youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
17.07.2019

Prague games splnilo očekávání zážitkově, výsledkově to mohlo být lepší

Po dvou letech zamířili opět Rožnovští sršni na florbalové Prague Games. Před dvěma lety se dalo říct, že kluci byli na turnaji spíše do počtu, teď tomu tak být nemuselo, přestože se turnaje zúčastnili převážně dorostenci. Dva dny před turnajem se odehrál přípravný zápas s letním turnajovým uskupením Snus team, který vyslanci klubu na turnaj zvládli 8:4 a pozitivně tak zůstali nalazeni do Prahy. Zápas ukázal silné stránky týmu, ale i místa, na kterých bylo ještě třeba zapracovat.

Radek Včelař mágem v brance Sršňů

První soupeř švédský Tyresö Trollbäcken IBK se řadil mezi favority skupiny. Do zápasu s Rožnovem vstoupil v nejsilnější sestavě. Švédové vynikali svou technikou. Fyzicky dobře vybavení hráči ale museli být překvapeni, když mladý rožnovský tým dokázal výborně bránit. Hrálo se v tempu hodném play off, plném emocí a často se hrálo na hranici nedovolených zákroků. Na začátku deváté minuty přišla jediná větší komplikace zápasu, když se Plandor nechal vyloučit zbytečně za hrubost. Trollbäcken zahrál přesilovou hru velmi zkušeně a Eriksson nedal Škrobákovi v bráně ani nejmenší šanci na úspěšný zákrok. Druhá půle neposkytla nic nového, pokračovalo se ve vysokém tempu, ale žádný tým si nedokázal vytvářet šance. Bohužel vedení v zápase poskytovalo soupeři velkou výhodu v závěru zápasu, kdy se čas nestopoval. Poslední tři minuty se hrály s maximálním nasazením a Sršni dokázali vyvinout obrovský tlak, který vedl bohužel jen k pár šancím a trefené brankové konstrukci. Těsná prohra mrzela, ale výkon hlavně v obranné fázi byl velmi dobrý. Aspoň bod si mladíci z Rožnova zasloužili.

Komentář Daniela Slováka, vedoucího mladých Sršňů na turnaji: „Do zápasu jsme šli s tím, že nás nečeká nic lehkého, ale nikdo z nás nechtěl ze zápasu odejít bez bodu. Zápas mě bavil od první chvíle kdy začal, vyhráli jsme první vhazování a hned byla slyšet celá střídačka, a to platilo po celý zápas při každé zblokované střele, dobré akci, nebo odebraném míčku. Naše hra do obrany dosahovala v tomto zápase slušných kvalit, vlastně jsem asi na celém turnaji neviděl už lepší obrannou hru. Do útoku jsme ale nepředvedli mnoho…

Dan Slovák tým připravoval i mimo hřiště na své soupeře

Na druhý zápas čekalo Rožnovany v juniorské katerii prvoligové Milevsko, které ničím nepřekvapilo. Sršni už viděli jeden zápas tohoto týmu na turnaji a věděli, na co by si měli dát pozor. Hned po půl minutě hry se prosadil Smékal, když se zjevil sám před brankářem Došwichu. Soupeř srovnal o pět minut později a co více, byl nebezpečnější. Vedení vrátil na stranu Rožnova Ševeček, ale v závěru poločasu ve vlastním oslabení prchnul Strouhal a opět bylo srovnáno. Druhou půli střídala chyba za chybou, žádný tým ale branku již nevsítil a tak se týmy rozešly za nerozhodného stavu.

Daniel Slovák opět k utkání poznamenal: „Jsem si jistý, že jsme měli kvality, abychom zápas zvládli bez větších problémů, ale popravdě po předvedeném výkonu jsme si nezasloužili ani bod. Soupeř nás přehrál a my podali naprosto jiný výkon než v předchozím zápase. Nevím proč, ale chyběla nám energie, opravdu hodně jsme zaostávali v pohybu a od toho se vše odvodilo. Zápas měl být vyšších kvalit, místo toho se hrálo na úrovni spodní části třetí juniorské ligy.

Sršni se mohli pyšnit na turnaji pevnou obranou

Poslední zápas skupiny s týmem Snipers Bratislava měl určit konečné pořadí tabulky. V případě výhry by se mohli Sršni ještě posunout na druhé místo, v případě prohry by ze čtvrtého místa museli absolvovat ještě předkolo play off. Zápas začal opatrně. Týmy si vytvářely střelecké příležitosti, ale žádný tým si nevytvořil sroprocentní šance. První hrozba přišla po hrubce v rozehrávce, po které se situace hasila faulem a výsledkem byl samostatný nájezd, ve kterém ale soupeř selhal. Skóre otevřel z přesilové hry Hudeček, který vypomohl Rožnovanům z týmu dorostenců Frýdku Místku. O chvíli později ale Snipers srovnali, a tak v polovině zápasu svítil na tabuli výsledek 1:1. Ve druhém poločase nejprve rozhodčí vyloučili v jeden moment jednoho hráče na každé straně. Po minutě hry 4 na 4 si došel pro trestné střílení Červený, který ho poté sám s klidnou hlavou proměnil. Zápas stačilo v klidu zkušeně dohrát, bohužel se tak nestalo a soupeř za malou chvíli srovnal po samostatném úniku středem hřiště a to nebylo vše. Následovalo naprosto zbytečné vyloučení, které hosté využili bez větších problémů a zbývajících pět minut si už pohlídali, i když místy bylo vyrovnání hodně blízko. Těsná prohra odsunula mladé Sršně na čtvrtou pozici tabulky s nutností odehrát předkolo play off.

Vedoucí Daniel Slovák okomentoval zápas pouze krátce: „Díky několika chybám jsem si sami prohráli zápas. Stačilo málo…

K zápasu se také vyjádřil Petr Červený, kapitán týmu: „Třetí zápas jsme nastoupili proti soupeři z Bratislavy. Dle mého jsme byli skvěle připraveni a co víc, hlavně skvěle namotivovaní po špatném výkonu z předešlého zápasu (s Milevskem 2-2). Náš brankář předvedl vše, co mohl, ale my, jako hráči, jsme mu nedokázali dostatečně pomoct. Měli jsme docela smůlu, jelikož jsme trefili asi 3 tyčky, ale na to se nechci vymlouvat. Zápas jsme si prohráli sami, a to, podle mého, hlavně svou nekoncentrovaností (zbytečné tresty, neplnění trenérských rad a další..,) což nás stálo lepší umístění ve skupině…

Mezi zápasy nemohl chybět i relax a odreagování

V předkole nečekal na Rožnov žádný lehký soupeř, ale tým IBK Södra Böhmen, který tvořili převážně hráči Českých Budějovic doplněni hráči z okolí. Tento tým si během turnaje připsal skalp Mladé Boleslavi a dokonce Florbalu Chodov. Do zápasu se šlo s pár změnami, tou největší byla výměna brankáře. V turnaji dostal poprvé šanci dorostenec Včelař a nevedl si vůbec špatně. Zápas začal ve vysokém tempu a hned v první minutě dostal soupeř možnost trestného střílení, které s velkým přehledem proměnil Hanák. Soupeř hrál lépe s míčkem, ale dlouho nemohl navýšit vedení. V jedenácté minutě již Södra Böhmen dokázala odskočit na rozdíl dvou branek. Netrvalo to ale dlouho a Smékal svou přesnou nahrávkou našel Plandora, který pohotovou střelou snížil. Tato branka Rožnov nakopla, zápas byl pořád otevřený. Pět minut před koncem dokázal jihočeský tým opět odskočit přesnou střelou ze střední vzdálenosti a od této chvíle se hra otevřela. Sršni do konce zápasu ještě dvakrát inkasovali a utrpěli nejvyšší prohru na turnaji, přestože podali jeden z lepších výkonů.

Zápas zhodnotil Radek Včelař, pro kterého to byl premiérový brankářský start na Prague Games: „Zápas se nám celkem povedl. Jeden z lepších výkonů turnaje. Ale na silnějšího soupeře to nestačilo a poslal nás zaslouženě domů.

K celému turnaji se vyjádřil David Karafiát, hráč z útočných řad Rožnova: „Bylo to fajn, nové zážitky, spoustu nových zkušeností, sice jsme ani jednou nevyhráli, ale bojovali jsme co to dalo, ale bohužel to nestačilo, výhra není vše a už teď se připravujeme na další rok.

Sestava týmu Rožnovanů v kategorii B18

Shrnutí Daniela Slováka, který na turnaji plnil roli vedoucího i trenéra: „Výsledkově jsme nezanechali velikou stopu, ale ostuda to rozhodně nebyla, všechny zápasy jsme odehráli vyrovnaně. Skupina byla podle očekávání velmi vyrovnaná. Nadělali jsme v ní více chyb než soupeři, a proto jsme skončili čtvrtí. Stačilo málo, možná trochu více zkušeností a klidně jsme mohli skupinu vyhrát, potom mohl celý turnaj vypadat jinak. Doufám, že si kluci turnaj užili a získali další zkušenosti. Děkuji jim za společně strávené chvíle.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista