youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
10.05.2019

Slovenská spolupráce s Púchovem dopadla nerozhodně

Slovenskému Púchovu se blíží účast mládežnických týmů na mistrovství Slovenska, proto oslovil rožnovský celek k odehrání dvou přátelských utkání, a to v kategoriích starších žáků a dorostu. Rožnované po skončení ligové sezóny tato přátelská utkání přivítali, a tak v pondělní podvečer bylo v rožnovského Hornets aréně živo.

Adam Habartík v průniku slovenskou obranou

Kategorie starších žáků:

1. FBK Rožnov p/R – FBK Púchov 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Slováci přijeli do Rožnova s velmi početnou ekipou hráčů v kategorii starších žáků. Domácí Sršni si naopak museli doplnit řady i z kategorie nižší, tedy mladších žáků. Ti se však určitě v utkání neztratili, přestože výšková i zkušenostní převaha byla na straně soupeře. Důkazem toho byla hned úvodní branka, kterou vstřelili domácí po hezké akci celé rožnovské pětky mladších žáků. Hosté však reagovali téměř okamžitě, když srovnávací branku doprovázela prakticky vzápětí branka vedoucí. Úvodní část tak skončila vítězstvím hostů.

Matěj Rozkošný vypomohl z týmu mladších žáků a dokonce se prosadil i gólově

Do druhé části nastoupil Rožnov s drobnými úpravami v sestavě, nicméně hosté z Púchova domácím příliš nepůjčovali míček a soustavně ohrožovali svatyni domácího Skláře. Ten Rožnovany podržel několika výtečnými zákroky, přesto během druhé periody dvakrát inkasoval, a to nejdříve z bezprostřední blízkosti, aby později byl krátký na rychlý slovenský protiútok.

Adam Kedroň při napadání rozehrávky Púchova

Třetí část byla z rožnovské strany nejpovedenější. Bylo vidět, že kluci se už dostatečně v utkání adaptovali a také hosté dali prostor širšímu kádru hráčů. Hra byla nejen vyrovnané, ale spíše Valaši měli více míček na svých hokejkách. Nejdříve ještě jednou inkasovali, když zůstal při útočení ve vlastním pásmu zapomenut slovenský útočník, ale poté hned dvěma brankami korigovali skóre na přijatelný dvougólový rozdíl. Celkově tak utkání skončilo prohrou o dvě branky, nicméně spousta nabytých zkušeností jistě bude zhodnocena nejen na mimosezónních turnajích, ale určitě i v ligové sezóně 2019/2020.

Předzápasová porada v táboru dorostenců

Kategorie dorostenců:

1. FBK Rožnov p/R – FBK Púchov 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)

Prakticky vzápětí po odehraném utkání starších žáků nastoupili proti stejně starým slovenským soupeřům i dorostenci. Hned do úvodu první části bylo vidět vyšší tempo utkání a úporná snaha domácích „pomstít“ své mladší kolegy. Přehnané úsilí však bylo potrestáno velmi brzy, když se hosté po pěkné kombinaci celé pětky dostali do zakončení a vstřelili úvodní branku. Na tu dlouho Sršni nemohli najít odpověď, ale s blížícím se závěrem první části nakonec našli skulinu ve slovenské obraně. Nebylo to však vše. Hráči Púchova dokázali reagovat prakticky okamžitě a na pauzu mezi třetinami se šlo s jednobrankovým vedením hostů.

Jirka Šelever při založení rožnovského protiútoku

Pokud druhá část byla určující v předcházejícím utkání, pak podobně tomu bylo i v utkání tomto. Pauza totiž domácím Sršňů pomohla, aby se uklidnili v zápase a začali se více tlačit do postupného útoku. Výsledkem brzy byla zmařená šance domácích za cenu trestného střílení, které bezpečně proměnil domácí Rumplík. A Rožnované ve svém soustavném atakování slovenské svatyně nepřestávali, další branky tak na sebe nenechaly dlouho čekat. Bohužel se projevil také sezónní nešvar, tedy v některých pasážích příliš individuální pojetí hry vybraných hráčů, které nedokázal v jednom případě zastavit ani domácí gólman. Více branek však skončili v síti soupeře a na druhou přestávku se šlo s jednobrankovým vedením domácích. 

Daniel Rumplík v individuálním zakončení před hostujícím gólmanem

Poslední část utkání byla v úvodu v režii hostů z Púchova. V nejdůležitějších chvílích se opět domácí mohli spolehnout na jistotu v brance a jakmile vstřelili první branku této části, utkání se uklidnilo a opticky dohrávalo. Sršni přidali brzy šestou branku a ještě několik svých dalších příležitostí spálili. Celkově poslední minuty byly velmi přátelské a nebyla nouze o pěkné akce na obou stranách. Konečné tříbrankové vítězství znamenalo nejen srovnání celkového účtu utkání na 1:1, ale také bylo výzvou k odvetným utkáním na Slovensku.

Několik desítek rožnovských hráčů společně se zástupci Púchova – to bylo mezinárodní přátelské dvojutkání kategorií starších žáků a dorostenců

Komentář Zbyňka Macura, člena vedení rožnovského klubu: „Jsem rád, že se nám povedlo toto přátelské dvojutkání zorganizovat. Pro kluky to byl zážitek a především utkání se soupeřem, kterého neznají z ligy. Púchov měl před účastí na slovenském mistrovství a chtěl přípravu pojmout právě se soupeřem z Moravy. Oslovil nás zejména z toho důvodu, že s Peterem Hinkou, zástupcem slovenské strany, nás pojí dlouholeté osobní přátelství, které vzniklo účastí slovenského týmu na našem mezinárodním turnaji Hornet’s cup, který každoročně v Rožnově pořádáme a kterého se kluci z Púchova téměř pravidelně účastní. Musím se omluvit některým rodičům a členům rožnovského klubu, neboť akce byla organizovaná velmi rychle a operativně, téměř během 1-2 dnů, ale bylo vidět, že si drtivá většina zástupců z řad dorostenců, starších žáků a nakonec i mladších žáků utkání nenechala ujít a jak Peter nakonec poznamenal, rádi naše týmy i jiných kategorií přivítají na Slovensku na podobném přátelském setkání.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista