youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
02.10.2019

,,Tým má na to šlapat jak hodinky“… věří Jakub Kostelecký!

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme s „po zápasovými“ rozhovory, které probíhají nepravidelně po vybraných duelech rožnovského „A“ týmu. Po čtyřech kolech mají Sršni na svém kontě stále pouze bod, za zápas se Znojmem.  Po poslední nevydařeném střetnutí s Torpedem Havířov, jsme o rozhovor požádali hráče původem z Nového Jičína. Univerzální matador, který umí pěkně přitvrdit muziku, není jim nikdo jiný než Jakub Kostelecký!

Předpisová hra s hlavou nahoře při rozehrávce z vlastního obranného pásma

Ahoj, jak bys zhodnotil poslední utkání Sršňů?

Ahoj. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas, což se také potvrdilo a oslabená sestava podpořila náš neúspěch v tomto utkání. Nerad něco takhle hodnotím, od toho tu máme trenéra. Jediné co bych ještě podotkl, je, že zase máme z čeho čerpat a na čem pracovat ať jsme příště lepší.

Tobě se zápas vyvedl, vstřelil jsi 2 góly, můžeš nám je ve zkratce popsat?

To sice ano, ale výsledek to nijak neovlivnilo. Při prvním gólu jsem se dostal k odraženému míčku z rohu, vyběhl s ním do střely a ta se šťastně odrazila za záda brankáře. U druhého gólu jsme se Štůsou a Leošem (pozn. Jakub Štůsek a Daniel Prašivka) dobře pressovali, na základě toho, mě první zmiňovaný postavil před hotovou věc, stačilo jen trefit. No a povedlo se (smích).

S pár stehy po zápase v Havířově vypadal Jakub Kostelecký stále usměvavě

Taky jsi měl po utkání krvavý šrám pod obočím, k tomu došlo jak? A jak se to zatím hojí?

Už se to stává klasikou, co (smích)? Protihráč dostával přihrávku od mantinelu na střed do střely, kterou jsem chtěl samozřejmě blokovat. Kromě míčku, přibral při došvihu i moje víčko a obočí. No z haly rovnou do nemocnice šít. Hojí se to i nehojí, mám tam ránu přes 3 cm na 4 stehy. Taková kosmetická úprava mého obličeje (smích).

Ty jsi obránce, ale góly jsi vstřelil po změně v sestavě, když Tě trenér poslal do útoku. Na jakém postu se lépe cítíš, když jsi teď ukázal, že umíš střílet góly v útoku?

To je těžko, někdy se daří více tam, někdy zase jinde. Jsem rád, že jako hráč jsem pro trenéra i pro tým použitelný na více postech.

Letní turnaj 3 na 3 a Kostel v nájezdu na gólmana

Čtyři kola mají Sršni za sebou, z nich však mají pouze bod. Nálada v kabině asi není úplně ideální. Jak z toho ven?

Je i není. Neřekl bych, že kluci ztrácejí chuť vyhrávat, ba naopak ten hlad po vítězství tam je. Problém spíše vidím v našich absencích. Pak se těžko něco trénuje, nacvičuje, trenér musí stále dokola něco na poslední chvíli měnit apod. Pevně doufám, že se vše ustálí. Tým má na to šlapat jak hodinky, jinak parta je výborná. Už vlastně třetím rokem, co za sršně hraji.

Rožnov teď čeká ještě 5 výjezdů. V sobotu zajíždí do Prahy, kde se utká se Startem. Co zlepšit do tohoto zápasu?

No..je potřeba vše zrychlit od rozehrávky, po postupný přechod až po kombinace. Taky přistupování k hráčům, důraznost a můžu pokračovat dál, ale tohle jsou věci, které nám jsou pravidelně opakovány na trénincích. Chce to jen čas.

Předzápasový hlouček a postavení Kostela v rámci jeho zvyků

Máš nějaký svůj předzápasový rituál? Pokud ano, prozradíš nám jaký?

Rituály úplně ne, ale spíše už den před zápasem a v den zápasu mám zaběhlé principy, které fungují a které se snažím, kromě výjimek dodržovat. Ale abych vypíchl něco konkrétního, tak při nástupu kolem brány, stojím za. Tuším, že tebe (pozn. Petra Burýška) mám vždy po pravé straně, je to tak Petře (smích)?

Chtěl bys něco vzkázat hráčům nebo fanouškům?

Spoluhráčům velké díky za skvělou partu! A fanouškům snad jen ať chodí. Chci hrávat před plnou halou. Rodiče s dětmi, mladí sršni, starší ročníky, všichni koho florbal baví, hlavně ať je dobrá atmosféra. I na Jalovec dojde!

Sezónní tým Warriors Nový Jičín – tam nemůže Kostel chybět

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista