15.10.2019

Junioři v Petrovicích u Karviné excelovali, vrací se bez inkasované branky

Není to tak dlouho, když před domácími fanoušky téměř dospělí Sršni ostudně prohráli obě utkání, s Frýdkem-Místkem a Třincem. Měli tak co napravovat a v dalekých Petrovicích u Karviné se jim to podařilo na jedničku. Nejdříve si poradili s nepříjemnou defenzívní Horní Suchou, aby pak zostudnili domácí Petrovice šestibrankovým přídělem. A to vše zvládli bez tahouna, Ondry Smékala, který vypomáhal mužskému Áčku. Je tak vidět, že se začíná příjemně projevovat zařazování juniorů do těžkých zápasů u mužů.

Radost, a to nejen gólová

VS. 0:3
FbK Horní Suchá   1. FBK Rožnov p/R (0:0, 0:1, 0:2)

I když nebylo mnoho času na přípravu před zápasem, tak se určila jasná taktika, která se dokázala po většinu zápasu dodržovat. Rožnovští na soupeře vlétli a aktivním napadáním narušovali jejich rozehrávku. Šance přicházely, ale bez využití. Suchá občas zahrozila z protiútoku, které končily buď mimo, nebo na pozorném Škrobákovi. Trvalo přes půl zápasu, než padl první gól. V první přesilové hře utkání se prosadil Žanta. Do třetí třetiny se nepolevilo a Horní Suchá tahala za kratší konec provazu. Najednou vznikla situace dva proti jednomu. Burýšek se nejprve dostal do horšího úhlu, ale potom se rozhodl, že se s tím nebude párat a prostě to vymete jako v první lize proti Znojmu... 2:0. Dílo dokonal opět Žanta a zápas se mohl dohrávat v klidu. Pár minut před koncem ještě rozhodčí vyloučili Skalíka za nechtěný, ale dobře posouzený faul. S oslabením si Sršni poradili na jedničku a nenechali protihráče ani vystřelit. Po utkání panovala dobrá nálada, první body v sezóně po dobrém výkonu a navíc bez obdržené branky, lepší vstup do dne jsme si ani nemohli přát.

Jakub Kornel a Jirka Kloss jsou na trestné lavici

VS. 6:0
1. FBK Rožnov p/R   Z.F.K. AQM Petrovice (0:0, 4:0, 2:0)

Petrovičtí šli do zápasu podpořeni domácím publikem, které je hnalo v předešlém utkání ke skalpu silného Třince, ale to netušili, že Rožnované mají v plánu na palubovce rozjet soukromou párty. V sestavě Rožnova nenastala jediná změna a změn v taktice bylo nepatrně. Soupeř se rozhodl, stejně jako proti Ossiku, zabetonovat střed hřiště a hrozit z protiútoků. Co by se dalo vytknout žlutočerným na začátku byly těžší nohy, prostě to tolik neběhalo po první běhavém utkání, ale časem tento problém mizel. Brankově nulová třetina nabídla pár šancí na obou stranách, ale převaha papírově domácích byla jasná. Gólový účet otevřel Plandor a rozjel obrovskou show. O malou chvíli později předvedl ukázkovou asistenci hostující gólman a Burýšek se z metru do prázdné brány nemohl mýlit. To se soupeři nelíbilo a následné reakce ocenil rozhodčí osobním trestem. Olej do ohně přidal Palowski, když dojel Ševečka do zad. Následná přesilovka pět na tři se ještě nedokázala využít, pět na čtyři už ano. Plandor nejprve fauloval, poté ho petrovický hráč tvrdě po odpískání odstrčil, jen aby následně chybně rozehrál a míček se dostal právě k Plandorovi, který v prostoru před bránou neměl problém proměnit. Následný oddechový čas moc hostům nepomohl, o minutu později rozhodčí nařídil trestné střílení, k němuž se postavil Plandor, který chtěl dokonat hattrick. Nájezd provedl odvážným, ale také sebejistým freestylovým způsobem. Třetí třetina se mohla jen dohrávat, ale jasně se řeklo, že na tempu se neubere. Sil měl každý dostatek a tak se pořád napadalo po celém hřišti. Tento styl hry nám přinesl spoustu vybojovaných míčků. V třicáté minutě se poprvé v sezóně prosadil Skalík, když ukázal správný důraz v brankovišti a na konečných 6:0 upravil po dobrém napadání Burýšek. Do konce utkání se toho ještě hodně událo, nejprve vyloučili Palowského za to, jak dohrál v brankovišti Škrobáka, poté udělili Klossovi osobní trest za řeči. Nutno podotknout, že nešlo o nic strašného, ale určitě se za to dalo vylučovat. Rozhodčí prostě drželi stejný metr na obou stranách po celou dobu zápasu. Poslední tečku zápasu udělali hosté a to dalším vyloučením. Vysoká výhra je spravedlivá. Vyhrál tým, který více běhal, zvládal taktické pokyny, ale hlavně se celou dobu neskutečně podporoval.

Úspěšná hra juniorů nesla ovoce

K utkání se vyjádřil Jakub Jahoda, ještě loni hrající za Kopřivnici: „Za Rožnov se mi hraje skvěle. Máme super kolektiv, se kterým se vždycky dostaneme do laufu a je skvělé, že tady dostávám takové příležitosti. Oporou je náš dnes nulový gólman a s kluky jsme si sedli a doufám, že to takhle půjde i po zbytek letošní sezóny.

Komentář Adama Burýška, stejně jako u Jakuba loni ještě hrajícího za Kopřivnici: „Před oběma zápasy nám trenér stanovil taktiku, kterou jsme jako tým skvěle dodržovali, a která na soupeře fungovala. Na hřišti jsme hráli jako tým a oběma soupeřům jsme odebírali mnoho míčků na jejich polovině. Také bych rád vyzdvihl skvělý výkon našeho brankáře Jiřího Škrobáka, který nedovolil ani jednomu ze soupeřů skórovat. Domů z Petrovic jsme přivezli důležitých 6 bodů a doufám, že ostatní zápasy budou probíhat ve stejném duchu jako dnešní.

A nemohli jsme opomenout vyjádření Daniela Slováka, který celý tým vede: „Dnes se vše vydařilo na výbornou. Každý si zápasy užil, zvládli jsme je takticky, fyzicky a co je důležité, tak psychicky. Všichni se celou dobu ohromně podporovali, dlouho jsem nic takového neviděl. Nutno zmínit, že nás čekají mnohem náročnější soupeři a nemůžeme počítat, že teď půjde všechno hladce. S těžšími soupeři přijdou chyby a poté mě zajímá, jak na to budou hráči reagovat. Doufám, že budou na sebe navzájem reagovat stejně jako dnes. Děkuji všem zúčastněným.