youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
28.04.2019

Druhý rok po sobě si úspěšný rožnovský tým vydobyl možnost 1. ligy!!!

Slezané přijeli k nedělnímu utkání do Rožnova s cílem vrátit sérii do Ostravy na rozhodující páté utkání. A do utkání nastoupili s výrazně zlepšeným nasazením i herní kvalitou oproti utkání předcházejícímu. Rožnované však v domácí aréně nedali hráčům MVILu žádnou šanci a zejména Josef Viktořík si celý víkend proměnil ve vlastní gólovou show! Rožnov tak může být znovu PRVOLIGOVÝ!!!

Petr Krhut se letos opakovaně vrátil po zranění, aby i v rozhodujícím utkání gólovou šibenicí přispěl k výhře

28. 04. 2019, 17:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

9
Sestava 1. FBK Rožnov p/R:
Jasný Jakub(G), Škrobák Jiří(G), Žitník Pavel, Hegar Patrik, Krhut Petr, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Barabáš Stanislav, Ševeček Libor, Červený Petr, Smékal Ondřej, Štamposký Zbyněk, Viktořík Josef
 
5
Sestava 1. MVIL Ostrava WOOW:
Michálka Jiří(G), Kořínek Vojtěch(G), Smrčka Jakub, Mechel Jakub, Robenek Jakub, Kubíček Tomáš, Tesárek Adam(C), Kotzur Daniel, Kouba Šimon, Chovanec Ondřej, Lacina Jan, Slovák Filip, Sládek Michal, Klimek Richard, Adámek Martin, Hranický Jan, Svačinka Lukáš, Kubiczek Denis
 

po částech: 2:0, 2:1, 5:4

branky (asistence) 1. FBK Rožnov p/R:
4.Viktořík(Hegar), 19.Krhut(Červený), 26.Viktořík(Barabáš), 38.Viktořík(Krhut), 41.Viktořík(Hegar), 47.Viktořík(Krhut), 52.Viktořík(Smékal), 54.Žniva, 57.Hegar(Burýšek)

branky (asistence) 1. MVIL Ostrava WOOW:
37.Hranický(Robenek), 45.Hranický(Tesárek), 49.Svačinka(Sládek), 55.Hranický(Robenek), 57.Hranický(Sládek)


rozhodčí: Gavlas Libor, Mikula Lukáš
vyloučení: 3:4; využití: 2:1; diváků: 103

Report:
Na týmu z Ostravy bylo od začátku patrné, že je na jiné vlně, než v sobotu. Jejich obranné postavení bylo vytaženo výše a i jejich pohyb byl daleko nátlakovější. Chodili často do presu a u mantinelů i zdvojovali. Přesto to byli domácí, kdo byli více nebezpeční. Ve 4. minutě se poprvé prosadil rožnovský ostrostřelec a započal tak svůj galakoncert. Divákům se herní projev obou týmů musel líbit. Nehrál se žádný zanďour a oba týmy se tlačily do zakončení seč jen mohly. Hosté se však nedokázali ani jednou prosadit, vždy byl proti domácí tým nebo jejich nervozita. Před závěrečnou sirénou tak podruhé udeřil domácí celek. Krhut přesnou střelou pokořil hostujícího brankáře podruhé a udělal za první třetinou tečku.

Ve druhé třetině se hra přiostřila a sudí museli několikrát vylučovat. Nejprve se provinili hosté a domácí z přesilové hry trestali. Za další 2 minuty nastal další hostující faul a přesilovka se opakovala. Hosté však během oslabení vyprovokovali strkanici před jejich brankou a nastalo oboustranné vyloučení. Gól však nepadl a tak dvojnásobné ubránění nahrálo do karet ostravskému celku, kterému se podařilo snížit na 3:1. Zamýšlený nárust ostravského tlaku však hned v zárodku utnul Viktořík s Krhutem, kteří v brejku na jeden dotek vykombinovali vše, co jim stálo v cestě a zakončovali do prázdné. Tím také skončila druhá třetina.

Úvod poslední třetiny patřil opět domácím, kteří bleskově zvýšili už na 5:1, ale následné vyloučení a snížení Ostravy jejich radost poněkud zchladilo. Ostrava se gólem nadechla k náporu, ale opět nastal brejk, stejná dvojice, podobný gól. Rožnov vedl 6:2. Ostrava opět snížila, ale také opět hned inkasovala. Další ostravské vyloučení a další proměněná přesilovka Rožnova. Stav 8:3. Ostrava reagovala hrou bez brankáře a dokázala z toho snížit postupně na 8:5, ale poslední slovo měli opět domácí, kteří brankou do prázdné klece hostí stanovili finální skóre 9:5 pro Rožnov. Ten si tak, stejně jako v předchozí sezóně vybojoval právo přihlásit v příštím roce 1. ligu.

podrobnosti z utkání >>>

 

Petr Červený a jeho výlet k fanouškům

Textový online z utkání
Video online z utkání

Domácí kapitán, Pavel Barabáš, poděkoval týmu za předvedený výkon nejen v dnešním utkání, ale v celé sérii: „Dneska asi nejlepší utkání, soupeř hrál dobře, ale na tento víkend se výborně vyspal Pepa Viktořík a hlavně jeho zásluhou jsme o víkendu dvakrát vyhráli. Děkuji i všem ostatním klukům za poctivý výkon. Děkuji soupeři za férové utkání a skvělým fanouškům za podporu.

Barážový hrdina v brankovišti Rožnova, juniorský gólman, Jiří Škrobák slaví vítězství

Hostující trenér, Tomáš Svačinka, se snažil zhodnotit nejen sezónu, ale působení MVILu v 1. lize, nicméně dopustil se drobných nepřesností: „Dneska to byla pouze křeč, nedostali jsme se vůbec do hry, takže gratuluji domácím k postupu do 1. ligy, doufám že vedení Rožnova bude mít koule a 1. ligu přihlásí. Klukům bych to přál. Z mojí strany bych chtěl poděkovat svým klukům za celou sezonu a víceméně za poslední čtyři roky. Kruh se uzavřel před čtyřmi lety jsme poslali Rožnov do Národní ligy, dneska je to opačně. Díky všem a doufám, že se ještě s některýma uvidím.

Každý domácí zápas myslíme na diváky – tentokrát šťastlivce z hlediště losovala Adélka Porubová

Za Rožnov přidal hodnocení i Zbyněk Macura, který celou sezónu pořádá domácí utkání a při působení Rožnova v první lize několik sezón tým trénoval: „Nejdříve jen upřesním, že MVIL nikdy Rožnov do Národní ligy neposlal. Před třemi roky Valaši nestačili na karvinské Petrovice, nicméně obě sezóny v Národní lize (loňskou i letošní) si znovu výhrami vybojovali možnosti účasti v lize první. Je ale rozdíl možnost si vybojovat a skutečně do finančně náročné soutěže, jakou 1. florbalová liga představuje, vstoupit. A není to o „koulích“ ani jiných orgánech, je to o rozumném zhodnocení jak herních možností klubu, tak především celkovém zajištění úspěšného působení v soutěži. Klub takové působení nesmí finančně destabilizovat, musí myslet na všechny, především mládežnické složky, které jsou jeho budoucností. A tady bohužel kromě slušné podpory města Rožnova a částečné Zlínského kraje a MŠMT se prozatím nenašla v Rožnově regionální podpora ze soukromého sektoru, bez které se DLOUHODOBĚ v tak vysoké soutěži působit nedá. Za vedení klubu můžu slíbit, že uděláme maximum, abychom klukům umožnili ve vyšší soutěži startovat. Budeme ale chtít k tomu nejen od nich závazek vzhledem k tréninkovému a zápasovému působení a celkovému přístupu, ale budeme muset znovu oslovit mikroregion Rožnovska a hledat podporu v soukromém sektoru, protože prvoligové kluby většinou působí v městech s 50 tis. obyvateli a více a pokud takové kluby například město podpoří miliónem či více milióny Kč, tak u nás se na takovou podporu bohužel nejsme schopni dostat, přece jenom naše město nemá ani 20 tis. obyvatel. Ale jak říkám, nic nevzdáváme, naopak, v Rožnově už máme zkušenost, že umíme prvoligové týmy porážet.

Děkovačka s fanoušky za celou letošní úspěšnou sezónu

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista