youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
10.09.2019

1. liga se vrací pod Radhošť… Sršni doma vyzvou exsuperligové Znojmo!

Po dvou sezónách strávených v Národní lize, okusili Rožnovští v sobotu v Petrovicích opět ligu první. V okleštěné a omlazené sestavě podlehli Petrovicím poměrem 4:1. Sršni nedostali na florbalové poměry příliš gólů, ovšem zklamali v koncovce, jak již po zápase řekl trenér Miroslav Kasl.

2. kolo základní části 1. ligy mužů

Za výkon se ale vůbec stydět nemusí. Je potřeba hledat pozitiva, jako například dobrý výkon brankáře Škrobáka, který pokryl hned 26 střeleckých pokusů, které na něj letěly z holí hráčů Petrovic. Bohužel dobré bloky domácích a výborně pohlídaný Josef Viktořík, byl nejspíš kámen úrazu prvního kola pro rožnovské hráče. Hráči teď musí neúspěšný vstup hodit rychle za hlavu a soustředit se na následující zápas, který se uskuteční již tuto sobotu a to doma proti Znojmu!

Znojemští loni zažili oproti Rožnovu úplný opak – sestup ze superligy. V superlize přitom kroutili druhou sezónu po sobě. Ovšem loňský ročník se jim vůbec nepovedl a letos by tak chtěli určitě zpět do nejvyšší soutěže. Že to nebudou mít vůbec jednoduché se mohli přesvědčit hned v prvním kole, když si z Ústí nad Labem odvezli výprask 8:2. Přitom hned devět hráčů zůstalo z loňského superligového kádru i v tom kádru prvoligovém. Především udržení Tomáše Kuchariče, by měla být pro Znojmo výhra. Tento sedmadvacetiletý útočník totiž nasbíral v obou superligových sezónách nad 35 bodů, což jsou slušná čísla. V brankovišti také nedošlo k výrazné obměně, tak jako loni ve Znojmu zůstává teprve jednadvacetiletý Jan Hándl.

Patrik Hegar z žádného souboje neustoupí a když je potřeba, přispěje i gólově

Poslední vzájemné utkání:
Rožnov vs. Znojmo 8:3, Znojmo vs. Rožnov 8:3, sezóna 2013/14
Znojmo vs. Rožnov 9:3, Rožnov vs. Znojmo 4:12, sezóna 2014/15
Rožnov vs. Znojmo 4:8, Znojmo vs. Rožnov 10:6, sezóna 2015/16
Rožnov vs. Znojmo 5:9, Znojmo vs. Rožnov 13:3, sezóna 2016/17

Zajímavost: Poslední vítězství, které Sršni se Znojmem dokázali vybojovat se stalo v sezóně 2013/14. Ze současného kádru, si zápas pamatuje Pavel Barabáš, Marek Obšívač, Josef Viktořík a také Petr Krhut. Naopak poslední domácí zápas se Znojmem, který byl neúspěšný si pamatuje navíc Vladislav Kittel, Jakub Štůsek, Patrik Hegar, či Daniel Slovák. Tehdy v Hornets aréně řádil již zmiňovaný Tomáš Kucharič, který zaznamenal hned 5 kanadských bodů za hattrick a dvě asistence. Na tohoto hráče si je teda určitě dávat velký pozor.

Dvě rožnovské brankářské generace – Marek Obšivač a Jiří Škrobák

Prolomí Sršni sérii proher s tímto neoblíbeným soupeřem? Na tuto otázku dostanete odpověď již tuto sobotu, 14.9., tak dorazte fandit, budeme Vás potřebovat!

Úvodní buly je naplánováno na 19:30. Přijďte podpořit Sršně v nové sezóně!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista