youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
03.09.2019

Startuje 1. liga… Valaši sezónu zahájí v Petrovicích!

Předchozí dvě sezóny strávené v Národní lize, se dají považovat za velmi úspěšné. Nejdříve Sršni v první sezóně vyhráli play-off a stali se mistry ligy, poté v sezóně druhé ovládli baráž o první ligu proti Ostravskému MVILu. Vedení se tak po těchto povedených sezónách rozhodlo přihlásit a vrátit do Rožnova první ligu, s cílem hrát v této soutěži důstojného soupeře. Zvládnou svěřenci Miroslava Kasla tuto úlohu? Dost může napovědět již první kolo v Petrovicích…

Předzápasový bojovně laděný hlouček Sršňů

Petrovice mají za sebou dvě sezóny strávené v první lize, Rožnov se naopak po dvou sezónách do první ligy vrací. Tento duel je poněkud symbolický. Aby taky ne, když to byli právě „Petrovičtí“, kteří v sezóně 2016/2017 v baráži zdolali rožnovské Sršně a na úkor Rožnova tak získali první ligu. Hned první sezónu si Petrovice vůbec nevedly špatně, postoupily z 8. místa do play-off. V té druhé (loňské sezóně) už to ovšem tak světlé nebylo. Petrovice bojovaly v baráži o záchranu, což se jim nakonec podařilo.

To v kabině Sršňů panuje po úspěšných dvou sezónách v Národních lize nadšení a velké očekávání před následující sezónou, ve které určitě nebudou chtít hrát druhé housle, ovšem v kádru dochází k obměně. V první lize nejspíš neuvidíme hrát Filipa Kristka, Daniela Šichtaře a start doposud zcela nepotvrdili zkušení bratři Barabášové a matador Petr Krhut. Na hostování do Hranic také odešel brankář Petr Holčík. Naopak aktuálně se právě dotahují jednání o střídavých startech, tj. mladých hráčů ročníků 1998-2000, kteří jsou na hranách základních sestav superligových klubů. Nabízí se stále možnost příchodů pár hráčů ze Vsetína, případně z Kopřivnice. Jak to vše nakonec dopadne se dozvíme v následujících hodinách, dnech či týdnech.

Petr Burýšek lídrem zadních řad

Petrovice naopak oslabil odchod zkušeného Lukáše Hrubého, Radima Ivana či Bohdana Kopelce. Otazník dle neoficiálních informací stále leží nad Romanem Ciompou, který oblékal také rožnovský dres. Tyto mezery se vedení snaží zalepit především příchodem zkušeného Matěje Erbse (známého spíše jako Matěje Smetáka). Soupisky však stále uzavřené nejsou a jak již bylo zmíněno, vše se vyjasní v následujících dnech.

V čem může být zásadní změna od posledního působení Sršňů v 1. lize? Jednoznačná odpověď – Josef Viktořík, parta nadšenců okolo něj a výkony skvělých brankářů, kteří v posledních dvou letech drželi Rožnovské tam kde nyní jsou. Vždyť právě především díky Pepovi Viktoříkovi vybojoval Rožnov zpátky první ligu, když v baráži proti MVILu zaznamenal rožnovský snajpr během dvou utkání neuvěřitelných 11 branek! Tím sestřelil Ostravu a poslal Rožnov zpátky do první ligy!

Dlouhodobě nejlepší střelec Sršňů – Josef Viktořík

Poslední vzájemné utkání:
Rožnov vs. Petrovice 14:2
Petrovice vs. Rožnov 2:0
Petrovice vs. Rožnov 3:7
Rožnov vs. Petrovice 5:7
Rožnov vs. Petrovice 4:6

Zajímavost: Petrovice loni 1. ligu zachraňovaly doslova za pět minut dvanáct, když v baráži porazily Orku Čelákovice… Přitom sezónu Petrovice neměly úplně špatnou na to, aby se trápily v baráži. Celkově loni skončily Petrovice na 10. místě po základní části se ztrátou 8 bodů na play off a 2 bodů na vyhnutí se play-down. Trošku podobnou situaci v základní části zažili Rožnovští ve svém doposud posledním představení ve druhé nejvyšší soutěži. Tehdy, v sezóně 2016/2017 skončili Sršni na 12 místě, se ztrátou 3 bodů na vyhnutí se play-down a se ztrátou 8 bodů na play-off!

Start sezóny je na spadnutí tak jako utkání s Petrovicemi, které začíná v sobotu 7.9. od 17 hodin!

Barážový hrdina v brankovišti Rožnova, juniorský gólman, Jiří Škrobák

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista