youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
08.10.2019

Z Opavy ženy také s prázdnou…

V pořadí druhý výjezd čekal rožnovsko-frenštátské ženy do staré známé Opavy, kde se na ně těšil domácí celek a následně soupeř z Hranic, jehož branku hájila „Sršnice“ Žočková. To by byla jedna pikantnost dne. Druhou pak byla velká absence hráček na rožnovské střídačce. Ze spojení dvou týmů, které se na konci loňské sezóny potýkaly s akutním nedostatkem playerek, si všichni slibovali plný počet žen na výjezdech a co nejvíce vyhraných utkání. Zatím to vypadá na pravý opak.
Třetí pikantností pak byly tři rožnovské gólmanky na hřišti, jedna klasicky v bráně, dvě další pak v poli.

První společná fotografie Rožtátu 🙂

VS. 1:8
1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R   S.K. P.E.M.A. OPAVA (1:4, 0:0, 0:4)

Opava není pro Rožnov neznámý soupeř, ve většině případů se štěstí klonilo k sršním ženám. Tentokráte tomu ale bylo naopak. Skóre sice Sršnice otevřely už ve 3. minutě, zásluhou Zdarsové a její krásné bekhendové doklepávačky, ale to bylo bohužel už takto brzo od Rožnova vše. Opava hrála celkem pohledný, rychlý florbal, holky byly běhavé a dělaly nejen sršní obraně, ale celému týmu, problémy. Taky se patřičně gólově vyznamenaly. Na lavičce Rožnova naproti herní opavské pohodě vládl chaos a zmatek, doprovázený křikem, což k úspěchu úplně nevedlo. Body tedy z tohoto zápasu nepřilétly, bylo z toho spíše potupné sedmi gólové manko.

 

VS. 3:2
FBC Hranice   1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R (0:0, 1:1, 2:1)

Do druhého víkendového zápasu se šlo ale s poněkud jiným nasazením. Situace se po diskuzi v šatně trochu uklidnila, přeci jen se Rožnov a Frenštát (dále už jen Rožtát) hledají a chvilku to určitě ještě potrvá. Větší pohoda byla na hřišti znát, najednou byl i Rožtát důstojným soupeřem.

Nutno podotknout, že pro Sršnice byla pozice o něco více nevýhodnější, protože branku Hranic bránila dlouholetá Rožnovačka, Žočková, která všechny střelkyně znala a na jejich výkon se soustředila, proto mohly být ženy z Frenštátu překvapením.

Nicméně skóre otevřela krásnou, klasicky rožnovskou "bombou k tyči" Vojkůvková. Pardon, nyní již Buchalová, k čemuž ji za celou redakci, klub a především tým, gratulujeme a přejeme mnoho štěstí. Toho si zřejmě užívá více než dosti, protože po vyrovnání stavu na konci druhé části opět Buchalová na začátku poslední třetiny poslala Sršnice do vedení, tentokrát doťukem mezi nohy brankářky Žočkové.

Zápas se tak vyvíjel poměrně slibně, do konce zbývalo přibližně 6 minut. Pak začala divoká mela. Nejprve došlo na srovnání stavu, což by bylo ještě v pohodě, bod by Rožtát bral také rád. Jenže pak přišlo na oslabení, ve kterých jinak Sršnice vynikají, tentokráte ale bránu neuhlídaly a minutu a půl před koncem inkasovaly. S tím se jim již bohužel nepodařilo nic udělat, a tak body opět nevezou.

 

I přesto byl ale zejména druhý zápas povedený, kdyby nebyla taková absence jaká byla, dalo by se polemizovat, že by i nějaké body třeba vyšly…ale smůla, šance bude příště, to se představí holky doma, na Čeladné, poslední říjnový víkend a střihnout si dvojzápas s ČPP Ostravou a Frýdkem-Místkem. Tak snad tentokrát všechny a všechny body….

Komentář k výjezdu a zápasům poskytla Eva Buchalová (roz. Vojkůvková): „Vzhledem k tomu, že na prvním výjezdu jsem s holkami nebyla, tak jsem byla hrozně zvědavá, jaké to na střídačce a vlastně celkově bude. První dojem byl chaos… Bohužel byli jsme nuceni situací hodně zaimprovizovat a tak se do pole nezvykle dostaly hned dvě gólmanky, to je jistojistě rarita 🙂 Obě holky to teda zvládly výborně – Janča zavzpomínala na svá obranná léta a Viky se v útoku nebála rozhýbat soupeřky. První zápas byl takový zvláštní, Opava omladila svůj kádr a už nehrála tak staticky, což nám trošku nevyhovovalo, protože zatím na hřišti hledáme svou společnou tvář a prostě je nutno se společně pořádně vyhrát. Druhý zápas s Hranicemi byl tedy diametrálně odlišný, řekla bych, že to skoro bylo „zbláznění“ se na hřišti, kdy jsme fakt lítaly, soupeře nenechaly v klidu a troufám si říct, že i valnou většinu zápasu jsme tahaly za delší konec. Rozhodlo za mě určitě vyloučení chvíli před koncem zápasu, které nebylo právem odpískané, to nás asi trošku položilo. Strach o body měl asi větší oči než výkon a stačila jedna luxusně trefená střela a o body jsme přišly. Já doufám, že v další části sezóny už nebudeme muset řešit tak velkou omluvenkovou šarádu a postupem času si body prostě vybojujeme. Máme na to, jen prostě musíme najít tu správnou cestu 🙂

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista