youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.08.2019

Dva týdny dětských kempů plné zážitků jsou za námi

Florbalový tábor určitě předznamenává, že děti stráví spoustu času florbalem. Na rožnovských kempech však hala byla doplněna spoustou dalších aktivit. Děti strávily spoustu času v přírodě, na krytém bazénu, shlédli Jurkovičovu rozhlednu, zábavní Gibon park. Už se těšíme na další ročník!

Ale pojďme postupně, kdy vždy první den, jak je vidět z fotky níže, byl o shledání dětí, poznávání nových tváří a vytváření první kamarádských vazeb.

Úvodní den a předání dětí

Určitě jsme však nelenošili, jakmile to bylo jen možné, už v den příjezdu jsme strávili spoustu času na hale, abychom pilovali florbalové návyky. Na kempech se sešli děti různých věkových kategorií a hlavně ti starší inspirovali ty mladší.

V hale jsme trénovali všichni dohromady

Hala nikdy nemohla zůstat bez zábavných cvičení a her. Děti většinou soutěžily v družstvech a nejedna soutěž byla více než prestižní.

Tréninky v hale byly doplněny o spoustu soutěží

Ubytování a stravování jsme měli v komplexu hotelu Energetic. Musíme celému osazenstvu poděkovat za vynikající servis, který nám připravili. Ještě jednou díky, bylo to tu skvělé.

Stravování bylo na velmi dobré úrovni v hotelu Energetic

Každý den děti měly kromě florbalové haly i další aktivitu. Nemohl chybět ani relaxační krytý bazén s tobogánem!

Užili jsme si to i v krytém bazénu – výborný relax

Aby především „mimorožnovští“ poznali krásy našeho města, vystoupali jsme až na Jurkovičovu rozhlednu, odkud je vidět Rožnov jako na dlani.

Navštívili jsme Jurkovičovu rozhlednu s krásným výhledem na Rožnov

Valašsko se pyšní především památkami, ale turistická vytíženost Rožnova jako města dala podnět k vybudování několika dětských center. Jedním z nich je Gibon park, kam jsme se vypravili.

V Gibon parku bylo spoustu zábavy

Určitě třešničkou na dortu v Gibon parku je lanová dráha v korunách stromů. Děti se v ní učí samostatnosti a také fyzické zdatnosti. Ti nejodvážnější ji dokončili celou… Gratulujeme!!

Nejodvážnější z dětí se vypravily na lanovou dráhu v korunách stromů

Mnoho ze svých idolů děti vidí především v televizi, my jsme jim dokázali přivést zástupce mistrů České republiky z kádru 1. SC Vítkovice až na tábor. Děkujeme za návštěvu Martinu Neherovi s Tomášem Sladkým!!!

Turnusy navštívili i superligoví hráči 1. SC Vítkovice a rozdali své podpisy

Podpisy mistrů ČR jsou velmi cenné. Někteří neváhali nechat své idoly zvěčnit na cokoliv. Jistě našeho nejmladšího účastníka tábora, Otu Křižáka, rodiče doma pochválili, jak cenné podpisy domů donesl.

Nejcennější podpisy měly své místo všude

Komentář Zbyňka Macury, zástupce vedení rožnovského klubu: „Jsem strašně rád, že se letos podařilo navázat na dlouhodobou spolupráci rožnovského a ostravského klubu a uspořádali jsme společné kempy v malebném Rožnově. Pro děti ze Slezska to byl kemp v prostředí, které na Ostravsku bohužel nemají. A pro nás Rožnovany to byla skvělá zkušenost, jak lze tábor pojmout. Vzájemně jsme se obohatili o své poznatky a v závěru druhého turnusu už spřádali plány na příští ročník, kdy bychom na letošní kempy chtěli znovu navázat.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista