youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
09.10.2019

Domácí bronzový turnaj elévů

Druhý turnaj v sezóně odehráli elévové na domácí palubovce. Na turnaji byla téměř stoprocentní účast, kluci byli natěšeni a chtěli doma urvat medaili. To se Sršňům také povedlo, když dokázali porazit dva soupeře a obsadili třetí příčku.

Sebastian Štrbík v souboji s hráčem z Orlové

VS. 20:9
FBC Vikings Kopřivnice   1. FBK Rožnov p/R

První nedělní zápas – derby – začal mezi Kopřivnicí a Rožnovem. V hledišti byla spoustu diváků a povzbuzovali své týmy. Od začátku utkání bylo vidět, že Kopřivnice je florbalovější a dokáže Sršně přehrávat kombinačními akcemi, což se také projevilo na skóre zápasu. Sršni jako by ještě nechytili zápasové tempo a zaslouženě prohráli. Pozitivních je pouze 9 vstřelených branek, což suverénní Kopřivnici žádný jiný tým na turnaji nedokázal vsítit.

Radovan Karafiát jako jeden z trenérů u týmu elévů

VS. 13:9
1. FBK Rožnov p/R   Z.F.K. AQM Petrovice

K druhému domácímu zápasu nastoupil Rožnov proti Petrovicím. V tomto zápase dominovala především první lajna Sršňů, která Petrovice několikrát zamkla v jejich třetině a roztáčela pověstný kolotoč. Nebýt „obrovitého“ brankáře v bráně hostů, tak mohlo padnout daleko více gólů. Posléze se přidaly i další lajny, a to se také projevilo na výsledku zápasu. Sršni tedy mohli slavit první výhru v sezóně.

Ondra Bačík úspěšně skóroval a radost má s ním celá lavička včetně trenéra Radka Štekla

VS. 3:14
1. FBK Rožnov p/R   1. FBK Eagles Orlová Florbalshop

Třetí zápas nezačali Sršni špatně, když se proti Orlové ujali vedení, to ale bylo na dlouho všechno. Další branky už přidávala jen Orlová a Rožnov své šance zahazoval. Vypadalo to, že by netrefil ani házenkářskou bránu. Bohužel všem lajnám zvlhnul střelecký prach a Sršni dokázali vsítit pouze 3 branky, což bylo nejméně z dosavadních sedmi odehraných zápasů v sezóně.

Lukáš Patočka se určitě mezi elévy Sršňů, ale i soupeřů neztratí

VS. 5:8
1. SC Bohumín´ 98   1. FBK Rožnov p/R

V posledním zápase proti Bohumínu šlo Sršňům o hodně a potřebovali vyhrát, aby urvali třetí místo. Před zápasem jim bylo řečeno, že musí všichni na hřišti nechat vše a zvítězit, což se také povedlo. Tým podrželi oba gólmani, kdy dokázali vytáhnout skvělé zákroky proti šancím soupeře. Sršni také udrželi soupeře na pěti brankách, což se jim v sezóně povedlo poprvé. Po konečném hvizdu tedy vypukla radost z medaile za třetí místo na domácím turnaji.

Jonáš Šťastný při své snaze o zisk míčku s hráčem Orlové

Trenér Radek Štekl komentoval turnaj pěti týmů takto: „Domácí turnaj je vždycky specifický, jelikož může většina rodičů vidět své děti přímo na hřišti. Kluci byli namotivovaní a chtěli doma uspět, což se jim povedlo a na krku se jim houpou bronzové medaile, k čemuž jim gratuluji.

Jsme bronzoví!!!

Na domácím turnaji elévy reprezentovali:

Jarda Sklenář – 1, Kryštof Kulišťák – 2, Ondřej Bačík – 8, Matyáš Divín – 50, Rosťa Drozd – 96, Naty Karafiát – 14, David Karlík – 21, Honza Kopeček – 47, Lukáš Patočka – 78, Jonáš Šťastný – 90, Honza Štůrala – 19, Martin Wolf – 97, Michal Krba – 11, Patrik Baránek – 16, Sebastian Štrbík – 57, Šimi Dopater – 81, Štefan Kobera – 88

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista