youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.04.2019

Dorostenci se rozloučili získaným bodem

Na podzim Sršni působili jako váhaví střelci, vítězství střídala porážky. Nicméně hrůzostrašný vstup do roku 2019 znamenal znatelný propad tabulkou, kdy Valaši nevyhráli hned šest utkání za sebou. Naštěstí pak pár výher znamenalo posun do klidnějších vod v tabulce, ale tento poslední dvojzápas byl spíše návratem k bodové sezónní průměrnosti, přestože výsledky proti lépe postaveným týmům Havířova či Frýdku-Místku nebyly zklamáním, bohužel ale ani výrazným překvapením.

Richard Plandor po gólovém chladnokrevném zakončení

VS. 1:3
1. FBK Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov (0:1, 1:2, 0:0)

Začali jsme velmi dobře, aktivně, s dobrým pohybem a s chutí po vítězství, ale v 9. min. jsme dostali nešťastný gól po nahození na branku a dvou tečích. Pokračovali jsme však dál v aktivní hře, ale nepovedlo se nám proměnit velmi dobré příležitosti ke skórování a Havířov přidal ve 13. min. další gól. Na ten jsme odpověděli konečně i naší trefou v 17. minutě. Dál jsme hráli aktivně bez výpadků v obraně, ale opět jsme nevyužili naše velké šance ke vstřelení vyrovnávajícího gólu. Gól dal naopak Havířov z náhodné akce slepenou dorážkou. Nerezignovali jsme, ale gól jsme opět nevsítili, i když jsme měli velké šance. Náš nápor zbrzdil rozhodčí, když nám odpískal dotek rukou po lobu z pásma Havířova. Náš hráč spolu s útočníkem Havířova dobíhali tento vysoký míček, ten spadl na rameno našeho obránce. Byl to velmi sporný moment, ale rozhodčí nás poslal, v momentě našeho náporu před koncem, do čtyřech. Ubránili jsme se, ale gól jsme již nedali. Můžeme litovat našich neproměněných šancí, a střelecké smůly, ale hra byla velmi dobrá.

 

Daníel Drápala ve svém útočné akci proti obraně soupeře

VS. 3:3
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov p/R (0:1, 1:1, 2:1)

Zápas proti Frýdku-Místku jsme začali opět aktivně a v tempu. Frýdečtí hráči měli velkou diváckou podporu v zaplněné hale, ale byli jsme to my, kdo vstřelil v 7. min. gól. Nepouštěli jsme soupeře do přečíslení, drželi jsme krok, ale Frýdek ve 14. min. vyrovnal. Branka nás nezlomila, naše odpověď přišla v 17. min. a opět jsme vedli. V těchto fázích hry nás podržel svými zákroky náš gólman, nicméně v 28. min. se Frýdku podařilo vyrovnat. Ani ne o minutu později jsme vstřelili gól zase a vedli jsme a byli aktivní. Konec zápasu se blížil, bohužel tečovaná střela na naši branku skončila v naší síti a zápas skončil remízou. Je velká škoda, že jsme nevyhráli, ale naši hráči zaslouží pochvalu, na hřišti nechali všechno, bylo to velmi dobré utkání.

 

Jakub Křenek v gólovém bekhendovém zakončení

Brankář Sršňů, Radek Včelař, si v obou zápasech zachytal a na vytížení si určitě stěžovat nemůže: „V obou zápasech kluci předvedli skvělý výkon. Měli jsme hodně pěkných akcí, ale nepodařilo se nám dát tolik gólů, kolik jsme potřebovali na výhru.

Jistota v bráně domácích Sršňů, Radek Včelař

Mladý útočník Rožnova, Daniel Drápala, ocenil výkony nejen svých spoluhráče, ale také trenérskou rošádu Přemka Klosse před druhým zápasem: „Poslední zápasy byly výsledkem sice v neprospěch, ale výkon, který jsme jako tým podali byl super. První zápas byl soupeř hratelný, ale využil našich chyb a trestal.Ve druhém zápase jsme trochu proházeli lajny a myslím si, že hlavně to nám přineslo remízu.

Radost týmu po vstřelené brance Jakuba Křenka

Útočník Sršňů, Richard Vodička, se vrátil k odehraným zápasům v Čeladné i vrátil se k celé sezóně: „V Čeladné na posledních zápasech jsme hráli dva vyrovnané zápasy. V prvním utkání proti Slovanu Havířovu jsme sice těsně prohráli, protože nám chybělo střelecké štěstí, ale odehráli jsme dobrý zápas. V druhém zápase, kde jsme nastoupili proti Frýdku-Místku jsme hráli rovněž tak. Zápas nakonec spravedlivě skončil nerozhodně 3:3. Domů jsme jeli spíš pozitivně naladěni, protože jsme ukázali, že i s žebříčkově silnějšími týmy umíme hrát vyrovnaně. Děkuji spoluhráčům i trenérům za sezonu.

Diskuze k článku



cara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista