youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
02.09.2019

V náročném víkendu Sršni odehráli Vikings cup i druhé kolo Poháru

Valaši už během soboty odehráli svá první utkání v rámci Vikings cupu. V neděli pak museli najednou bojovat na dvou frontách. Už dopoledne se střetli v rámci čtvrtfinále Vikings cupu, aby pak v odpoledních hodinách bojovali o konečné umístění v Kopřivnici a zároveň ve druhém kole Poháru Českého florbalu v Mohelnici. Začněme pohárovým utkáním. 

Předzápasový pokřik

01. 09. 2019, 16:00, MSH Mlýnská Mohelnice

11
Sestava FBC Mohelnice:
Haltmar Jakub(G), Šincl Jiří, Zach Lukáš, Nejezchleba David, Bizek Matěj, Nitsche Martin, Weiss Jakub, Špička Adam, Navrátil Adam, Heller Filip, Pudil Tomáš, Havelka Tomáš, Šalda Tomáš, Sedmera Filip, Kubíček Martin, Novotný Tomáš
 
2
Sestava 1. FBK Rožnov p/R:
Camfrla Vlastimil(G), Kasl Miroslav, Chmelař Vladislav, Slovák Daniel, Kasl Miroslav, Konvičný Michal, Diblík Ondřej, Plesník Dalibor, Kittel Vladislav, Burýšek Adam, Šichtař Daniel, Dvořák Oliver, Smékal Ondřej
 

po částech: 4:1, 3:0, 4:1

branky (asistence) FBC Mohelnice:
3.Šalda(Zach), 5.Pudil(Šincl), 7.Havelka(Kubíček), 10.Weiss, 19.Havelka(Weiss), 21.Šalda, 33.Nitsche(Kubíček), 38.Šalda(Zach), 40.Pudil(Novotný), 41.Nejezchleba(Havelka), 47.Nejezchleba(Weiss)

branky (asistence) 1. FBK Rožnov p/R:
13.Plesník(Slovák), 42.Konvičný(Kittel)


rozhodčí: Repček Dalibor, Tietz Adam
vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 0

Report:
Úvod utkání a prakticky celá první polovina zahajovací části patřila domácím. Ti se do laxně bránící Rožnova zakousli a postupně proměňovali své šance. Již v desáté minutě tak hostující kouč Kasl sáhl po oddechovém čase, aby dal dohromady bortící se defenzívu. Time-out zafungoval, Rožnov po něm dokázal i snížit a do konce první třetiny již napadla žádná branka, a to ani při početní výhodě Sršňů.

Úvod druhé části jakoby navázal na start části úvodní. Opět dvě branky domácích a následné vyloučení Šichtaře na straně Sršňů předurčovalo další branku domácích. Ti se nakonec v přesilové hře neprosadili, ale i tak ještě před druhou přestávkou dokázali skórovat. Do druhé pauzy se tak šlo s šestibrankovým vedením domácí Mohelnice.

Třetí část byla již dohrávána z povinnosti. Na Sršních nebyla vidět touha utkání zvrátit, po náročném víkendu už byl jejich fyzický fond vyčerpán. Domácí se snažili ještě přibližně necelé stovce diváků dopřát i desátou branku v síti Rožnovanů, což se jim nakonec povedlo. Valaši reagovali alespoň snižující brankou, ale poslední slovo nakonec měli domácí, kteří stanovili konečný devítibrankový rozdíl v celém zápase.

podrobnosti z utkání >>>

Pohárové utkání, ve kterém nastoupili zejména zástupci záloh Rožnova, se příliš nevydařilo, to však již neplatí o vystoupení Rožnovanů na Vikings cupu. Valaši ani na něm neměli optimální sestavu, ale přesto překonali očekávání.

Úspěšná sestava Sršňů na Vikings cupu 2019

Vše začalo sobotními boji v základní skupině, která byla tříčlenná. Oba soupeři byli velmi těžcí, neboť Rožnov s nimi nemá pozitivní bilanci. Prvním ze dvou utkání byl souboj s týmem FBC Letka, který v minulé sezóně po základní části Národní ligy skončil na druhé příčce. Slezané si v utkání věřili a jak bylo vidět, přijeli s kompletním kádrem, když turnaj brali velmi zodpovědně jako přípravu na sezónu. Utkání nakonec skončilo prohrou Sršňů, a to o dvě branky 5:7. Výsledek odpovídá předvedené hře, soupeř byl opravdu a malinko lepší. Ve druhém utkání nás čekal na turnaji soupeř nejtěžší, mistrovské superligové 1: SC Vítkovice. Pokud se někdo těšil na brankostroj hráčů rytíře Vítka, musel být dvě třeitny poměrně zklamán. Sršni poctivě bránili a nenechávali soupeře výrazně rozehrát. Tříbrankové vedení vítkovických tak nebylo žádným dramatickým rozdílem. Třetí část mírně dojem z dosavadního průběhu pokazila, ale i sedmibranková prohra nebyla žádným dramatem, vždyť jejich druhý soupeř nedokázal Vítkovicím vstřelit žádnou branku a sám inkasoval jedenáct. Sršni ve skupině obsadili třetí místo a věděli, že v neděli dopoledne je čeká čtvrtfinále proti domácím Víkingům z Kopřivnice.

Gólová radost Sršňů

Jak říkají klasikové… TURNAJ ZAČÍNÁ S PLAY-OFF… O Rožnovanech to v posledních letech platí dvojnásob. A přesvědčili se o tom i domácí Vikingové ve čtvrtfinále. Přestože v sousední skupině skončili na druhém místě, tak Valaši byli v utkání lepším týmem a po vítězství 4:2 postoupili do semifinále, kde se měl zopakovat jejich souboj s Vítkovicemi. Na něj opravdu došlo a pokud ve skupině po dvou třetinách byl pouze tříbrankový rozdíl, tak v semifinále po dvou třetinách dokonce jen jednogólový. Hráči Vítkovic začínali být poměrně nervózní, ale nakonec jim to Rožnované usnadnili nedůrazem v úvodu třetí části, když dvě rychlé branky znamenaly rozhodnutí zápasu. Ten nakonec skončil šestibrankovým rozdílem a pokud si někdo myslel, že včerejší sedmibranková prohra byla shodou náhod tak nízká, tak dnes Sršni potvrdili, že tomu tak nebylo. Za celý turnaj byli jediným týmem, který dokázal uhrát s mistrovskými Vítkovicemi nejlepší dva výsledky. Sršni po neúspěšném semifinále se utkali v zápase o třetí místo s Letkou. Byl to souboj reprízový ze základní skupiny. A přestože soupeř měl na střídačce téměř dvojnásobné zastoupení, tak Sršňům podlehli o branku. Valaši tak vezou z Vikings cupu pohár za bronzovou příčku.

Richard Plandor, dorostenec, a jeho úspěšná premiéra v dresu mužů

Zhodnocení turnaje Richardem Plandorem, který ač dorostenec, dostal příležitost na turnaji v kádru mužů: „Kopřivnický turnaj Vikings cup jsem si velice užil. Nejen, že to byla má první zkušenost za mužskou kategorii, ale rovnou jsem se mohl dokonce dvakrát potkat s úřadujícím mistrem ČR – ostravskými Vítkovicemi. Výsledky sice nebyly úplně optimální, ale za třetí místo na turnaji jsem moc rád. Je to pro mne obrovská čest a motivace a těším se na další působení v A týmu Sršňů.

„Rychlonožka“ Smékal a jeho bekhendové blafákové zakončení

Celý víkend shrnul i Zbyněk Macura, člen rožnovského vedení: „Zejména neděle pro nás byla bojem na dvou frontách. Tušili jsme, že šířka kádru v Rožnově není taková, abychom zvládli vítězně druhé kolo Poháru ČF stejně jako úspěšně reprezentovat na Vikings cupu. Pro hráče „A“ týmu to byla poslední prověrka před začátkem sezóny, velmi si tak vážím těch, kteří trenérovi Kaslovi svou účast potvrdili a za Rožnov bojovali. Taky musím vyzdvihnout Kubu Kosteleckého, který vynaložil velké úsilí, aby dokázal doplnit kádr Rožnova pro turnaj v Kopřivnici. A ani záložních týmům Rožnova nejsou bez své zásluhy, naopak. Co mě malinko mrzí, to je absence některých hráčů. Plně věřím, že právě oni pak budou příkladem pro ostatní do sezóny, kdy jejich tréninková a zápasová účast bude ukázková!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista