zápasy." Do utkání se vstoupilo s podobnou taktikou jako do prvního zápasu, jen se hodně zdůraznilo, že Havířov hraje na krátko na střed hřiště. Úvod byl jasně v režii domácích, ti si vytvářeli obrovský tlak. Napadání na celém hřišti sice Rožnovanům vycházelo, ale nebyli ho schopni v každé situaci, zkrátka soupeř to ne vždy dovolil. Nakonec se soupeř prosadil, ale trvalo to jen tři minuty a Šimša srovnal. Od této chvíle Sršni dostali pocit, že nemusí hrát druhé housle a hra se vyrovnala. Trvalo to poměrně dlouho než začaly padat góly, až na konci druhé části to začalo být zajímavé. Nejprve se prosadil Matějka, ovšem soupeř hned dokázal srovnat. Poslední tečku za druhou třetinou udělal Rumplík, Šimša mu nahrál na pětadvacet metrů z voleje přímo přes střed hřiště a Honza se trefil ze vzduchu backhandem... prostě nádherný gól. Třetí třetina měla být rozhodující. Mladým Sršňům docházely síly, celé dvě utkání totiž odmakali jak nejlépe mohli. Možná jim chyběl chtíč, který by jim dodal potřebnou sílu, oproti tomu soupeř si začal vytvářet velký tlak, šel vyrovnání naproti. Tento tlak dokázal využít až tři minuty před koncem, přesně ze středu hřiště se střelou z první prosadil Chudoba. O minutu později to byl právě tento hráč, který dokonal obrat. Po následném oddechovém čase šli Rožnované do šesti, tato herní situace účinná nebyla a Chudoba deset vteřin před koncem v samostatném úniku zkompletoval svůj tříminutový hattrick a upravil výsledek zápasu na 5:3.

Matěj Rebroš s Béďou Radilem jsou tahouny Rožnovanů

Na zápasy s týmem odjel šéftrenér klubu, Daniel Slovák, který byl po utkáních ve svém názoru zklamaný z nevyužitých příležitostí svého týmu: „Odehráli jsme dobrá utkání. V obou jsme sahali po třech bodech, o to více nás mrzí, že se vracíme s prázdnou. Děkuji klukům, že to v Havířově odmakali. Zlepšují se v každé činnosti, největší skok se teď ukázal v taktice, ale nebylo to jen o ní. Kluci začínají využívat svůj potenciál, ale říct, že je vše dokonalé by byla hloupost. Pořád máme nedostatky, které můžeme odstranit pouze dobrým a skromným přístupem. Děkuji zúčastněným.

V obraně starších žáků hraje pravidelně Bedřich Radil, který absenci bodů vidí v jednoduchých problémech: „Turnaj jsem si užil, i když jsme ani jeden zápas nevyhráli. Párkrát jsme nebyli důrazní na míčku a náš největší problém byl podle mě ten, že jsme si nenabíhali na nahrávku, jinak si myslím že jsme hráli dobře.