youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
19.09.2019

Repríza loňského finále Národní ligy, na Valašsko míří Gulliveři z Brna!

První liga má za sebou úvodní dvě kola. Dalo by se tak říct, že se týmy stále ještě rozehrávají. Ovšem kdo lépe zvládne start ligy, bude mít méně starostí před koncem základní části, když se bude hodit každý bod pro účast v play off. V tomhle můžeme hned vidět rozdíl mezi sobotními soupeři. Tedy domácím Rožnovem, který má po dvou zápasech na kontě pouze jeden bod. A mezi Brněnskými Gullivery, kterým začátek vychází zatím na jedničku, protože mají plný počet bodů.

1. liga, 3. kolo – Rožnov vs. Brno

Jakoby to bylo včera, když Brněnští Gulliveři přebírali v Rožnově pohár za mistra Národní ligy. Rožnov skolili suverénně 3:0 na zápasy. Nelze však říct, že by Rožnov udělal ostudu. Vždyť na adresu Sršňů nešetřil tehdy v pozápasovém rozhovoru chválou trenér hostujícího celku, Jiří Bořecký, který pronesl: “Rožnov z nás vymáčknul maximum, uvidíme se v příští sezóně.” Jeho proroctví se naplnilo a tak i tuto sezónu se dají očekávat napínavé duely mezi těmito již prvoligovými mančafty.

Aktuálně mají oba celky za sebou dva úvodní zápasy. Brněnští, jak už bylo zmíněno, zvládli obě utkání, když nejprve doma porazili 8:7 Štíry z Českých Budějovic a poté uloupili tři body petrovickým Krokodýlům, na které v prvním kole naopak Sršni nestačili. Je vidno, že Gulliveři ještě žijí loňským postupem a hrají ve velké, stále trvající euforii, která je bez debat zasloužená. Navíc nepřišly ani nijak zásadní změny v kádru Brna. Týmoví lídři z loňského roku Václav Černoch a Adam Bouška se zatím jeví, že budou lídry svého týmu i v první lize. Adam Bouška má na svém kontě 5 kanadských bodů. Václav Černoch jich zaznamenal za 2 zápasy hned 7, a vede tak kanadské bodování 1. ligy.

Petr Burýšek ve finálovém utkání Národní ligy proti Gullivers

To v Rožnově změn přišlo víc. Především ztráta Petra Krhuta je velmi znát. Ovšem vypořádat se dá se vším, což nám ukázalo i předchozí utkání se Znojmem. Sršni sice ztratili téměř vyhrané utkání, ale výkon s tak omládlou sestavou slibuje Rožnovu lepší zítřky. Budeme moct sledovat ony lepší zítřky již v utkání s Gullivery?

Vzájemné zápasy:
Brno vs. Rožnov 5:4 p.
Rožnov vs. Brno 4:2
Brno vs. Rožnov 6:2
Brno vs. Rožnov 5:1
Rožnov vs. Brno 5:6
průměr vstřelených branek v utkání 8

Sršni budou opět spoléhat především na snipera Josefa Viktoříka

Zajímavost: V sezóně 2017/2018 se tyto 2 týmy utkaly v sezóně hned šestkrát, z toho čtyřikrát v semifinále play off. Tehdy Rožnov zvítězil 3:1 na zápasy. Průměrný počet branek na utkání byl v play off 6,25. V sezóně 2018/2019 se Rožnov s Brnem opět v play off potkal. Rožnov tentokrát padl ve finále poměrem 3:0 na série. Kde byl průměrný počet branek 8,3.

Přijďte v sobotu podpořit domácí Sršně za první výhrou v nové sezóně! Utkání začíná v 19:30!

V sestavě Sršňů už neuvidíme Denise Zimmera, který definitivně přestoupil do superligových Otrokovic

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista