21.10.2019

Deset zbylých hráčů z lazaretu a juniorský gólman vyrazili do Karlových Varů

V úvodu sezóny se na Sršně sype hned několik skutečností a žádná jim nedávala naději do utkání s Karlovými Vary. Nejdříve je to rozlosování soutěže, kdy Sršni z úvodních sedmi kol prozatím jen dva hráli v domácím prostředí, a to je další dva zápasy opět čekají výjezdy do Havířova a Kladna. Dalším pak je výsledková mizérie, kdy v domácím prostředí Sršni dvakrát padli o jediný gól a chytnou se na hřištích soupeřů bez podpory obecenstva není vůbec jednoduché. V neposlední řadě to je hned několik dlouhodobějších absencí v kombinaci s aktuálními nemocemi – hned deset hráčů sestavy Sršňů nemohlo pomoci. V kombinaci všech těchto faktorů nakonec výsledek odpovídá realitě – jasná výhra domácích Varů.

V náročném zápase s Karlovými Vary si Standa Barabáš často zabalancoval na hraně, v tomto případě mantinelové – fotky objektivem Kateřiny Macečkové

20. 10. 2019, 18:00, HMS Karlovy Vary

14
Sestava FB Hurrican Karlovy Vary:
Váradi Daniel(G), Zavadil Václav(G), Nicklas Daniel, Běloch Jan, Pecha Jakub, Čermák David, Zavadil Jan, Šíbl Dominik, Vašíček Ondřej, Chmelíček Filip, Klápa Michal, Koubek Martin, Šnajdr Miroslav, Svatek Matěj, Bednář Vít, Strachota Michal, Kalaš Daniel, Chudina Michal, Korbel Matěj, Burian Alois

2
Škrobák Jiří(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Hegar Patrik(C), Kasl Miroslav, Kostelecký Jakub, Burýšek Adam, Štůsek Jakub, Dvořák Oliver, Červený Petr, Smékal Ondřej

po částech: 3:0, 6:2, 5:0

branky (asistence) FB Hurrican Karlovy Vary:
2.Nicklas(Zavadil), 14.Chmelíček(Pecha), 16.Zavadil(Běloch), 21.Klápa(Strachota), 25.Pecha(Chmelíček), 30.Zavadil(Klápa), 39.Zavadil(Svatek), 39.Chudina(Vašíček), 40.Klápa(Strachota), 41.Klápa(Strachota), 54.Strachota(Kalaš), 56.Nicklas, 59.Vašíček(Chudina), 59.Klápa(Strachota)

24.Smékal(Burýšek), 38.Kostelecký(Červený)

rozhodčí: Bališ Přemysl, Varga Peter
vyloučení: 2:5; využití: 3:0; diváků: 157

Rožnov hrající na dvě pětky zvolil proti lídrovi tabulky defenzivní taktiku, kdy se soustředil především na tuhou defenzívu s přesvědčením, že po zisku míče dokážou soupeře přehrát a sami zakončit. Karlovy Vary však hned v úvodu potvrdily svou kvalitu a hned ve druhé minutě se ujaly vedení po nešťastné vlastní brance jednoho obránce. Rožnov také hrozil soupeřovu brankáři, ale mladý junior v bráně Sršňů měl rozhodně více práce. Do konce třetiny byl obraz hry podobný. Poctivá obrana Rožnova, opticky drtivý tlak Karlových Varů avšak minimum branek. To až se mladíci z Rožnova zapomněli vepředu, dokázalo domácí družstvo odskočit na dvoubrankový rozdíl. Do konce třetiny stihli domácí proměnit svoji první přesilovku a do šaten se šlo za stavu 3:0.

Ve druhé třetině byl obraz hry podobný, ale i hosté vystrčili své růžky. Přestože se jim podařilo dvakrát snížit nepříjemný stav, domácí dokázali vždy bleskově odpovědět a také skórovat. Pokud museli domácí hráči překonávat koncentrovaný obranný val hostí, měli s tím veliké problémy a hosté tak sbírali řadu míčů. Pokud však došlo na půli domácích k chybě hostující rozehrávky, jejich protiútoky byly smrtící a to se také potvrdilo. Po druhé třetině se šlo do šaten za průběžného stavu 9:2.

Ve třetí třetině se domácí snažili seč mohli, ale Valaši po celý zápas prokazovali svou urputnost v obraně a sebezapření v útoku a ač Karlovy Vary vysoko vedly, jejich útoky neměly takový efekt, jaký zamýšleli. To jim však hosté několikrát ulehčili svými vyloučeními a svou únavou a nakonec museli Rožnovští sršni skousnout vysokou prohru 14:2. Nejlepším hráčem celku Rožnova byl po zásluze vyhlášen brankář Škrobák, který čelil úctyhodným 60 brankovým pokusům z holí hráčů kde několik z nich pravidelně hrálo českou nejvyšší soutěž, superligu.

Jednu z branek Sršňů vstřelil i junior Smékal – fotky objektivem Kateřiny Macečkové

Textový online z utkání
Video online z utkání

Svoji prvoligovou hráčskou premiéru si při obrovské marodce odbyl i hlavní trenér Sršňů, Miroslav Kasl st. – fotky objektivem Kateřiny Macečkové

Domácí trenér, Petr Pánek, byl ve svém vyjádření soucitný se stavem Sršňů: „Dnes bych chtěl pochválit kluky za koncentraci po celý zápas vzhledem k sestavě soupeře, která dnes přijela. Zároveň děkuji soupeři, že zápas nevypustil a bojoval až do konce, přeji mu šťastnou cestu domů a naše skvělé diváky bych chtěl pochválit a zároveň je pozvat na duel s favoritem soutěže, který bude určitě úžasnou florbalovou podívanou.

Kuba Kostelecký v utkání přitvrdil a hráč domácích skončil na střídačce Sršňů – fotky objektivem Kateřiny Macečkové

Za hosty se k utkání vyjádřil Stanislav Barabáš, který byl nejen asistentem trenéra, ale také hráčem na hřišti: „Děkujeme soupeřům a divákům za krásný zápas. Bohužel nám různé skutečnosti zabránily přijet ve více lidech, což se na výsledku nemálo projevilo. Nicméně nebylo to jen v množství, ale i v individuální kvalitě a zkušenostech. Zde nás KV výrazně předčily.

Jirka Škrobák i přes množství obdržených branek byl vyhlášen nejlepším hráčem Valachů – fotky objektivem Kateřiny Macečkové

Dalším prvoligovým utkáním v řadě, tentokrát již osmým pro Sršně, bude velmi důležitý zápas pravdy, se sousedem v tabulce, Slovanem Havířov. Valaši se s ním utkají již tento pátek, na půdě hráčů Slovanu.