youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
26.08.2019

Rožnov si v domácím prostředí došel pro povinný postup v Poháru Českého florbalu

Předposlední srpnový víkend byl po delší pauze v Rožnově opět florbalový, když se roztočily kola Poháru Českého florbalu. První kolo poháru se odehrává turnajovým způsobem, ze kterého postupuje většina účastníků do kola druhého. To se povedlo i Rožnovu, který přestože v turnaji prvního kola neprohrál, turnaj nevyhrál. Přesto postupuje do kola druhého, které pokračuje hned následující víkend a Rožnov v něm bude cestovat do Mohelnice.

Jistota v rozehrávce v podání Kuby Kosteleckého

VS. 6:3
1. FBK Rožnov p/R   TJ Sokol Frenštát p.R. (2:1, 2:2, 2:0)

Úvodní utkání turnaje a pro Rožnov i mírně prestižní. Zejména hráči "B" týmu si mohli "oťukat" své budoucí soupeře v nejvyšší regionální lize. A ti je hned v úvodu překvapili vedoucí brankou Filipa Karbana. Rožnované však trpělivou hrou postupně tlačili Frenštát na vlastní polovinu, což se potvrdilo i na skóre, když jej otočili ve vlastní prospěch. Pokračovali v tom i v části druhé, nicméně soupeř dokázal reagovat na navýšení skóre vždy snížením. Až třetí část tak definitivně utkání zlomila, když se za Rožnov prosadili Viktořík s Martyčákem a stanovili tak konečnou tříbrankovou výhru domácích Sršňů.

 

Znovu objevená spolupráce Martyčáka se Štampoským

VS. 3:3
Florbal Vsetín   1. FBK Rožnov p/R (2:1, 1:0, 0:2)

Před utkáním to byl zápas papírově nejsilnějších soupeřů na turnaji. A od prvních minut to tak i vypadalo, soupeři si nedarovali ani píď hřiště. Lépe určitě do utkání vstoupil Vsetín, a to rychlou brankou po nepřehledné skrumáži před Škrobákovou svatyní. Domácí měli být v utkání lepší, ale kombinovaná sestava se danému výkonu neblížila, spíše více míček na svých holích měl soupeř ze Vsetína. Rychlý brejk domácích však přinesl ještě v úvodní části vyrovnání, na které ale dokázali hosté rychle odpověď a na první přestávku si přenést jednobrankové vedení. To umocnili v druhé části další brankou a Rožnované se dostávali pod tlak. Třetí část přinesla od úvodních minut jejich zlepšený výkon a byli to zejména Vsetínští, kteří museli myslet více na obranu. Kontaktní gól důrazem před brankou dal domácím naději, kterou nakonec umocnili necelé dvě minutu před konečným hvizdem, když Štůsek pověsil vyrovnávající branku do vrchní části svatyně. A domácí nakonec mohli strhnout i vítězství na svou stranu, ale nakonec se tak nestalo a utkání skončilo spravedlivou remízou.

 

Žitník se svou „hřívou“ v akci

VS. 8:3
1. FBK Rožnov p/R   FBK MeTermo Valašské Meziříčí (2:0, 2:3, 4:0)

Po sobotních utkáních a remíze se Vsetínem bylo jasné, že nedělní zápasy budou především honbou za lepším skóre se soupeřem od Lapače. Prvním, kdo měl odnést rožnovský uragán, byli sousedi z Valašského Meziříčí. Utkání se však přes více než polovinu tak vůbec nevyvíjelo a remízový stav tomu napovídal. Zlepšeným výkonem v závěrečné části nakonec Sršni zvítězili o pět branek, bylo však jasné, že tady určitě ztratili a v posledním utkání budou muset doslova otevřít brankovou střelnici. Hosty lze určitě pochválit za předvedený výkon, který byl nakonec tím nejlepším, který na turnaji předvedli.

 

„Rychlonožka“ Smékal a jeho bekhendové blafákové zakončení

VS. 3:13
RH PIVING Ostrava   1. FBK Rožnov p/R (1:5, 2:6, 0:2)

Před utkáním bylo jasné, že pro vítězství v turnaji 1. kola Poháru Českého florbalu bude nutné, aby Rožnov nastřílel spoustu branek do sítě Pivingů. K tomuto úkolu nakročil Rožnov dobře, když v první části hned pěti brankami zatížil konto Slezanů. Ti kontrovali pouze jednou. V podobném duchu vypadala i třetina druhá, brankostroj domácích neusínal, hosté se prosadili dvakrát. Domácí nakonec v závěrečné třetině přidali dvě branky, které však nestačily v honbě se Vsetínem za vítězstvím v turnaji.

 

Šichtař roli vůdce týmy a matadora sestavy zvládl výborně

Celý průběh prvního kola bedlivě sledoval Zbyněk Macura, člen vedení rožnovského florbalu a mohl tak zhodnotit nejen vystoupení rožnovského týmu, ale i ostatních účastníků: „Myslím, že setkání s regionálními rivaly v rámci prvního kola Poháru mělo velmi slušnou kvalitu. Zejména celky Vsetína a Frenštátu pojaly pohár zodpovědně a dovezly celou šířku svého kádru. Podle toho i vypadaly jejich výsledky, kdy porazili papírově slabší soupeře a vyrovnali se i týmu domácích. Ti sice nastoupili v kombinované sestavě, nicméně nedá se říct, že by hrál „druhý sled“. Několik hráčů ze sestavy bude nastupovat i v první lize, o to jsou vyrovnané výsledky pro jejich soupeře velmi cenné. Celkově určitě bylo příjemné, že až do posledního utkání a téměř do poslední minuty v něm se rozhodovalo o konečném umístění na turnaji. Souboj Frenštátu a Vsetína byl velmi vyhecovaný a přestože Vsetín vedl o dvě branky, Frenštát dokázal srovnat. Vsetín rozhodl dvě minuty před koncem a zaslouženě si odvezl vítězství v turnaji, druhý Rožnov tak bude mít příští víkend velmi pekelný, neboť nejen že pojede na druhého kola Poháru Českého florbalu až do Mohelnice, ale zároveň jej bude čekat velmi silně obsazený víkendový Vikings cup, kde se utká v základní skupině například se superligovými Vítkovicemi.

Gólová radost domácích

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista