youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
07.05.2019

Na posledním turnaji přípravky v Horní Suché čtvrté místo

Na poslední turnaj v sezóně odcestovali nejmladší z řad Sršňů do Horní Suché. Sestava byla ustálená a jeli kluci, kteří jezdívali na turnaje po celou sezónu. Bohužel se na poslední chvíli musel odhlásit nejlepší střelec přípravky David Karlík, což v některých zápasech bylo v zakončení znát. Sršni na turnaji dokázali porazit jednoho soupeře a obsadili čtvrté místo.

Pokřik před zápasem

VS. 13:2
FbK Horní Suchá   1. FBK Rožnov p/R

V prvním nedělním zápase nastoupil Rožnov proti domácí Horní Suché, při slavnostním nástupu jako bývá zvykem u mužských kategorií. Horní Suchá byla povzbuzována domácím publikem a na Rožnov vletěla ve velkém stylu. Po celý zápas byla kombinačně i herně lepší i když Sršni své šance měli, ale selhali v koncovce.

VS. 2:6
1. FBK Rožnov p/R   1. FBC Karviná

V druhém zápase narazili Sršni na Karvinou. Začátek utkání patřil Sršňům, když Karvinou zatlačili na jejich polovině, ale střelecky se dokázali prosadit jen jednou. Pak se hra už vyrovnala a oba soupeři měli šance na vstřelení branky. Rožnov tuto část hry prohrál o gól, ale mohl ji klidně i vyhrát, kdyby byl důslednější v zakončení. V druhé části hry už byla Karviná o něco lepším týmem a hlavně efektivnějším týmem a díky tomu zápas dotáhla do vítězného konce.

Slavnostní nástup

VS. 2:7
FBC "BARBARIENS" H. Životice   1. FBK Rožnov p/R

Ve třetím zápase na turnaji čekal na Sršně tým z Životic, se kterým se setkali pouze jednou v sezóně a to hned na prvním domácím turnaji. Od té doby šla kvalita hry Sršňů vzhůru a v tomto zápase to potvrdili. První část hry skončila ve prospěch Rožnova o dvě branky. V druhé polovině zápasu Sršni hru kontrolovali a přidali další čtyři góly. V zápase se hattrickem blýskl Rosťa Drozd.

VS. 2:20
1. FBK Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice Tygříci

K poslednímu zápasu na turnaji i v sezóně nastoupili Sršni proti pozdějšímu vítězi turnaje Vítkovicím. V tomto zápase museli mladí Sršni čelit jednomu útoku za druhým, který většinou skončil gólem. Zde se projevila technická zkušenost a fyzická vyspělost Vítkovic a do šaten poslali Rožnov s děsivým skóre 15:0. Během přestávky proběhl důrazný a motivační pohovor k hráčům, kteří si jej i navzdory únavě vzali k srdci. V druhém poločase se Sršni zvedli, zabojovali a zabránili ostudě. Dokázali vstřelit soupeři 2 góly, ale navíc to nestačilo a zápas skončil porážkou 20:2.

Podání rukou po zápase

Otec jednoho z hráčů přípravky, Radek Dopater, shrnul své postřehy k zápasům a celé sezóně: „Chtěl bych klukům poděkovat za bojovnost. Je třeba se ale také podívat pravdě do očí a říct, že fyzický a technický fond klukům stále chybí. Je třeba také najít týmového ducha. Od začátku sezóny se projevil větší posun kupředu, kdy kluci získávali zkušenosti především v zápasech, ale pokud chtějí konkurovat a být důstojným soupeřem i vyspělým týmům, musí se v první řadě zlepšit morálka, kázeň a přístup některých hráčů k tréninkům a následným zápasům.

Naty Karafiát v souboji na buly

Trenér Radek Štekl komentoval turnaj pěti týmů takto: „Poslední turnaj v sezóně byl pro nejmladší Sršníky v Horní Suché. Na turnaji obsadili čtvrté místo, když porazili jednoho soupeře. Měl jsem možnost vést přípravku celou sezónu a oproti začátkům šlo vidět, že se kluci postupně zlepšovali ve všech herních činnostech, nejvíce jim daly zápasy. K ještě většímu posunu ve hře by bylo vhodné do budoucna zajistit pro kluky trénink v hale s mantinely a mít k dispozici snižováky na branky, tedy podmínky jako na zápasech. Pro některé kluky nastavit přísnější pravidla pro dodržování morálky a kázně společně s rodiči. Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří mi jak s trénováním, tak organizací zápasů pomáhali. Děkuji taky klukům za reprezentaci rožnovského florbalu.

S odměnou za umístění

Na posledním letošním turnaji nejmladší Sršně reprezentovali:

Jarda Sklenář – 1, Jan Šturala – 19, Štefan Kobera – 88, Rosťa Drozd – 55, Jonáš Šťastný – 84, Matyáš Divín – 99, Naty Karafiát – 14, Šimon Dopater – 81

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista