youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
26.09.2019

Sérii venkovních zápasů odstartují Sršni v Havířově!

,,Jaká asi může být cesta do Havířova?” … legendární hlášku ze seriálu Lajna, si teď jistě budou s trochou nadsázky pokládat i hráči A týmu, kteří v sobotu odcestují na 4. kolo 1. ligy, právě do Havířova. Konkrétně se utkají s týmem Florbal Exelsior Havířov (bývalé Torpedo).

Pavel „Žiky“ Žitník ve stylu Iron Maiden

Bývalé Torpedo, je klub s velkou florbalovou historií a tradicí. Letos ovšem zatím dokázali za dva zápasy získat pouze bod, tak jako hráči Rožnova. Nutno však podotknout, že los Havířovu úplně nepřál. Start soutěže na Havířov čekal v Chomutově, kde nepředvedli vůbec špatný výkon, když po přestřelce nakonec podlehli Chomutovu 9:6. Druhé kolo, druhý výjezd pro Havířov. Tentokrát na horkou půdu do Znojma, kde Havířovští padli až po samostatných nájezdech. Bod tedy vydřeli se Znojmem, shodně jako Valaši. Kde hledat takový krkolomný začátek týmu, který ještě předloni ovládl základní část 1. ligy? Jeden z aspektů, může být fakt, že havířovských střelec Matěj Černý se prozatím nějak extra gólově neprojevuje, i když v zápase proti Znojmu z neznámých důvodů chyběl. Uvidíme zda se do sestavy vrátí v pátek, kdy má Havířov dohrávku druhého kola, když doma sehrají zápas s Ústí nad Labem.

Josef Viktořík otevřel gólový účet utkání

Rožnov i po třech kolech stále čeká na plný bodový zisk. Nepovedlo se mu to v Petrovicích a ani při repríze loňského finále s Gullivery. Se Znojmem, jak již bylo zmíněno, dokázali vybojovat Sršni bod. Určitě tak budou svěřenci trenéra, Miroslava Kasla namotivovaní k tomu, aby začali sérií výjezdů, které na Sršně čekají, úspěšně a získali tak do dalších utkání sebevědomí. Výjezdů absolvují teď Valaši hned 6 za sebou! Spolehnout by se však měli na Josefa Viktoříka, který roli střelce plní i nadále v 1. lize. V Petrovicích sice neskóroval, ale poté dokázal vstřelit Znojmu hattrick a následně Gulliverům dva góly. Snad rožnovskému sniperovi vydrží forma i do venkovních zápasů.

Předzápasový pokřik

Vzájemné zápasy:
Sezóna 2016/2017
Havířov vs. Rožnov 8:3
Rožnov vs. Havířov 10:9 pn.

Hrající prezident, Dalibor Plesník, a jeho upřímná radost z asistenci rožnovskému sniperovi, Josefu Viktoříkovi

Předzápasový pohled Petr Burýška, v posledních letech stálice sestavy Rožnova: ,,Torpedo sice hraje v pátek dohrávku 2. kola s Ústím, každopádně na to, že bude Havířov unavený nemůžeme absolutně spoléhat. Očekávám vyrovnaný průběh utkání. Kluky z Havířova moc dobře známe z letních turnajů. S Warriors jsme jim v 3+1 loni ani letos nedali šanci, tak věřím, že to teď předvedeme i na velkém hřišti. Kluci z Jackpotu s nimi hráli letos na Hornetsu finále a na to jak byli oslabení, předvedli skvělý výkon. Společnými silami jim jedeme teď z Havířova vyfouknout tři body!

Utkání startuje v sobotu 28. 10. od 16 hodin.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista