youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
07.10.2019

Nově zrozený „C“ tým mužů začal prestižní výhrou nad nedalekým Jičínem

Jak už bylo několikrát uvedeno, tým mužů „C“ byl pro letošní sezónu silně reorganizován. Prakticky byla rozprášena loňská sestava a nově příchozí tváře se sdružily do týmu, který doplnil pár přeživších z loňské sezóny. Tým si vzal pod svá křídla Zbyněk Macura a pravidelně jednou až dvakrát týdně chlapi trénují. Trenér si týmu snaží vštípit tvář, týmu bojovného, ale hlavně týmu, kde dobrá nálada vždy je nejdůležitější. Pravou rukou mu v tom je hlavně Josef Kundrát, který naštěstí vtipkuje jen mimo dobu, kdy chytá.

Sršni v úvodním utkání marně bránili

VS. 6:0
FBK Štajgřy Ostrava   1. FBK Rožnov p/R C (1:0, 4:0, 1:0)

K úvodnímu utkání nastoupil zcela nový "C" tým mužů, když po loňském kádru se téměř zaprášilo a naopak do Rožnova přišla velká spousta nových hráčů. Kádru se ujal trenér Macura a od září se snaží s hráči pravidelně trénovat, aby se tým společně připravil na soutěž, kterou má hrát. Do tohoto utkání při absenci tří hráčů základního kádru bylo přizváno hned několik juniorů. První třetina zápasu byla oboustranně nervózní. Štajgřy v prvních dvou zápasech sezóny prohráli, proto se snažili pro zisk bodů přitvrdit na hřišti, a to zejména v osobních soubojích. Ty Sršni ve většině případů prohrávali a pokud se to plně nepotvrdilo v úvodní třetině, pak v druhé části téměř v plné nahotě. Třetí část při pětigólovém manku se mohla jen dohrávat, ale Valaši chtěli vstřelit alespoň čestnou branku. Nebyli však schopni proměnit ani jedinou svou příležitost. Jejich marnost nakonec znovu završili Ostravané šestou, poslední, brankou utkání. Muži "C" tak vstoupili do soutěže porážkou a lehce rozladěni se odebrali vše probrat na oběd doplněný nezbytnou desítkou či dvanáctkou, vždyť přece pro tuto žízeň utkání hrají.

 

Štika na druhý zápas přijel, viděl, zvítězil!!!

VS. 5:2
1. FBK Rožnov p/R C   FK Gůfuň Nový Jičín (0:1, 3:1, 2:0)

Druhé utkání mužů "C" v sezóně začalo prakticky jako to úvodní, tj. nervózní první třetinou a inkasovanou brankou. Projev Sršňů v utkání však už nebyl tak pochmurný, naopak Valaši navázali na závěr předchozího utkání a také soupeř byl pro Rožnovany přijatelnější, neboť měl zájem narozdíl hrát florbal... narozdíl od Štajgrů v předchozím utkání, kteří jen vyhledávali souboje, ve kterých neustále drobně faulovali na hraně pravidel. Ale vraťme se ke Gůfuňům, kteří před utkáním se Sršni třikrát zvítězili a nepřipouštěli si porážku ani v tomto utkání. A když v úvodu druhé části vstřelili druhou branku, vypadlo vše na dobré cestě pro Novojičíňáky. Naopak Sršni vypadali, že i kdyby dnes stříleli z metru na prázdnou házenkářskou bránu, tak jsou schopni netrefit. Muže nakonec musel probrat junior Ševeček, který po čtyřech neplodných třetinách konečně rozvlnil síťku za soupeřovým gólmanem. A byl to impuls, který znamenal brankový rozjezd Sršňů. Ti se nakonec zastavili na pěti vstřelených brankách hráčům Nového Jičína, když už žádný další neinkasovali. Celkově tak dnes Valaši působili v dvojzápase Janošíkovsky... Štajgrům, kteří dosud nevyhráli, nechali vítězství, aby Gůfuňům, kterou dosud jen vyhrávali, uštědřili porážku.

 

Radost z výhry

Jeden z nových členů týmu, Vojtěch Švajda, v Rožnově hostuje z nedalekého Valašského Meziříčí: „Pro hodně hráčů šlo o první zápasy sezóny, pro některé dokonce o první zápasy za nový tým a na hřišti to v prvním zápase bylo znát. Výkon v prvním zápase byl nemastný neslaný a soupeř zaslouženě zvítězil. Ve druhém zápase už si všechno sedlo jak mělo a mohli jsme slavit první výhru. V týmu se teprve poznáváme, ale věřím, že dobrá nálada v šatně vydrží a pojedeme na vítězné vlně. PS: očekávám nějaké stmelení party nad škopkem pivka! 🙂 „

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista