youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
04.10.2019

Série venkovních duelů pokračuje, Sršni „letí“ do Prahy!

V Havířově to jednoduše nevyšlo. Možná proto, že se nejelo vlakem. Minimálně tahle změna nastane teď při dalším výjezdu Sršňů. Valaši do Prahy zamíří Leo Expressem a budou doufat, že tato pohodlná cesta jim dodá energii a štěstí při zápase s Pražským Startem.

Daniel Slovák si rád zpestří svůj hráčský program při své hlavní činnosti šéftrenéra mládeže v klubu Rožnovanů

Start, který loni skončil na 9. místě v tabulce. Tohle umístění jim sice zajistilo záchranu bez play-down, ale na druhou stranu mohli hráči trochu smutnit, že neokusili play-off, na které ztráceli pouhých 6 bodů. Smutek nejspíš hráči Startu přešli na výbornou a nyní jsou připraveni o play-off zabojovat. Z poslední třech zápasů mají 9 bodů a okupují tak o skóre 5. místo v tabulce.  Přitom paradoxně všechny zápasy zvítězili na soupeřových palubovkách. Doma odehráli doposud jen jedno utkání s Jaroměří, které prohráli 5:8. Prokletí domácích zápasů Start provázelo i v loňské sezóně. Čísla hovoří jasně. Loni z celkových 13 zápasů prohráli hned 7, což je větší polovina. Letos zatím celkově mohou být hráči i trenéři Pražského celku spokojeni, až na opět nevydařený domácí zápas.

Vladimír Blažek doplnil kolegu Zdražila a vyztužil defenzívu Sršňů

To Sršni řeší úplně opačný problém. Hráči Rožnova po 4 utkáních ještě nevyhráli. Dokázali zatím získat pouze jeden bod za prohru v prodloužení a to doma se Znojmem. Jen stěží můžeme hledat příčinu takového začátku sezóny. Jeden z důvodů může být stálá neúplnost kádru a marodka, která přišla se začátkem sezóny. Vždyť při posledním utkání v Havířově chybělo hned 7 hráčů a bez debat se dá říct, že klíčových hráčů. Budeme tedy všichni věřit, že se kádr konečně ustálí a v kompletní sestavě půjde zápas od zápasu a začne bodovat.

Daniel Prašivka zvaný „Leoš“ při rozehrání z obranného pásma

Statistické okénko obou týmů: 

Statistické srovnání soupeřů po dosavadních odehraných zápasech

Při srovnání statistik obou týmů lze zpozorovat hned 3 zásadní rozdíly. Jsou jimi vstřelené branky, kterých má Start jednou tolik víc než Rožnov. Další suverénní rozdíl je v úspěšností přesilových her. U Startu je tato úspěšnost na čísle 44,44%. To u Sršňů bohužel stále svítí 0. Start tohle číslo řadí celkově na 3. místo ze všech týmů v lize. Naopak úspěšnost oslabení má Pražský celek nejhorší. Zajímavou statistikou také je procentuální střelecká úspěšnost. Start je v této disciplíně nejlepší. Číslo 28,04% znamená, že více než každá 4 střela Startu končí gólem!

Patrik Pícha byl v utkání s Gullivers vítanou posilou

Zajímavost: Start má jeden z nejmladších týmů v 1. lize. Zaokrouhlený věkový průměr Startu je 21 let. Loni byste na soupisce Startu našli hráčů pod 20 let s těží jen pár. Letos? Letos jich mají hned 14! Zaokrouhlený věkový průměr Sršňů je 23.

Ondra Smékal nezapře dobré srdce a pomáhá soupeři na nohy

Vzájemné zápasy:
Sezóna 2016/2017
Start vs. Rožnov 8:5
Rožnov vs. Start 7:3
Sezóna 2015/2016
Start vs. Rožnov 3:6
Rožnov vs. Start 8:5

Utkání Sršni zahájí v sobotu v Praze Kunraticích od 18:45!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista