youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
27.09.2019

Do sezóny vstoupili prvním turnajem i elévové

K prvním soutěžním zápasům v lize vyrazilo družstvo elévů do Horní Suché. Sestava byla složená z hráčů z minulého roku z přípravky a doplněna o mladší hráče elévů z předcházející sezóny. Kluci si tedy na sebe ještě zvykají, potřebují se více poznat a sehrát se. Sršni na turnaji nakonec po boji obsadili páté místo.

Pokřik před zápasem

VS. 18:14
FbK Horní Suchá   1. FBK Rožnov p/R

K prvnímu soutěžnímu zápasu v sezóně nastoupili elévové proti domácí Horní Suché, která byla jako pokaždé hnána dopředu svým publikem. Zápas začal zostra a hra se přelévala z jedné půlky hřiště na druhou. V první půli se podařilo Horní Suché odskočit do vedení o 5 branek, ale o přestávce byli Sršni povzbuzeni, že zápas ještě nekončí a výsledek jde dohnat. To se také ve druhé části téměř podařilo, kdy Rožnov dotáhl skóre až na rozdíl jedné branky a dostal domácí pod tlak. Jenže publikum hráče Horní Suché nakonec dotlačilo zabrat a dotáhnout zápas do vítězného konce.

Boj na hřišti

VS. 15:11
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov p/R

V druhém zápase čekal na Sršně soupeř z Frýdku-Místku. Opět to byla vyrovnaná bitva se spoustou šancí a gólů. Frýdku se podařilo do přestávky odskočit ve skóre, ale Rožnov po pauze opět zabral a dokázal se herně i výsledkově dorovnat svému soupeři. Ke konci zápasu Frýdek přidal o čtyři branky více než Sršni a zvítězil.

Důležité je nejen dobře hrát na hřišti, ale i dobře vypadat na střídačce!

VS. 12:23
1. FBK Rožnov p/R   1. FBC Karviná

Ve třetím utkání čekal na Sršně nejlepší tým na turnaji a to Karviná. Na Sršních už byla vidět únava z předchozích zápasů zapříčiněna i delším hracím časem, než na který byla většina hráčů zvyklá z minulé sezóny. Začátek zápasu byl ještě vyrovnaný, ale pak Karviná trestala chyby ve hře Rožnova, hlavně z rychlých brejků. Když se ke hře Sršňů obrátilo zády také štěstí po pár smolných i vlastních gólech, tak museli protrpět další porážku.

Podání rukou po zápase

VS. 12:13
1. FBK Rožnov p/R   FBC AGA24 Český Těšín

Na poslední zápas si Rožnov věřil a chtěl Český Těšín porazit. Od první minuty tedy na svého soupeře vletěl a nasázel mu pár branek, objevovaly se ve hře i nějaké kombinační akce hlavně od první lajny. Rožnov po celou dobu v utkání vedl o jednu až dvě branky, bohužel však ke konci zápasu se Český Těšín dostal do vedení a i přes závěrečný nápor Sršňů jej dokázal udržet o jedinou branku do konce utkání.

Několik branek přidal na hřšiti i Rosťa Drozd!

Trenér Radek Štekl komentoval turnaj pěti týmů takto: „Většina kluků byla na prvním turnaji za elévky, tedy o kategorii výše, než na co byli zvyklí z loňské sezóny. Někteří kluci se mezi sebou ještě pořádně neznali i já jsem je ještě tolik nestačil poznat. Potřebují ještě čas k sehrání se a na trénincích můžeme zapracovat na určitých dovednostech, aby na příštím domácím turnaji obsadili vyšší umístění.

Závěrečné vyhlášení

Na prvním letošním turnaji elévy reprezentovali:

Jarda Sklenář – 1, Ondřej Bačík – 8, Pepa Bělůnek – 9, Matyáš Divín – 11, Rosťa Drozd – 99, Naty Karafiát – 14, David Karlík – 21, Honza Kopeček – 47, Lukáš Patočka – 78, Jonáš Šťastný – 7, Honza Štůrala – 2, Martin Wolf – 97, Michal Krba – 14

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista